W 'Piątce' też bili rekord pierwszej pomocy [FOTO]

, MAGAZYN, Wiadomości, 16.10.2019 13:30, PG
We środę odbyła się świetna akcja zainicjowana przez fundację WOŚP.
W 'Piątce' też bili rekord pierwszej pomocy [FOTO]

W środę (16.10.) w całej Polsce odbyła się akcja "Bicie Rekordu w Pierwszej Pomocy" zainicjowana przez fundację WOŚP. W tym roku w akcji wzięło udział aż 1 399 instytucji i aż 144 867 osób.

Bicie rekordu polegało na jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób w ciągu 30 minut.

16 października obchodzony jest "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca". Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Fundacja WOŚP uczestniczy w nim od samego początku. Próba bicia rekordu jest zatem świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych i najstarszych.

Oficjalne wyniki bicia rekordu będą znane w przyszłym tygodniu.

Andrychów również przyłączył się do akcji. Tak to wyglądało w szkole podstawowej nr 5:Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy