reklama
reklama

Efekty pleneru oraz „Dziwny jest ten świat” Joanny Surmy [FOTO]

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 14.03.2015 00:00, (red)
W piątkowy wieczór w Andrychowie i w Kętach otwarto dwie nowe wystawy. Zobaczcie szczegóły i zdjęcia.
Efekty pleneru oraz „Dziwny jest ten świat” Joanny Surmy [FOTO]

W piątkowy (13.03) wieczór w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie otwarto wystawę prezentującą efekty VII Plener im. Franciszka Suknarowskiego, który odbył się w dniach 15 – 21 sierpnia ubr. na terenie gminy Andrychów.

 

- Była to kolejna edycja corocznych spotkań artystów na Ziemi Wadowickiej. Poprzednie plenery gościły w gminach: Mucharz, Stryszów, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Brzeźnica i Spytkowice. Celem plenerów jest dokumentacja artystyczna wartości kulturowych i tworzenie gminnych zasobów promocyjnych. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Powiatu Wadowickiego - informuje Zbigniew Jurczak, szef Towarzystwa Miłlsników Ziemi Wadowickiej.

 

Plenerowi patronuje Franciszek Suknarowski (1912-1998), wadowiczanin, absolwent Krakowskiej ASP, uczeń X. Dunikowskiego i K. Sichulskiego. Działacz i długoletni prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.

 

 

Również w piątkowy wieczór kilkadziesiąt osób zgromadził w Galerii Domu Kultury w Kętach wernisaż prac kęczanki Joanny Surmy zatytułowany „Dziwny jest ten świat”. Wystawa prezentuje pracę dyplomową artystki, kóra dała jej przed rokiem tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie.

 

Joanna Surma, zajmuje się projektowaniem graficznym, malarstwem i fotografią. Hobbystycznie także grafiką warsztatową i ilustracją. W 2012 r. uzyskała dyplom licencjacki za pracę na temat Identyfikacji i promocji wizualnej rodzinnego miasta – Kęty u prof. Władysława Pluty. W 2014 r. obroniła dyplom magisterski – „Dziwny jest ten świat” - czyli krytyka użytkowników mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu, w katedrze Projektowania plakatu u prof. Piotra Kunce. Jest również absolwentką Krakowskich Szkół Artystycznych na kierunku Fotografia, gdzie w 2013 r. zrealizowała pracę dyplomową „Przestrzeń nieśmiertelności” u mgr sztuki Marzeny Kolarz.

 

Jak tłumaczy sama artystka, wystawa „Dziwny jest ten świat”, czyli krytyka użytkowników Mediów cyfrowych w tym wirtualnego świata Internetu porusza ważne kwestie współczesności. Żyjemy w czasach cyfrowego świata, gdzie większość ludzi przeniosła już swoje życie. Korzysta z niego zarówno w pracy, jak i w domu, w celach zarobkowych i rozrywkowych. Media cyfrowe wpłynęły na dzisiejsze życie w bardzo dużym stopniu. Większość ludzi nie wyobraża sobie bez nich życia i codziennego funkcjonowania. Oczywiście istnieje wiele zalet cyfrowego świata i nie trzeba ich nikomu przedstawiać, ale obok nich występuje też wiele zagrożeń i problemów, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy.

 

Celem wystawy jest przedstawienie kilku z nich oraz konsekwencji, które się z nimi wiążą. To ludzie - użytkownicy generują treści, zamieszczają obrazy i informacje oraz wchodzą ze sobą w rozmaite interakcje w cyfrowym świecie. Jeśli będą robić to świadomie oraz w takim samym stopniu korzystać z dobrodziejstw mediów cyfrowych, wtedy nikomu nic nie grozi.

 

Wystawę w DK można oglądać do 12 kwietnia. Zapraszamy.

.

.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy