Sezon grypowy w pełni. W powiecie wadowickim w jednym tygodniu zachorowały 983 osoby

, Na sygnale, Wiadomości, 29.01.2020 11:00, PG
W czasie wzrostu zachorowań należy omijać duże skupiska ludzi a także pamiętać o myciu rąk oraz regularnym wietrzeniu pomieszczeń.
Sezon grypowy w pełni. W powiecie wadowickim w jednym tygodniu zachorowały 983 osoby

W całej Polsce mówi się o niebezpiecznym koronawirusie z Chin a w Małopolsce sezon grypowy w pełni. Poradnie rodzinne od kilku tygodni oblegane są przez chorych. Rejestracja do lekarza, zwłaszcza pediatry, to nie lada wyzwanie.

Z danych zebranych przez Wojewódzką Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Krakowie wynika, że w okresie od 1 – 22 stycznia zachorowało prawie 49 tys. Małopolan, z czego 144 osoby musiały leczyć się w szpitalu.

W okresie od 16 – 22 stycznia w Małopolsce zachorowało prawie 17 tys. osób. W tym czasie w samym powiecie wadowickim było to 983 osoby a w powiecie suskim 820. Z kolei w powiecie oświęcimskim tylko 96 osób.

Na szczęście w Małopolsce nie odnotowano zgonów z powodów grypy.

Grypa to bardzo niebezpieczna choroba, która z powodu powikłań, może skończyć się nawet śmiercią. Najczęstszymi objawami są: wysoka gorączka sięgająca 39-40 stopni, zmęczenie, złe samopoczucie, bóle mięśni i stawów a także ból gardła i katar. Dwa ostatnie objawy towarzyszą częściej przeziębieniu.

Grypa przenosi się drogą kropelką i kiedy ktoś z naszego otoczenia zachoruje, to prawie na pewno my także położymy się do łóżka.

W czasie wzrostu zachorowań należy omijać duże skupiska ludzi a także pamiętać o myciu rąk oraz regularnym wietrzeniu pomieszczeń.

foto: archiwum

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kłamnewsa, 29.01.2020 19:19

Gdy Chiny oskarżą USA o rozprzestrzenianie koronowirusa a USA zaprzeczą to poszukajcie sobie informacji na temat patentu z przed 5ciu laty na tego wirusa który kilka dni temu wygasł.