Wraca linia autobusowa Andrychów - Kocierz, są decyzje w sprawie linii Andrychów - Kęty

, Gospodarka, Wiadomości, 24.06.2019 12:10, red
Ważna informacja dla pasażerów.
Wraca linia autobusowa Andrychów - Kocierz, są decyzje w sprawie linii Andrychów - Kęty
W czwartek (27.06) andrychowscy radni rozpatrywać będą kilka uchwał dotyczących połączeń autobusowych. Jedna z nich zakłada przywrócenia połączenia autobusowego Andrychów - Kocierz SPA. Z uchwały wynika, że autobusy na tej trasie będą ponownie kursować od lipca tego roku do czerwca 2020 roku. W tej sprawie gmina Andrychów zawarła porozumienie z gminą Łękawica.

Radni będą także rozpatrywać sprawę linii komunikacyjnej nr 2 (Andrychów - Kęty przez Czaniec) oraz nr 10 (Andrychów - Kęty przez Bulowice). Wcześniej propozycje zakładały, aby od lipca tego roku to Andrychów przejął to zadanie. Władze Kęt przesłały jednak do Andrychowa pismo informując w nim, że z przyczyn niezależnych nie są w stanie podpisać porozumienia z Andrychowem w tej sprawie.

Dlatego też od lipca na obu liniach nic się nie zmieni. Nadal liniami nr 2 i 10 będzie się zajmować gmina Kęty poprzez spółkę MZK. Propozycja zakłada, aby dopiero od lipca 2020 roku to zadanie przejęła gmina Andrychów.

Na razie najważniejsze, że dla pasażerów nic się nie zmienia, ponieważ z połączeń przez Bulowice i Czaniec korzysta wiele osób.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

karino, 24.06.2019 18:58

w ubiegłym roku autobus Andrychów - Kocierz nie zatrzymywał się na przystankach więc mogły korzystać z niego tylko osoby jadące na Kocierz a nie mieszkańcy Targanic, Sułkowic czy osoby chcące jechać na cmentarz. Dodatkowo obecnie młodzież szkolna i seniorzy jeżdżą za darmo więc na pewno linia będzie popularna. Super pomysł zwłaszcza w okresie wakacji!

",,**,,", 24.06.2019 15:54

Linia autobusowa,Andrychów Kocierz to ogromny deficyt dla budżetu Gminy Andrychów. Linia ta wozila powietrze. Jesli już jezdzic będzie to niech wlasciciel Kocierza to utrzymuje. Taniej by bylo puścić dwie osobowki na tej PRYWATNEJ!!!! trasie.