5 zalet posiadania odkurzacza pionowego

, Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 26.06.2019 09:46, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Odkurzacz pionowy wygląda nieco inaczej niż tradycyjny sprzęt. Nie ma on długiej, elastycznej rury, jest za to wyposażony w wąską szczotkę. Tego typu urządzenia cieszą się coraz większą popularnością. Oto najważniejsze zalety posiadania odkurzacza pionowego, które mogą Cię zachęcić do zakupu.
5 zalet posiadania odkurzacza pionowego

Poręczność

Pionowe odkurzacze mają wąską, podłużną obudowę. Są one lekkie i mają dobrze wyprofilowaną rączkę zapewniającą pewny chwyt. Takie urządzenie można bez trudu utrzymać w jednej dłoni i swobodnie nim manewrować bez dużego wysiłku. Sprzątanie przy pomocy sprzętu pionowego jest łatwe i wygodne dla wszystkich domowników, dlatego do regularnych porządków możemy zachęcić nawet kilkuletnie dzieci (zazwyczaj przesuwanie po podłodze tradycyjnego odkurzacza jest dla nich zbyt kłopotliwe).

Sprzątanie w trudno dostępnych miejscach

Ponieważ szczotka urządzenia pionowego jest stosunkowo wąska, możemy z łatwością dotrzeć do wszystkich zakamarków. Mowa tu m.in. o narożnikach czy przestrzeniach pomiędzy i pod meblami. Co więcej, pionowy odkurzacz daje nam możliwość komfortowego pozbycia się pajęczyn zalegających pod sufitem i na wysoko zawieszonym karniszu. To użyteczne urządzenie, dzięki któremu możesz cieszyć się czystym domem bez zanieczyszczeń zgromadzonych w trudno dostępnych miejscach.

Odkurzanie bez worka

Większość odkurzaczy pionowych to modele bezworkowe. To oznacza, że nie mają one worka, tylko specjalny zbiornik na zanieczyszczenia. Takie sprzęty uważa się za bardziej higieniczne. Pojemnik najczęściej opróżnia się po każdym skończonym odkurzaniu, więc w środku nie rozwijają się bakterie i inne organizmy. Tego samego nie można powiedzieć o workach, które średnio wymienia się co kilka tygodni. Opróżnianie pełnego zbiornika zwykle jest na tyle proste, że trwa to kilkadziesiąt sekund. Podczas wysypywania zebranych zanieczyszczeń można uniknąć kontaktu z nimi, a tym samym zabrudzenia rąk.

Dodatkowe funkcje

Modele pionowe bardzo często wyposażone są w dodatkowe funkcje ułatwiające sprzątanie. Jedną z najpopularniejszych jest mycie. Po jej włączeniu można jednocześnie odkurzać i czyścić podłogi na mokro, aby pozbyć się bardziej uporczywych zanieczyszczeń, takich jak zaschnięte plamy po rozlanym napoju. Poza tym niektóre odkurzacze pełnią też funkcję sprzętów ręcznych. Tak małe urządzenie pozwala na szybkie zebranie okruszków czy posprzątanie w samochodzie.

Cicha praca

Wiele osób przekonuje, że pionowe odkurzacze generują mniejszy hałas niż te tradycyjne. Z tego względu podczas sprzątania możesz swobodnie słuchać muzyki lub rozmawiać z domownikami. Bliscy nie powinni też narzekać, że przez pracujący sprzęt nie mogą oglądać telewizji, uczyć się lub wypoczywać.

Jak znaleźć dobry odkurzacz pionowy?

Na rynku jest wiele różnych odkurzaczy pionowych, więc jak znaleźć ten spełniający wszystkie oczekiwania? Robiąc zakupy trzeba wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, takich jak moc, pojemność zbiornika i sposób zasilania. Zajrzyj tutaj, jeśli ciekawi Cię, jak wybrać praktyczny i komfortowy w użytkowaniu odkurzacz pionowy. W artykule znajdziesz opisy kilku godnych uwagi sprzętów i dowiesz się, co je wyróżnia.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy