Kolizja na krajówce i pożary sadzy w kominie

, Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2020 09:40, PG
Weekendowe zdarzenia w gminie Zator oraz w gminie Kęty.
Kolizja na krajówce i pożary sadzy w kominie

W sobotę (18.01.) około godz. 20:30 w miejscowości Graboszyce (gmina Zator) kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu.

Przez jakiś czas ruch na drodze krajowej nr 28 odbywał się wahadłowo. Nikomu nic się nie stało. Na miejsce zdarzenia zadysponowano strażaków ochotników z OSP Podolsze i OSP Graboszyce. Z kolei policja ustalała dokładne przyczyny tego zdarzenia.Natomiast w niedzielny (19.01.) poranek strażacy z JRG Oświęcim i OSP Kęty interweniują w Kętach Podlesiu oraz Nowej Wsi gdzie w budynkach mieszkalnych zapaliły się sadze w kominie.

XXX

Pożary sadzy w kominie to w sezonie jesienno - zimowym dosyć częsta sytuacja. Tego typu pożary są bardzo niebezpieczne, bo w następstwie może dojść do pożaru poddasza i całego domu.

Strażacy jeszcze raz przypominają, że przed sezonem grzewczym konieczna jest wizyta kominiarza, który powinien porządnie sprawdzić instalację kominową i wentylacyjną. To dlatego, że często dochodzi do pożaru sadzy w kominie.

Należy także utrzymywać porządek w kotłowni, wokół pieca. Czasami mała iskra wystarczy, a może dojść do groźnego pożaru. I oczywiście, trzeba uważać żeby nie przegrzać pieca.


foto: oswiecim112, Ochotnicza Straż Pożarna w Podolszu

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy