Jasiek Mela, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Maria Ulatowska i inni na festiwalu książki

, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 18.04.2018 20:50, red
Mania czytania ponownie ogarnie Wadowice
Jasiek Mela, Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Maria Ulatowska i inni na festiwalu książki

Wkrótce Wadowice ponownie ogarnie mania czytania, a wszystko to za sprawą II edycji „CzyTOmanii - Wadowickiego Festiwalu Książki”. Warto więc zarezerwować czas i przygotować „miejsce” na autografy, bowiem nasze miasto odwiedzą wyjątkowi goście.

W tym roku „czyTOmania” odbędzie się w dniach 10 - 12 maja. Organizatorem imprezy jest Wadowicka Biblioteka Publiczna. Podczas trzydniowego święta książki zorganizowane zostaną liczne spotkania autorskie oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W związku z tym każdy, bez względu na wiek i zainteresowania literackie, znajdzie coś dla siebie.

W ramach Festiwalu zaplanowano profesjonalne warsztaty: dziennikarskie, komiksowe, teatralno-czytelnicze, motywacyjne oraz pokazy technik szybkiego czytania i treningi pamięci. Z kolei z myślą o najmłodszych czytelnikach, na skwerze przed biblioteką zorganizowane zostaną papiernicze i drukarskie warsztaty edukacyjne.

W trakcie trwania „czyTOmani” do Wadowic zawitają również znani pisarze dla dzieci i młodzieży oraz autorzy książek dla dorosłych, reprezentujący różne gatunki literackie. W tym roku z czytelnikami spotkają się m.in.Szymon Hołownia, Andrzej Pilipiuk, Maria Ulatowska, Jacek Skowroński , Wiesław Drabik, Beata Ostrowicka oraz Jasiek Mela.


Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie wstęp na spotkania autorskie dla dorosłych możliwy będzie za okazaniem BEZPŁATNYCH wejściówek, które można odebrać w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej!!!!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży (dziennikarskie, komiksowe, motywacyjne i drukarskie) przeznaczone są dla grup zorganizowanych. Opiekunowie proszeni są o telefoniczne zgłaszanie klas (33 823 46 18).

Na pokazy szybkiego czytania dla dzieci i dorosłych oraz treningi pamięci i koncentracji obowiązują zapisy indywidualne! Można je dokonać telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece.

Wszystkie imprezy w ramach „Wadowickiego Festiwalu Książki” odbędą się w głównym budynku Biblioteki Publicznej, przy ul. Legionów 1. Festiwal objęty honorowym patronatem Burmistrza Wadowic.


PROGRAM FESTIWALU:

10 maja 2018 – czwartek

10:00 – otwarcie „czyTOmani – Wadowickiego Festiwalu Książki”

10:00 - warsztaty dziennikarskie dla młodzieży (zapisy grup zorganizowanych)

10:00 - spotkanie autorskie dla młodzieży z BEATĄ OSTROWICKĄ

12:00 - warsztaty komiksowe dla młodzieży (zapisy grup zorganizowanych)

12:00 - warsztaty motywacyjne dla młodzieży z JAŚKIEM MELĄ (zapisy grup zorganizowanych)

17:00 – spotkanie z JAŚKIEM MELĄ - bezpłatne wejściówki


11 maja 2018 - piątek

9:00 - 14:00 - edukacyjne warsztaty papiernicze i drukarskie dla dzieci (zapisy grup zorganizowanych)

9.30 i 10:30 - warsztaty teatralno-czytelnicze dla dzieci

12:00 - spotkanie autorskie dla dzieci z WIESŁAWEM DRABIKIEM

18:00 - spotkanie autorskie z ANDRZEJEM PILIPIUKIEM (fantastyka) - bezpłatne wejściówki


12 maja 2018 - sobota

10:00 - trening szybkiego czytania dla dzieci (zapisy indywidualne)

10:00 - trening pamięci i koncentracji dla dorosłych i seniorów (zapisy indywidualne)

11:30 - trening szybkiego czytania dla dorosłych (zapisy indywidualne)

15:00 - spotkanie autorskie z MARIĄ ULATOWSKĄ i JACKIEM SKOWROŃSKIM (literatura obyczajowa) - bezpłatne wejściówki

18:00 - spotkanie autorskie z SZYMONEM HOŁOWNIĄ - bezpłatne wejściówkiInformacja Prasowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ryszard1, 19.04.2018 12:41

Dokładnie , zgadzam się z @repart, ciekawe czyj interes reprezentuje inwestor ? gminy i ogółu mieszkańców ? hahahahahahahahahahahahaha!!! Bardzo zabawne!

repart, 19.04.2018 04:56

W jednym z ostatnich artykułów w MN pod którymi wyłączono możliwość komentowania tak inwestor w Choczni poniewiera mieszkańcami którzy ucierpią w wyniku planowanej tam przez niego inwestycji - cytat " Niestety nie informuje ilu i jakich to mieszkańców jest przedstawicielem. Rzeczywistość zaś jest taka, że występuje w imieniu własnym oraz członków swojej najbliższej rodziny, których domy znajdują się przy ulicy Drapówka w Choczni. Raptem jest to kilka osób, których jest przedstawicielem. Czy interes gminy i ogółu mieszkańców powinien ustąpić interesowi kilku osób? Zresztą analiza tego przypadku pozwala poddać w wątpliwość intencje tego działania." Widać w tej wypowiedzi że to zwłaszcza inwestor uzurpuje sobie prawo określania co jest a co nie jest w interesie mieszkanców Choczni, jednym słowem przygania kocioł garnkowi!