Przy okazji kolizji, ujawniono przekręcony licznik

, Na sygnale, Wiadomości, 19.02.2020 11:24,
Kolejna już taka sytuacja w ostatnim czasie.
Przy okazji kolizji, ujawniono przekręcony licznik
We wtorek (18.02) policjanci kalwaryjskiego komisariatu zostali wezwani do kolizji drogowej, do której doszło na ul. Jagiellońskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Jak ustalili mundurowi, kierujący volkswagenem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego samochodu marki Renault, w wyniku czego najechał na tył tego pojazdu.


52-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego, za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ujawnili w volkswagenie cofnięty licznik. Różnica między wskazaniem obecnym drogomierza, a stanem widniejącym w systemie na dzień ostatniego badania technicznego w grudniu 2018 roku wynosiła 4474 km.

Policjanci obecnie wyjaśniają jak doszło do takich rozbieżności wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny.

Przypomnijmy, że od początku roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Warto pamiętać, że w myśl aktualnie obowiązujących przepisów jakakolwiek ingerencja we wskazania drogomierza w pojeździe stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 5 lat. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy