Pijany kierowca zatrzymany przed szkołą

, Na sygnale, Wiadomości, 15.02.2020 12:40,
Na dodatek przekroczył prędkość
Pijany kierowca zatrzymany przed szkołą
W walentynkowe przedpołudnie policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suskiej komendy w miejscowości Budzów,zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h w terenie zabudowanym.

Wykroczenie, jakiego się dopuścił, jest tym bardziej rażące, gdyż obok znajduje się szkoła podstawowa i przechodzą tam dzieci.

W trakcie legitymowania i sprawdzania dokumentów policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Po badaniu okazało się, że 29-latek ma prawie promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że jedzie do domu, a wczoraj wieczorem podczas powrotu z delegacji wypił kilka piw. Jazda zakończyła się odebraniem prawa jazdy. Niebawem nieodpowiedzialny kierowca stanie przed sądem.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 10 lat. Nie ominie go również odpowiedzialność za przekroczenie dozwolonej prędkości.

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy