Ciemno wszędzie, a tu nagle rondo! Na tej drodze trzeba w nocy bardzo uważać [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 08.11.2019 15:36,
Doszło tam już do kilku kolizji
Ciemno wszędzie, a tu nagle rondo! Na tej drodze trzeba w nocy bardzo uważać [AKTUALIZACJA]
Już jakiś czas temu zakończono przeciągającą się przebudowę drogi wojewódzkiej pomiędzy Kętami a Oświęcimiem. Położono nowy asfalt, wykonano nowe chodniki i ścieżki rowerowe. Na drodze powstały też aż 3 nowe ronda, które mają poprawić bezpieczeństwo na skrzyżowaniach.


Na razie trzeba na nich uważać – zwłaszcza nocą, bo oświetlenie rond – choć zamontowane – nie działa.

- Na rondzie w kierunku Brzeszcz i Oświęcimia regularnie dochodzi do kolizji, bo kierowcy w nocy pędzą ciemną drogą i po prostu nie zauważają ronda. Znaki pojawiają się w ostatniej chwili – informuje nas jeden z kierowców.

Jak się okazuje tylko jedno z trzech nowych rond jest lekko oświetlone, ale tylko dlatego że działają lampy przy sąsiedniej ulicy.

Stanowisko w tej sprawie zabrał burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.
- To irytujące, bo nowe lampy już są, a wciąż czekamy na załatwienie „papierów” i później na decyzję Tauronu o uruchomieniu lamp. Termin włączenia oświetlenia nie jest zależny ani od Gminy Kęty, ani od burmistrza, ani od nikogo innego jak tylko od ZDW i Polskiej Grupy Energetycznej, która – z doświadczenia wiem - nie spieszy się w podjęciu działań. Bez zgody Tauronu nic się nie da zrobić – powiedział burmistrz.
Do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie skierowaliśmy pytania o powody dlaczego ronda ciągle nie są oświetlone, choć latarnie już dawno stoją. Gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, przekażemy ją na mamNewsa.pl

Wiadomo, że Zarząd Dróg Wojewódzkich nie złożył jeszcze dokumantacji w Tauronie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: kontakt@mamNewsa.pl

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 08.11.2019 22:34

hahaha zarząd dróg wojewódzkich w krakowie podlega pod urząd marszałkowski w krakowie w którym rządzi pis. Nie dziwcie się więc że narażają zdrowie i życie kierowców. Pisowscy nieudacznicy nie potrafią załatwić oczywistych i prostych spraw

barte, 08.11.2019 19:44

debilom pędzącym 120 km/godz nie pomoże nawet 20000000 lumenów na rondzie ...gdy zginie jakiś idiota MN napisze że to wina PIS - u i Kaczyńskiego...oznakowanie na wszystkich rondach jest OK więc dla normalni kierowcy sobie radzą ;-)

DobraZmiana , 08.11.2019 08:41

Ludzie jestescie smieszni macie znaki przed rondem o informacji ze jest rondo ustapienie pierszenstwa to Co jescze wam trzeba skupcie sie na drodze a nie na innych rzeczach. Wam kurw..... nic nie pasuje jestescie tak jebnietym narodem ze szok. Jak jeden z drugim sie rozpieprzy na rondzie to sie nauczy.

Keson, 08.11.2019 06:02

Zgadzam się

cath, 07.11.2019 22:43

Potwierdzam tez testowałem hamulce.Widzi sie je znaki i rondo w ostatniej chwili.Jesli nie zna sie drogi to naprawdę jest niebezpiecznie i wcale nie trzeba pędzić .