Burmistrz oddał budynek po przedszkolu podopiecznym stowarzyszenia „Dać Szansę”

Wadowice, Polityka, Wiadomości, 19.09.2017 08:40, PG
Przedszkole w Choczni zlikwidowano a nowe odziały przedszkolne powstały przy szkołach podstawowych.
Burmistrz oddał budynek po przedszkolu podopiecznym stowarzyszenia „Dać Szansę”

 

Ostatniego dnia sierpnia burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski oddał w nieodpłatne i bezterminowe użytkowanie stary budynek przedszkola w Choczni stowarzyszeniu „Dać Szansę”. Teraz będą  z niego korzystać dzieci niepełnosprawne.

 

Przypomnimy, że w tym roku radni wadowickiej Rady Miejskiej przyjęli uchwały dotyczące zmiany w sieci szkół w gminie. Wynikało to oczywiście z potrzeby dostosowania wadowickich szkół do reformy oświatowej wprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak wiadomo zlikwidowano gimnazja i powrócono do systemu ośmioklasowego.

 

W związku z tymi perturbacjami zlikwidowano także dotychczasowe przedszkole przy ul. Kościelnej w Choczni. Budynek był w fatalnym stanie a gmina nie miała środków na jego remont.

 

Dodatkowe oddziały przedszkolne zostały utworzone przy Szkole Podstawowej nr 1 i nr 2 w Choczni. Teraz z budynku dawnego przedszkola będą korzystać podopieczni stowarzyszenia „Dać Szansę”.

 

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Choczni

 

Szkoła Podstawowa nr 2 w Choczni

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy