Wolontariusze z EuroWeek w andrychowskiej szkole [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 10.09.2019 13:47, DK
Wolontariusze z EuroWeek w andrychowskiej szkole [FOTO]

Uczniowie ze Szkoły Podstawowych nr 2 w Andrychowie od wielu lat, dzięki zaangażowaniu nauczycieli języka angielskiego, biorą udział w EuroWeek.

EUROWEEK to program, który został zapoczątkowany na Ziemi Kłodzkiej już w 1994 roku przez grupę studentów zainteresowanych integracją europejską, demokracją, działaniami społeczno-kulturowymi i rozwojem społeczności lokalnych.

Tym razem jednak na pięciodniowym wyjeździe się nie skończyło i do SP2 Andrychowie zaproszone zostały dwie wolontariuszki z EuroWeek – Nathaly z Kolumbii oraz Dinda z Indonezji.

Dzięki spotkaniom z nauczycielami/wolontariuszami z całego świata, uczniowie oprócz praktycznych umiejętności, nabierają wielu doświadczeń, przydatnych w życiu. Muszą przełamywać bariery, poznawać nowych ludzi i zawiązywać znajomości, które często po upływie 5 dni na EuroWeek podobne są do tych wieloletnich przyjaźni, o których słyszymy w filmach.


W niedzielę (8.09) wolontariuszki wraz z uczniami i nauczycielami odwiedzili Kraków. Tym razem to uczniowie wcielili się w role przewodników po świecie i prezentowali wcześniej przygotowane prezentacje poszczególnych miejsc i zabytków Krakowa, wszystko oczywiście w języku angielskim.

Jak mówią nam nauczyciele j. angielskiego z SP2: – Takie spotkania otwierają młodego człowieka na innych ludzi, na język, na świat. Rozwijają w nim kreatywność oraz pomagają przełamywać bariery, nie tylko te językowe

Wolontariuszki wyjeżdżają z Andrychowa już w środę rano, dlatego uczniowie i nauczyciele postanowili pożegnać się z nimi wtorkowym wieczornym spacerem z wykorzystaniem gry miejskiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy