Kalkulator ubezpieczeń na życie - sprawdź ile kosztuje polisa na życie!

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 10.04.2019 18:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Polisę na życie możemy kupić na wiele sposobów, w tym offline i online. Wygodniejsze jest skorzystanie z internetu i uzupełnienie formularza w porównywarce. Sprawdzamy, jak przebiega zakup ubezpieczenia tą metodą – krok po kroku.
Kalkulator ubezpieczeń na życie - sprawdź ile kosztuje polisa na życie!

W skrócie wygląda to tak: uzupełniamy krótki formularz na stronie porównywarki o informacje dotyczące zarówno polisy, jak i nas jako ubezpieczających się na życie. Następnie przesłane dane weryfikuje konsultant, później szczegóły domawiamy z agentem ubezpieczeniowym – telefonicznie i na bezpośrednim spotkaniu, które jest okazją do zakupu produktu.

Agent ubezpieczeniowy - dlaczego jest potrzebny?

Agent jest ostatnim ogniwem w procesie zakupu polisy na życie online, ale dla wielu osób jego obecność stanowi zagadkę. Skoro polisa na życie w www.rankingubezpieczennazycie.pl ma być kupiona przez internet, skąd w takim razie takie rozwiązanie rodem z offline?

Odpowiedź jest prosta i ma związek z samą konstrukcją ubezpieczenia, w którym przedmiotem jest nasze życie i zdrowie, a więc wartości, jakich nie sposób ocenić szablonowo. Każdy z nas jest w różnym wieku i w różnej kondycji fizycznej, przeszedł inne choroby, zabiegi czy operacje, a to wszystko ma znaczenie dla agenta, który w imieniu towarzystwa podejmuje ryzyko ubezpieczeniowe sprzedając nam polisę.

Przykład: w przeszłości chorowaliśmy na raka i interesuje nas polisa na życie z rozszerzeniem na poważne zachorowanie, obejmujące diagnozę nowotworu właśnie. Lub nałogowo palimy papierosy lub pijemy duże ilości alkoholu. Agent bierze pod uwagę te informacje, ponieważ zwiększają one ryzyko wystąpienia danego zdarzenia, a tym samym wypłaty odszkodowania, przez co zapłacimy wyższą składkę niż osoba ciesząca się wyśmienitym zdrowiem i nie stosująca używek.

Dane na temat naszej kondycji weryfikuje ankieta medyczna – dokument składający się z mniej lub bardziej szczegółowych pytań. Ankietę otrzymamy na spotkaniu z agentem, przy czym warto zawsze podawać prawdziwe informacje – towarzystwo pod zawarciu polisy ma wgląd do naszej historii medycznej i może na tej podstawie odmówić wypłaty świadczenia.

Jak działa sam kalkulator ubezpieczeń na życie?

Zasada działania kalkulatora nie jest skomplikowana. Większość pól uzupełniamy według zaproponowanych odpowiedzi. Już na tym etapie warto podać w miarę precyzyjne dane, ponieważ trafiają one do agentów (nawet 5 agentów różnych towarzystw w 1 kalkulacji) i tym samym skracają czas potrzebny do podjęcia decyzji nad zakupem ubezpieczenia.

Agent przedstawia nam ofertę opartą według wstępnych wytycznych – oczywiście możemy ją zawsze zmienić w trakcie konsultacji.

Co wpisujemy do formularza np. https://www.rankingubezpieczennazycie.pl/porownaj/0.html? Wystarczą dane polisy oraz podstawowe dane kontaktowe. Na tym etapie nie deklarujemy zakupu konkretnego ubezpieczenia, nie zostawiamy też danych do przelewu itp. Zakup polisy będzie możliwy dopiero na bezpośrednim spotkaniu z agentem – u niego w biurze, u nas w domu czy w dowolnie ustalonym miejscu.

Do tego czasu wystarczy uzupełnić formularz kalkulatora o informacje na temat:

  • Ubezpieczonego – określamy liczbę ubezpieczonych, wybierając polisę dla siebie lub dla siebie i kogoś (w domyśle może to być dziecko lub współmałżonek);

  • Sumy ubezpieczenia – czyli maksymalne odszkodowanie z polisy, mamy do wyboru trzy warianty: do 100 000 zł, do 300 000 zł, do 1 000 000 zł;

  • Celu ubezpieczenia – możemy wybrać jedną lub więcej opcji, w tym: bezpieczeństwo finansowe bliskich, ochrona na wypadek niezdolności do pracy, zgromadzenie kapitału dla dziecka, zabezpieczenie spłaty kredytu, dodatkowy kapitał na emeryturę, ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby;

  • Okresu ubezpieczenia – wybór jest między dożywotnim i terminowym (na co najmniej 12 miesięcy);

  • Danych kontaktowych – wystarczy imię, nazwisko, data urodzenia, kod pocztowy, telefon kontaktowy, adres e-mail i wykonywany zawód.

W formularzu należy jeszcze podać orientacyjne informacje na temat miesięcznych wydatków, sytuacji mieszkaniowej czy liczby posiadanych dzieci – to także ułatwi agentowi dobranie odpowiedniego produktu.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy