Krzysztof Wielicki gościł w Wyspianie: opowieść nie tylko o górach

, MAGAZYN, Wiadomości, 24.04.2018 19:45, DK
We wtorek (24.04) gościem dni otwartych w LO im.Wyspiańskiego w Kętach był Krzysztof Wielicki, ikona himalaizmu polskiego oraz światowego.
Krzysztof Wielicki gościł w Wyspianie: opowieść nie tylko o górach

Jako piąty człowiek w historii zdobył koronę Himalajów i Karakorum.

Wielicki nie opowiadał jednak dużo o wyprawach i górach ale o człowieku, jako głównym napędzie każdej wielkiej inicjatywy. Ta opowieść o odwadze, ryzyku, lęku i marzeniach którą mieli okazję wysłuchać uczniowie LO kęckiego „Wyspiana” była porywająca i prawdziwa.

Wiele razy, mimo ogromnego poczucia humoru, jakim Wielicki przyprawił swoją opowieść, w oczach słuchaczy mogła pojawić się łza - W końcu stoi przed Tobą jeden z największych Himalaistów w historii i opowiada o tym, jak to podczas wyprawy na Nanga Parbat, koledzy znający dobrze drogę na szczyt, jednak rezygnują i zostawiają „mapkę” na papierku z krówki. A on mimo tego nie poddaje się i zdobywa szczyt samotnie.

To była niezwykła opowieść i Ci którzy wnikliwie jej wysłuchali, z pewnością zapamiętają słowa Krzysztofa Wielickiego na zawsze.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy