Autobusy zamówione, trwa wybór przewoźnika a... kasy nie ma

Region, Andrychów, Gospodarka, Wiadomości, 16.10.2017 19:20,

Andrychowa nie ma na liście projektów wybranych do dofinansowania. Gmina będzie się odwoływać.

Autobusy zamówione, trwa wybór przewoźnika a... kasy nie ma

Kilka miesięcy temu władze Andrychowa rozstrzygnęły przetarg na zakup 14 nowych autobusów. Koszt zakupu - 10,1 mln. Do końca roku pojazdy mają być dostarczone do Andrychowa, a od stycznia 2018 roku będą kursować po liniach wewnętrznych w gminie Andrychów.

Autobusy ma dostarczyć firma MMI. Siatka połączeń będzie bardziej rozbudowana niż obecna obsługiwana przez MZK. Autobusy będą klimatyzowane, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, wyposażone w liczne udogodnienia dla pasażerów.

Trwa właśnie wybór operatora, który będzie świadczył usługi publicznego transportu zbiorowego w miejskich przewozach pasażerskich na terenie gminy Andrychów na 9 liniach komunikacyjnych.

Kto za to wszystko zapłaci?

Gmina na całą tą rewolucję komunikacyjną starała się o dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, który rozdziela dotacje unijne.

Kilka dni temu Zarząd Województwa Małopolskiego ogłosił listę projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania w ramach konkursu w programie niskoemisyjnego transportu miejskiego. Na tej liście nie ma Andrychowa


- Zbulwersowała nas ta informacja. Do końca jej nie rozumiemy, bo otrzymaliśmy pozytywną ocenę formalną i finansową. – tłumaczy wiceburmistrz Mirosław Wasztyl. - Eksperci na etapie oceny merytorycznej mają wątpliwości co do spełnienia wszystkich kryteriów naszego wniosku odnośnie celowości tego projektu a mianowicie integracji środków transportu. Na dniach będziemy się odwoływać. Podobnie było ze strefą ekonomiczną. Też musieliśmy się odwołać, ale w końcu się udało. Mam nadzieję, ze do końca listopada sprawa zostanie rozstrzygnięta ostatecznie.- informuje wiceburmistrz.

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej radni mają zadecydować ile będzie kosztował bilet normalny a ile ulgowy.

Zaznaczmy, że dofinansowanie z tego samego programu, kilkanaście mln zł, otrzymała gmina Wadowice na stworzenie zintegrowanego transportu poprzez budowę węzła przesiadkowego, parkingów Park&Ride oraz ciągu pieszo-rowerowego.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

formica, 17.12.2017 11:16

Na stronach regionalnych projektów 5.12.2017 Zarząd Województwa Małopolskiego potwierdził w uchwale, że Gmina Andrychów uzyskała pozytywny wynik oceny merytorycznej wniosku o dofinansowanie. Czy to potwierdza, że Andrychów, jak to mówią włodarze, "wrócił do gry"? Na obecną chwilę raczej nie, ponieważ komunikat mówi, cytuję: "Z uwagi na fakt, iż w ramach Subregionów Małopolska Zachodnia oraz Tarnowskiego dostępna alokacja została wyczerpana, wyżej wymienione projekty zostają umieszczone na Liście rezerwowej projektów ocenionych i wybranych do dofinansowania". Z listy rezerwowej w listopadzie zatwierdzono projekt z Olkusza, obniżając za zgodą wnioskodawcy wartość projektu do kwoty 14mln (z 19mln wnioskowanych). Oznaczać to może, że po prostu więcej środków nie ma. Andrychów znajduje się na liscie rezerwowej. Projekt został zamknięty, nie ma środków do wydania, więc rodzi się pytanie skąd wezmą się dla Andrychowa pieniądze? Szkoda, że wniosek nie przeszedł oceny merytorycznej w pierwszym podejściu. Skoro uwzględniono protest teraz to czy oznacza to, że składany wniosek główny mógł być napisany niestarannie?

omega, 11.11.2017 17:40

Przeszły projekty które mają już swój transport i chcą go odnowić,Andrychów odrzucono bo transport jest a oni chcą stworzyć jeszcze jeden.Gdyby Andrychów nie wymarzył sobie swojego transportu to też mogliby złożyć wniosek o dofinansowanie na odnowę taboru. Skąd wezmą pieniądze jeśli dofinansowania jednak nie będzie a sąd uzna że Andrychów nie może się wycofać ze spółki MZK???

specnarz, 19.10.2017 04:50

Trzeba było założyć autobusy elektryczne to by nie było problemu...

Emeryt55, 18.10.2017 21:31

Nowe autobusy, więcej kursów i nowe trasy, przebudowa przystanków, tablice informujące o kolejnych kursach jak w Krakowie, bilety za darmo i złotówkę.... i to przy kosztach takich jakie ponosiliśmy współfinansując MZK ?! Obiecanki, cacanki, a głupim radość. Niektórzy na tym forum i w tym mieście gotowi uwierzyć nawet w tor Formuły 1 na Pańskiej Górze i port pełnomorski na Wieprzówce. Ludzie jeszcze rok. To miejsce na ziemi zasłużyło na poważnego gospodarza.

demokracja, 18.10.2017 20:08

Pozytywną ocenę finansową i formalną otrzymały 37 projekty/wnioski a dalej zostały one poddane ocenie merytorycznej w/g kryteriów (link we wcześniejszym poście). Poniżej wyniki wybranych projektów dla SUBREGIONU MAŁOPOLSKA ZACHODNIA (ten region nas interesuje): 1. Gmina Oświęcim - Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. - Poprawa jakości transportu publicznego w Oświęcimiu poprzez zakup ekologicznych autobusów 2. Powiat Chrzanowski - Transgór Spółka Akcyjna Zakup niskoemisyjnego taboru do obsługi transportu miejskiego na terenie powiatu chrzanowskiego 3. Gmina Wadowice - Stworzenie zintegrowanego transportu miejskiego w Wadowicach poprzez budowę węzła przesiadkowego, parkingów Park&Ride oraz ciągu pieszo-rowerowego link: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/skorzystaj/ogloszenia-o-naborach/RPMP-04-05-02-IZ-00-12-097-16/Lista_podstawowa_wybor_do_dofinansowania_4-5-2_13102017.pdf ................ Lista rezerwowa dla SUBREGION MAŁOPOLSKA ZACHODNIA: Olkusz - Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu Obniżenie emisyjności Gmin Olkusz, Bolesław, Bukowno, Klucze poprzez wykorzystanie niskoemisyjnego transportu miejskiego i organizację zbiorowego transportu publicznego link: http://www.rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/skorzystaj/ogloszenia-o-naborach/RPMP-04-05-02-IZ-00-12-097-16/Lista_rezerwowa_do_dofinansowania_4-5-2_13102017.pdf

gregory, 18.10.2017 19:40

kurcze, jeśli jest jak pisze demokracja - że nie ma Andrychowa nawet na liście rezerowowej to by znaczyło że ten wniosek miał poważne braki. W zarządzie województwa jest PO i PSL więc pewno by inaczej potraktowali kolegów z Andrychowa gdyby merytorycznie było wszystko ok. Dla naszego wspólnego dobra, żeby za żaka nie zaciągali jeszcze więcej i jeszcze więcej kredytów - oby odwołanie udało się. Dalej jednak pytam: Szanowny Panie Żak – czy gdyby chodziło o Pana prywatne pieniądze kupował by Pan kilkanaście aut zanim dostał by kasę? Czy może poczekał aż kasa będzie pewna?

marianna, 18.10.2017 18:31

głosowałam, czytałam , słuchałam bo wierzyłam burmistrzowi ale już mi przeszło. Sporo niezrealizowanych obietnic wytrzymałam (dużo ich było np. ronda, pogotowie całodobowe, obwodnica, centrum kultury w starej kotłowni, panele energetyczne na wysypisku itp. Zdziwiła mnie i bardzo zaskoczyła zupełnie nieprzemyślana lokalizacja w dodatku strasznie drogiego i coraz droższego basenu na osiedlu gdzie zupełnie nie ma m miejsca, zamiast zadaszenia odkrytego basenu albo wybudowania krytego basenu razem z halą sportowa w miejscu obecnej Hali sportowej . Napewno będzie lepiej i pewnie też znacznie taniej. Bardzo też zdenerwował mnie brak dyżurów lekarskich, sprawy tej pani od kultury. Teraz kolejna kompromitacja, z komunikacją. A miało być tak pięknie i za darmo. Podobno juz obydwaj panowie burmistrzowie nie mieszkają w Andrychowie i nie będą mieszkać! Ja i moja rodzina już nie zagłosuje na żadną osobę nie mieszkającą tu na miejscu, bo co to za gospodarze którzy o 15-16 wyjadą daleko stąd i nie bedą musieli sami korzystać z tego co nam naszykowali . To jakaś zupełnie absurdalna sytuacja. Podobno Oświecim sie zakwalifikował na te autobusy i przynajmniej pan Wasztyl bedzie sobie mógł nimi pojeździć do syta jak ktoś inny bedzie burmistrzem a nie pan Żak. To bardzo irytujące takie obietnice bez pokrycia. Niedługo wybory , panowie a niesądzę żebyscie nadal rządzili naszym miastem. Wam już nie wierzymy więc czas na tutejszych.

demokracja, 18.10.2017 11:52

No cóż - szczerze życzę powodzenia w odwołaniu, chociaż mam obawy co do tego. Andrychowa nie ma nawet na liście rezerwowej projektów. Andrychów musiał mieć słabszą tzw. ocenę merytoryczną złożonego projektu a wymagania/kryteria są dosyć złożone w tym przypadku. . Załączam link dla zainteresowanych: rpo.malopolska.pl/download/program-regionalny/skorzystaj/ogloszenia-o-naborach/RPMP-04-05-02-IZ-00-12-097-16/Zal_1_Kryteria.pdf .

rafi, 17.10.2017 17:16

Sportowiec ty jestes glupi czy glupiego tylko udajesz,faktom nikt nie zaprzeczy zacytowalem slowa Żaka ktore to slowa setki mieszkancow Gminy Andrychow slyszalo i wielu z nich ma to nawet nagrane,fakty wiem ze bolą,ale niech Zakowcy najpierw sie zastananowia co mowic a potem niech mówią,wyliczen i obietnic jest juz kilkadziesiat ktore poszly w las...

sportowiec, 17.10.2017 16:58

rafi, ... a to taki pies ,to znaczy burek ujadający ???????????

rafi, 17.10.2017 16:25

Dobre jest to stwierdzenie ze radni beda uchwalac ceny biletow,przeciez Żak wszedzie gdzie sie da mowil glosno ze emeryci uczniowie i osoby z orzeczeniem o niepelnosprawnisci w stopniu znacznym i umiarkowanym jezdzic beda za darmo!!!!!a isoby pracujace za 1zl.wiec radni nie beda glosowac tylko zatwierdza te slowa...i tą stawke,pytanie Żak nie dal milion na mzk na rok to skąd wezmie kilkanascie milionow,bo tyle bedzie kosztowalo utrzymanie tej zabawki pod tytulem komunikacja Żaka w rekach prywaciarza,Janiso???oj bedzie gorąco.

kaczor, 17.10.2017 15:24

Pseudafera??? Wychodzi że według klakierów wróg czai się wszędzie nawet we własnych szeregach ponieważ zarząd wojewódzka to ludzie PO i PSL Wadowice i inne miasta dostały od razu, Andrychów może po odwołaniu - to fakty a nie żarty.

sportowiec, 17.10.2017 15:09

BRUNECIK aleś Ty głupi ,i nie rozwojowy ... Widać że już przedszkolu przestałeś się rozwijać ... Choćby się 100000 razy nie udało trzeba i warto próbować, robić dla ludzi coś dobrego.

abcabc, 17.10.2017 09:43

wszystko będzie na czas to pseudoafera

BRUNECIK, 16.10.2017 23:22

NO I STAŁO SIĘ!!! Kolejny niewypał włodarzy Gminy Andrychów!!! Porwali się z motyką na księżyc a tu masz...13-tego w piątek podano do publicznej wiadomości kto dostanie pieniądze unijne a na liście brak Andrychowa :(!!! Czy to był pechowy dzień? Nie - to tylko potwierdzenie powiedzenia że PAZERNY DWA RAZY TRACI!!!! No i co teraz Szanowni Włodarze jak i Radni zrobią? Przecież dużo ma być do powiedzenia na kolejnej Sesji Rady Miasta - ale żeby tylko Pan Wasztyl tam się nie denerwował jak będzie odpowiadał na pytania Radnych!!! Czekam teraz na kolejne posunięcia. Niedawno pisałem tutaj że "jeszcze wrócą na kolanach z prośbą do MZK Kęty aby dalej jeździli na terenie Gminy" i może się nie pomyliłem ale wówczas była by to WIELKA KOMPROMITACJA WŁADZY ANDRYCHOWA a wówczas ambitny człowiek podaje się do dymisji!!! Więc Drodzy Pasażerowie! Czekamy na dalszy rozwój sytuacji (tego kabaretu) pt. "TRANSPORT PUBLICZNY NA TERENIE GMINY ANDRYCHÓW"!!!!!

marcin1970, 16.10.2017 21:22

Trzeba mieć nadzieje że ten wniosek nie jest aż tak kiepski że już nic nie da się zrobić. Teraz walczymy o to żeby za Żaka nie było jeszcze kolejnych i kolejnych wielkich kredytów które będą spłacać andrychowianie a nie Żak ze swoich. Pomóżmy tej władzy która ….. „Koń jaki jest każdy widzi „ Tak jak piszecie w – przypadku opieki świątecznej i nocnej radni zaczęli naciskać i cudownie być może wróci do Andrychowa. Potem kryty basen i pomoc Polaka z PiS Teraz jeszcze raz musimy zrobić wszystko tak by ta dotacja przyszła do Andrychowa. Przy wyborach wystawimy Żakowi rachunek za to co się dzieje, ale teraz ratujmy Andrychów!!!!

marcin1970, 16.10.2017 21:21

Trzeba mieć nadzieje że ten wniosek nie jest aż tak kiepski że już nic nie da się zrobić. Teraz walczymy o to żeby za Żaka nie było jeszcze kolejnych i kolejnych wielkich kredytów które będą spłacać andrychowianie a nie Żak ze swoich. Pomóżmy tej władzy która ….. „Koń jaki jest każdy widzi „ Tak jak piszecie w – przypadku opieki świątecznej i nocnej jak radni zaczęli naciskać i cudownie być może wrócić do Andrychowa. Potem kryty basen i pomoc Polaka z PiS Teraz jeszcze raz musimy zrobić wszystko tak by ta dotacja przyszła do Andrychowa. Przy wyborach wystawimy Żakowi rachunek za to co się dzieje, ale teraz ratujmy Andrychów!!!!

kaczor, 16.10.2017 21:11

Dlatego że tej władzy idzie jak idzie trzeba zrobić wszystko, pomóc jak się da żeby choć ta dotacja trafiła do Andrychowa skoro już zdecydowała władza o wyjściu z MZK. I tak utrzymanie tego taboru będzie bardzo drogie. Jak jeszcze trzeba by wziąć kolejny za Żaka kredyt na jego kupno to masakra.

O.N.A, 16.10.2017 21:04

hehe, a to dobre! Najbardziej podoba mi się tekst, że najbliższej radzie będzie głosowanie po ile bilety normalne, po ile ulgowe. Jeszcze niech już zatrudnią kierowców i rozkład przygotują... na kredyt! Ludzie, ten projekt który nie dostał kasy to 19 mln zł!!! skąd gmina ma wziąć tą kasę? kto tak durne decyzje podejmuje? ten burmistrz to totalny niewypał! Współczuje władzy, która po nim przyjdzie, bo wpadnie w bagno kredytów. Aaaaa te autobusy to już pewnie po rondzie turbinowym jeżdżą, obok wyremontowanego zamku bobrowskich, frekwencja w busach duza, bo jeżdżą nimi uczestnicy koncertów w liczbe 100 000! Jeszcze dorzućcie tam do kasy ckiw trochu grosza, bo podobno brakuje, komornik siedzi na koncie, a tam ZERO!

gregory, 16.10.2017 20:56

Szanowny Panie Żak – czy gdyby chodziło o Pana prywatne pieniądze też kupował by Pan kilkanaście aut zanim dostał by kasę? Ile Pan zarabia – 13 czy 14 tysięcy na miesiąc? I jak w przypadku - opieki całodobowej - wnioski radnych i dopiero potem z "nie będzie" pojawiło się "może wróci" - basenu za ok. 20 milionów (to średnia bo najpierw mówili o 15 a teraz o 25) – pomoc Polaka z PiS znowu mają pomagać mieszkańcy w tym tak opluwani przez zakolandię bo zwyczajnie ludzie boja się że pan już nawet do pracy nie będzie przyjeżdżał do gminy a do tych już wziętych za pana rządów kredytów dojdą kolejne ogromne kredyty

martinez, 16.10.2017 20:41

Macie racje. Tak jak Polak z PiS pomógł przy kasie na basen, tak teraz znowu trzeba jakoś wesprzec Żaka bo inaczej to my popłyniemy ale nie na basenie z jedną niecką ale finansowo. Żak już nie mieszka w Andrychowie jak piszą, to może mieć inny stosunek do kredytów które będziemy spłacać my.

maniek, 16.10.2017 20:34

Zgadzam się że i w przypadku tej dotacji trzeba pomóc naszej władzy która nawet nie mieszka w Andrychowie z tego co słychać. Jestem przekonany że uda się. Inna rzecz czy zakup tych autobusów był rozsądny. Nowiutkie autobusy za kilka lat zaczną pewno psuć się a w MZK zapewne nie będą nas już chcieli.... No ale jest jak jest. Albo jak niżej wszystkie ręce na pokład albo prawdopodobnie kolejne kredyty za Żaka...

maniek, 16.10.2017 20:33

Zgadzam się że i w przypadku tej dotacji trzeba pomóc naszej władzy która nawet nie mieszka w Andrychowie z tego co słychać. Jestem przekonany że uda się. Inna rzecz czy zakup tych autobusów był rozsądny. Nowiutkie autobusy za kilka lat zaczną pewno psuć się a w MZK zapewne nie będą nas już chcieli.... No ale jest jak jest. Albo jak niżej wszystkie ręce na pokład albo prawdopodobnie kolejne kredyty za Żaka...

maniek, 16.10.2017 20:28

co teraźniejszości. Cóz dopiero jak radni zaczęli głosno mówić o skandalu to okazało się że nocna opieka może wrócić do Andrychowa. Jeszcze we wrześniu Żak gadał w radyjku i do nowinek że nie będzie jej.

maniek, 16.10.2017 20:26

co do basenu to po przetargu będzie kosztował pewno mniej niż mówią. Ale i tak dużo jak za jedną nieckę o której pisał mamnewsa. To jednak problem na przyszłość skąd wezmą kasę bo znienawidzony Polak ze zmnienawidzonego PiS może im pomóc maksymalnie 6 milionów. Więcej nikomu nie dadzą.

marcinmad, 16.10.2017 20:20

Najważniejsze – też wierze że uda się wyjść z opresji. Tylko znowu idzie jak po grudzie. Tak zdolny mądry burmistrz jak go „malujecie” (ciekawe za jaka kasę?) a ani w przypadku opieki całodobowej ani w przypadku tej dotacji nie udaje się od razu. Inni to potrafią. Kalwaria,Kęty i setki innych miejsc bez problemu z opieka nocną. U nas jest jak jest i gdyby nie radni obawa jest że by zostało bez tej opieki na stałe. Burmistrz Wadowic już chwali się sukcesem z dotacji z tego samego programu co startował tu Andrychów. Nasz nawet z tego co piszą nie mieszka w Andrychowie a dotacja jak będzie to po odwołaniu.

marcinmad, 16.10.2017 20:17

Po pierwsze nikt nie pluje to wasza specjalność tak jak kłamstwa. To wy w zakolandii potraficie nazwać ludzi bydłem, kobietom wchodzić do łóżek tylko dlatego że nie popierają żaka. Dowiemy się wcześniej czy później ile za to braliście kasy. Po drugie – to że wszędzie widzisz PiS to problem który leczą na Dąbrowskiego. Na pocieszenie to nie PiS pozbawi cie dochodów za siedzenie w necie, propagandę sukcesu z jednej strony i plucie na "wrogów władzy" z drugiej.

abcabc, 16.10.2017 20:05

hahaha pisowska opozycja znowu ma rzeko-powód o wylewania swojego jadu nienawiści pod adresem pana burmistrza pan burmistrz to jednak człowiek z klasą, a kłamstwa pisowców jak wiadomo nic nie są warte. na pewno od stycznia wszyscy będą jeździć nowiutkimi autobusami nawet ci którzy dziś tak plują

marcinmad, 16.10.2017 20:03

W każdym razie wszystkie ręee na pokład bo inaczej co kolejne kredyty zaciagane za Zaka? dodajmy do tego jeszcze basen (niech kosztuje po przetargu mniej niż mówią i niech Polak z pisu pomoże załatwić kasę z ministerstwa ale i tak skąd wezmą resztę?) Robi się z tego dramat.

marcinmad, 16.10.2017 20:00

Kurde. Tak jak przy służbie zdrowia sprawa ruszyła do przodu po tym jak radni zajęli się nią (szczególnie ten tak opluwany przez żakolandię), tak może radni powinni i tutaj pomóc ekipie Żaka? Bo na razie jak wydać nie idzie im.

tomasznasz, 16.10.2017 19:54

Ta dotacja: z MZK wyszli ogłosili przetargi na kilkanaście baniek i na razie nici. Mam nadzieję ze jednak uda się bo jeszcze kolejne kredyty które będą spłacane oczywiście po wyborach to była by katastrofa dla Andrychowa. Podsumowując - odkąd gruchnęła wiadomość że Żak wyprowadził się z Andrychowa wszystko idzie jakoś opornie. Może to przypadek może nie.

tomasznasz, 16.10.2017 19:54

Bardzo źle to wygląda. Służba zdrowia - kiedy "zakolandia" wylewa jad i kłamała że nie da się bo pis, inni załatwili i mają opiekę nocną dalej. U nas wygląda, że trzeba było wniosków radnych czy zobowiązania burmistrza przez radnych żeby sprawa ruszyła (bo przecież taki zdolny, mądry i wspaniały, według klakierów, burmistrz gdyby chciał rozwiązał by problem od razu jak w innych gminach)

maniek, 16.10.2017 19:12

Jasny gwint. Jak nie przepadam za tą ekipą to mam nadzieję że uda się. I bez tego ludzie zastanawiają się czy za Żaka nie padnie rekord brania kredytów? Inna rzecz czy to nie była lekkomyślność wychodzić z MZK, zamawiać autobusy za ponad 10 milionów, ogłaszać inne przetargi na miliony złotych bez pewności???? PS. Apropos kredytów i powracającego wątku informacji o wyprowadzeniu się burmistrza Żaka z Andrychowa. Czy radni którzy tak chętnie klepią każdy wniosek o wzięcie kredytu jaki zaproponuje urząd Żaka planują wyprowadzkę? Bo może być trudno od 2019 roku patrzeć ludziom w oczy.

tomasz2, 16.10.2017 19:04

Po pierwsze to zarząd województwa decydował a tam ludzie PO i PSL. Po drugie czemu ogłoszano przetargi na kilkanaście milionów bez pewności że kasa będzie????? Kto za to odpowiada? Po trzecie - jak nie wyjdzie to kolejne kredyty???? I tak za Żaka ich nabrali że hej. Teraz jeszcze basen za 25 milionów i to.... Kolejne kredyty? Na cieńkiej linie stąpa ekipa Żaka. Po czwarte - z całym szacunkiem dla pana wiceburmistrza dlaczego w tak ważnej kwestii nie wypowiada się pan Żak? to jego ludzie wybrali na burmistrza. To że już jawnie pisze się że nie mieszka w naszej gminie chyba nie zwalnia go z odpowiedzialności?

kaczor, 16.10.2017 18:56

mały udajesz czy nie wiesz i nieświadomie kłamiesz? Zarząd Województwa Małopolskiego to ludzie PO i PSL - taka koalicja rządzi na szczeblu wojewódzkim. To bardzo smutna wiadomość. 10 milionów autobusy, ileś tam milionów na remonty przystanków, miliony na wymianę oświetlenia. To wszystko jak rozumiem miało być z tej dotacji. Przetargi ogłoszone a kasy na razie nie ma.

Ca-ro, 16.10.2017 18:42

No i dobrze nareszcie ktoś na górze dobrze pomyślał,to poroniony pomyśł z tą komunikacją najlepiej wydawać cudze pieniądze w poronionej sprawie

maly, 16.10.2017 18:28

rząd jak zwykle kładzie klody pod nogi smaorządowcom