Nowe inwestycje właściciela Czarnego Gronia. Do Grupy Pingwina dołączyły dwa nowe ośrodki [FOTO]

, Gospodarka, Wiadomości, 27.10.2018 10:50, INFORMACJA PRASOWA
Konsolidacja stacji narciarskich - Kurza Góra w Kurzętniku i ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle dołączają do Grupy Pingwina, w skład której wchodzi rówinież ośrodek Czarny Groń w Rzykach k. Andrychowa.
Nowe inwestycje właściciela Czarnego Gronia. Do Grupy Pingwina dołączyły dwa nowe ośrodki [FOTO]
Grupa Pingwina, właściciel 3 wyciągów narciarskich w Polsce, poszerza inwestycje w branży narciarskiej i dołącza do Grupy dwie nowe stacje - największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, Kurza Góra w Kurzętniku i ośrodek narciarski Skolnity w Wiśle. Konsolidacja 5 spółek z branży narciarskiej wzmocni pozycję tych ośrodków na zimowej mapie Polski, zwiększy ich konkurencyjność i poszerzy ofertę. Obecnie Grupa Pingwina posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa finalizuje duże inwestycje, które rozszerzą of ofertę dla narciarzy już w tym sezonie zimowym. Obejmują one nowe wyciągi, nowe trasy i rozbudowę zaplecza.

Grupa Pingwina, właściciel 3 ośrodków narciarskich w Polsce:
Czarnego Gronia w Rzykach, Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju i Kasina Ski w Kasinie Wielkiej (woj. małopolskie), jako współwłaściciel dołącza do Grupy dwie nowe stacje narciarskie: Kurza Góra w Kurzętniku (woj. warmińsko-mazurskie) i Skolnity w Wiśle (woj. śląskie).Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w Polsce północnej, w którym trwa obecnie budowa najdłuższej trasy narciarskiej w tej części kraju. Zostanie ona uruchomiona już w tegorocznym sezonie narciarskim. Na Kurzej Górze powstaje również największy kompleks zjeżdżalni tubingowych w Europie. Łącznie tubing będzie składał się z pięciu zróżnicowanych tras o łącznej długości blisko 700 m, w tym jednej ze zjazdem kończącym się skokiem na poduszkę AIRBAG. W najbliższych planach są zmiany w systemie naśnieżania, który dzięki nowym inwestycjom będzie obsługiwany przez 26 ar armat oraz największą fabrykę śniegu w Europie.

Ośrodek Skolnity z Wisły - stacja narciarska w Beskidzie Śląskim, zlokalizowana jest w samym centrum Wisły, obok małej skoczni treningowej. Oprócz tras narciarskich posiada w swojej ofercie liczne atrakcje letnie. W tym sezonie planujemy przebudowę drogi, powiększenie parkingów i poprawę zaplecza gastronomicznego- Ośrodki narciarskie należące do Grupy to obiekty dla całych rodzin, stawiające przede wszystkim na jakość stosowanych rozwiązań. Nowe stacje, które do nas dołączają idealnie wpasowują się w jej strategię. W tym roku w obrębie całej Grupy zaplanowaliśmy szereg inwestycji, które mamy nadzieję, spotkają się z pozytywnym odbiorem naszych klientów. To, na czym nam również zależy – to, aby nasze ośrodki oferowały atrakcje dla turystów w ciągu całego roku. Przykładowo już w 2019 roku uruchomimy Wieżę widokową w koronach drzew w Krynicy Zdroju oraz Moped Retro - Mu Muzeum Motorowerów w Kasinie Wielkiej - mówi Sławomir Rusinek, założyciel i współwłaściciel Grupy Pingwin.

Obecnie Grupa posiada ponad 17 kilometrów tras narciarskich, które są naśnieżane przez 88 armat i największą fabrykę śniegu w Europie. Grupa Pingwina to także 13 nowoczesnych ratraków i ponad 36,5 tys. litrów wody do naśnieżania. To także ponad 270 lamp na stokach ułatwiających jazdę wieczorną po ratrakowaniu w godzinach od 18,00 do 21,00. Na terenie obiektów należących do Grupy znajdują się również dwa snowparki, pięć tras szkoleniowych, a także największy park rowerowy w Polsce (Bike Park Ka Kasina).W bieżącym roku Grupa prowadziła szereg inwestycji, aby przygotować się do sezonu zimowego. Na terenie Słotwiny Arena w Krynicy Zdroju zostaje uruchomiona nowa, sześcioosobowa, wyprzęgana kolej “Słotwinka” firmy Doppelmayr, której przepustowość będzie wynosić 3 000 narciarzy na godzinę. Będzie to już druga kolej krzesełkowa na terenie obiektu, która będzie obsługiwać ponad 6,5 kilometrów tras znajdujących się w Krynicy Zdroju. Na dzieci lub początkujących narciarzy już tej zimy czeka nowa taśma Sunkids na Kubusiowym Placu. Tak, jak w poprzednich sezonach, ró również w tym roku, będzie prowadzony darmowy dowóz klientów z terenu Krynicy Zdrój na stacje Słotwiny Arena. Na narciarzy czeka nowoczesna wypożyczalnia, serwis z maszyną Raichman i przechowalnia na 600 par nart.

W najbliższym czasie obok Wieży Widokowej planowana jest także budowa snowparku. W Kasinie zainwestowano w nowy system naśnieżania Technoalpin, dzięki czemu stacja w tym sezonie będzie w stanie naśnieżyć swoje trasy w 120 godzin, czyli 2 razy szybciej, niż w ubiegłym roku. Poszerzona została również trasa pod wyciągiem z nowym połączeniem z głównym stokiem, a w miejsce starego wyciągu dla początkujących została postawiona taśma Sunkids.

W Czarnym Groniu została oddana do dyspozycji nowa taśma dla początkujących. Do dyspozycji narciarzy oraz turystów odwiedzających stację są: Hotel**** & SPA Czarny Groń, liczne obiekty gastronomiczne, wypożyczalnie i serwis sprzętu, przedszkole narciarskie, szkółki narciarskie i atrakcje letnie. W W bieżącym sezonie Grupa Pingwina będzie kontynuować sprzedaż karnetu 365, który umożliwia narciarzom nielimitowane korzystanie z wszystkich wyciągów.Karnet jest ważny cały rok i pozwala także na korzystanie z atrakcji letnich na terenie obiektów, w tym m.in. Bike Parku Kasina, Parku Linowego w Czarnym Groniu, kompleksu zjeżdżalni tubingowych na Kurzej Górze, czy Wieży Widokowej w Słotwinach Arenie. Od trzech lat realizowany jest też projekt Freeskihotele, czyli oferta noclegu z karnetem na stok za darmo. Obejmuje on coraz więcej hoteli i pensjonatów na terenie Małopolski. Po ko konsolidacji z nowymi stacjami, również klienci obiektów noclegowych na Warmii i Mazurach oraz w Wiśle otrzymają możliwość korzystania z tej atrakcyjnej oferty, a właściciele hoteli i pensjonatów dodatkową promocję.


INFORMACJA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

taranczako, 28.10.2018 07:57

Do tej Kurzej Góry pasowałaby jeszcze Pańska Góra... Jako filia czarnego gronia, nawet się rymuje...

Keson, 28.10.2018 07:19

Prawda jest taka, że psy dupami szczekały w rzykach, później pojawił się czarny groń i tzw PIGWIN a wraz z nim te po...by z ECO. Teraz czas wrócić do PRL. Gość wiecznie nie będzie inwestował jak ma pod górke. Kupi sobie coś innego i tam zwróci swoją uwagę. W NIEMCACH wycinają aż się trzęsie w PL wszystko chronione, brak słów

Gmina2, 27.10.2018 19:59

@Rzycan, no nie wiem. Oświeć mnie. Dawaj czekam na nazwiska. Chyba mi nie powiesz że mijasz się z prawdą?

Rzycan, 27.10.2018 19:56

@Gmina2, oj to chyba obce Ci są problemy Gminy skoro nie wiesz. Zainteresuj się Gminą to następnym razem będziesz wiedział.

Gmina2, 27.10.2018 19:32

@Rzycan cwaniaczku mógłbyś wymienić tych "bezradnych" którzy rzekomo chodzili po ludziach z jakimś gościem i coś opowiadali?

Wandosu, 27.10.2018 18:36

Niech ten z Gronia nie rozpiernicza lasow do reszty plastik beton szkoda słów

sportowiec, 27.10.2018 17:18

Masakra jakaś, Gmina tak idzie do przodu szkoda takiego inwestora, oj żeby Rzyki nie płakały.

Keson, 27.10.2018 17:06

Teraz dutki już wam nie zostawia turysci tylko ecoturysci hahhahahahahahahha

Rzycan, 27.10.2018 14:50

Brawo dla "debila" z Rzyk który łaził po ludziach i opowiadał bzdury o Inwestycjach z Czarnego Gronia ... z bezradnymi z DOJNEJ ZMIANY .... Zamiast się dogadać to wszyscy na tym straciliśmy, cała GMINA Andrychów ...

Keson, 27.10.2018 13:16

Tak wojują ekoterorysyci ze gowno bedzie a nie baza narciarska w żykach. A inwestor pewnie już jest zmeczony tymi problemami ze wypieprza poza gmine