Dlaczego pożyczki krótkoterminowe cieszą się coraz większą popularnością?

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 27.03.2020 16:10,
Pożyczki krótkoterminowe w Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego tak jest? Co sprawia, że na tego typu pożyczki decyduje się coraz więcej osób i to zarówno młodych, jak i starszych? Czy naprawdę warto decydować się na tego typu zobowiązania? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na powyższe pytania.
Dlaczego pożyczki krótkoterminowe cieszą się coraz większą popularnością?

Minimum formalności

Na pożyczki krótkoterminowe wielu pożyczkobiorców decyduje się przez Internet, zdalnie. Nie wymaga się od osób chcących pieniądze, bezpośredniego kontaktu z konsultantem w oddziale firmy. To sprawia, że przy staraniu się o taką pożyczkę, wymagane jest minimum formalności. Wiele firm reklamuje się tym, że decyzje wydaje po kilkunastu minutach od przesłania poprawnie wypełnionego formularza. Najpierw oczywiście należy zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy i podać na niej wszelkie niezbędne informacje na swój temat.

Aby wziąć pożyczkę krótkoterminową przede wszystkim musisz podać na stronie swoje imię i nazwisko, pesel, numer i serię dowodu osobistego oraz swój numer telefonu. Dodatkowo musisz także podać swój całkowity adres zamieszkania, adres e-mail oraz numer konta bankowego. Konto jest potrzebne nie tylko w celu dostania pieniędzy, ale też ze względu na przelew identyfikacyjny, który opiewa na kwotę jednej złotówki lub nawet jednego grosza. Po podaniu tych wszystkich informacji musisz poczekać na decyzję, która często zostanie ci przekazana albo za pomocą maila, albo SMSa.

Czym różni się pożyczka krótkoterminowa od zwykłej?

Pożyczki krótkoterminowe różnią się od zwykłych pożyczek terminem, w jakim trzeba je spłacić. Wiele tak zwanych chwilówek, udzielanych jest na okres trzydziestu dni lub co najwyżej kilku miesięcy. I ze względu na tak krótki czas, w którym trzeba oddać pożyczone pieniądze wraz z odsetkami, pożyczki są udzielane na znacznie mniejsze kwoty, które oscylują pomiędzy kilkoma setkami złotych, a kilkoma tysiącami. Oczywiście zdarzają się także firmy, które oferują wyższe pożyczki krótkoterminowe, jednak przeważnie są one dostępne dopiero dla regularnych klientów.

Kolejną różnicą, z jaką można się spotkać, jest różnica w odsetkach, jakie trzeba oddać pożyczkodawcy. Przeważnie pierwsze pożyczki, które się bierze w danej firmie są darmowe, jednak ich wysokość jest do pewnego stopnia ograniczona. Każda kolejna pożyczka może być wyższa, jednak wiąże się to z koniecznością spłaty jej wraz z odsetkami. Darmowe pożyczki dostępne są na stronie https://www.centrumpozyczek360.pl/darmowe-pozyczki gdzie dostępnych jest wiele ofert pożyczek za darmo od firm z sektora pozabankowego.

Ważną różnicą jest także to, że pożyczek krótkoterminowych nie udzielają banki, a pozabankowe instytucje pożyczkowe. Na rynku wiele jest różnorodnych firm oferujących tego typu usługi, każdy zainteresowany jest więc w stanie znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie.

Kiedy warto brać pożyczki krótkoterminowe?

Pożyczki krótkoterminowe to dobra opcja dla przeciętnego człowieka, któremu w życiu zdarzyła się nagła sytuacja wymagająca większej ilości gotówki. Jeżeli więc potrzebujesz pieniędzy na dentystę, na leki, czy na różne, inne potrzeby. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby nie przeceniać swoich możliwości finansowych i brać tylko takie kwoty, które można z łatwością w ciągu trzydziestu dni spłacić. Ze względu na krótki okres spłaty zadłużenia, zła ocena swoich możliwości może powodować wpadnięcie w tak zwaną spiralę zadłużenia, która polega na braniu pożyczek pod to, aby spłacać wcześniejsze zapożyczenia. Jest to niebezpieczna sytuacja, której za wszelką cenę należy unikać, ponieważ może prowadzić nawet do prawnych konsekwencji, czy też wpisania informacji o długu w BIK czy BIG.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy