Jak wykorzystać kalkulator OC, by zapłacić mniej za ubezpieczenie?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 25.09.2019 08:00, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Nie chcesz płacić dużo za ubezpieczenie samochodu? W takim przypadku skorzystaj z kalkulatora OC, z którym znalezienie najtańszej policy będzie jeszcze łatwiejsze!
Jak wykorzystać kalkulator OC, by zapłacić mniej za ubezpieczenie?

Głównym zadaniem polisy komunikacyjnej OC, czyli odpowiedzialności cywilnej jest ochrona kierowcy przed finansowymi skutkami wywołanych przez niego szkód. Wówczas finansuje je ubezpieczycieli. Polisa OC jest obowiązkowa i musi posiadać ją każdy samochód – w przeciwnym przypadku możemy narazić się na wysokie kary.

Kiedyś wybranie korzystnego ubezpieczenia OC dla właściciela samochodu wymagało odwiedzenia kilku towarzystw ubezpieczeniowych albo wizyty u agenta ubezpieczeniowego. Teraz sprawa prezentuje się już znacznie inaczej – wszystko można załatwić on-line.

Znalezienie korzystnej polisy ubezpieczeniowej to dzisiaj dosłownie parę minut spędzonych w internecie – wystarczy wykorzystać do tego celu kalkulator OC, aby natychmiast dowiedzieć się, który ubezpieczyciel może zaoferować nam najkorzystniejszą polisę.

Czym jest internetowy kalkulator OC? W jaki sposób wylicza on wysokość składek polis ubezpieczeniowych? W końcu, jak możemy zaoszczędzić z nim najwięcej? Zapraszamy do sprawdzenia!

Kalkulator OC – co to jest?

Internetowy kalkulator OC to specjalne narzędzie dostępne on-line, które umożliwia wykonanie szybkiej i sprawnej kalkulacji cen polis ubezpieczeniowych OC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych.

Przez długi czas takie narzędzia dostępne były tylko dla agentów ubezpieczeniowych. Teraz może skorzystać z nich praktycznie każdy, kto chciałby znaleźć dla siebie korzystną polisę – nie tylko OC, ale również AC, Assistance czy NNW.

Wystarczy tylko dostęp do internetu, aby nawet w tym momencie rozpocząć obliczenia wysokości składki – bez ponoszenia żadnych kosztów!

Kalkulator OC – jak to działa?

Aby internetowy kalkulator OC zaprezentował nam wysokość składek na ubezpieczenie w różnych towarzystwach, musimy przede wszystkim podać w nim różne informacje. Są to informacje, które podajemy również przy wykupieniu polisy bezpośrednio u towarzystwa czy też za pośrednictwem agenta.

Dane te wpisujemy do specjalnego formularza na stronie wybranego kalkulatora ubezpieczeniowego, który krok po kroku prowadzi nas przez proces wyliczenia składki ubezpieczeniowej.

Po wypełnieniu całego formularza kalkulator OC rozpoczyna obliczenia. Najczęściej musimy zaczekać na nie parę minut, ponieważ każda kalkulacja odbywa się indywidualnie. Następnie możemy zobaczyć wyniki – są one uszeregowane od najtańszej do najdroższej polisy, dlatego od razu możemy zobaczyć, gdzie zapłacimy za nią najmniej.

Warto także wskazać, że niektóre kalkulatory OC pozwalają również na wykupienie polisy przez internet w tej cenie, która została obliczona. To najlepszy wybór dla oszczędzających pieniądze i czas!

Chcesz oszczędzić na OC? Postaw na dobry kalkulator OC!

Nie każdy kalkulator ubezpieczeń znajdujący się w internecie pozwala na wyszukanie najkorzystniejszej polisy. Może zdarzyć się, że nie będzie zawierać aktualnych informacji dotyczących polis lub też będzie analizować jedynie kilka firm ubezpieczeniowych znajdujących się na rynku.

Właśnie dlatego wtedy, gdy chcemy skorzystać z kalkulatora ubezpieczeniowego, powinniśmy pamiętać o tym, aby wybrać taki, który naprawdę będzie pomocny w doborze najkorzystniejszej oferty – bez ryzyka, że inny ubezpieczyciel będzie mógł zaoferować nam jeszcze niższe ceny.

Przede wszystkim warto sprawdzić opinie o danym kalkulatorze OC – znajdziemy je on-line. Na ich podstawie będziemy mogli określić, czy rzeczywiście mamy do czynienia z godnym polecenia serwisem.

Sprawdźmy też, jakie towarzystwa ubezpieczeniowe brane są pod uwagę przy prowadzeniu kalkulacji – im będzie ich więcej, tym lepiej, ponieważ wtedy mamy szansę na znalezienie najkorzystniejszej cenowo propozycji.

Jeśli interesuje nas zakupienie polisy OC przez internet, sprawdźmy też, czy dany kalkulator OC daje nam taką właśnie możliwość. Wtedy wszystko załatwimy bez wychodzenia z domu!

Porowneo.pl – wybierz najtańszą polisę OC już teraz!

Szukasz dobrego kalkulatora OC, z którym możesz zaoszczędzić na zakupie obowiązkowej polisy OC? W takim przypadku sprawdź Porowneo.pl!

Kalkulator OC Porowneo.pl to tanie ubezpieczenia komunikacyjne na wyciągnięcie ręki! Dzięki niemu możesz znaleźć błyskawicznie najkorzystniejsze oferty w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, w tym między innymi: Link4, MTU24, Proama, PZU, You Can Drive, Aviva, AXA, Benefia czy Generali.

Porowneo.pl to kalkulator OC bardzo prosty w obsłudze, który prowadzi użytkownika przez cały proces kalkulacji, aby na koniec zaprezentować przejrzyste zestawienie najlepszych polis ubezpieczeniowych OC. Za pośrednictwem Porowneo.pl można również wykupić polisy ubezpieczeniowe u popularnych towarzystw ubezpieczeniowych – szybko, wygodnie i bez przepłacania!

Podsumowując, gdy szukasz taniej polisy OC, skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń on-line, na przykład z Porowneo.pl. Razem z nim znalezienie najkorzystniejszej cenowo polisy OC oraz innych polis samochodowych będzie jeszcze łatwiejsze!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy