reklama
reklama

Analiza pierwiastkowa włosa – przyszłość w wykrywaniu chorób

Artykuły sponsorowane, Wiadomości, 09.08.2016 11:00, PG
Cierpicie na alergie, częste infekcje i inne problemy zdrowotne, a lekarze nie umieją określić przyczyn?
 Analiza pierwiastkowa włosa – przyszłość w wykrywaniu chorób

Analiza pierwiastkowa włosa daje najbardziej miarodajny wynik zawartości minerałów w organizmie. Pomaga określić zaburzenia równowagi wewnętrznej, przemiany pierwiastków i jest bardziej szczegółowa oraz rzetelna od badania krwi. Cierpicie na alergie, częste infekcje, otyłość lub inne problemy zdrowotne, a lekarze mają problem z określeniem przyczyn? Zastanawiacie się, czy pomimo dobrych wyników badań ogólnych, wasz organizm posiada wszystkie niezbędne do funkcjonowania minerały? Zobaczcie, kto powinien wykonać badanie EHA i dlaczego jest ono polecane przez najlepszych lekarzy i dietetyków.

Co to jest analiza pierwiastkowa włosa?

Analiza pierwiastkowa włosa czyli Elemental Hair Analysis (w skrócie EHA) jest sprawdzoną i skuteczną metodą diagnozy stanu zdrowia. Wynik badania bierze pod uwagę 28 pierwiastków znajdujących się w organizmie, które są kluczowe w wykrywaniu wielu utajonych problemów zdrowotnych i tendencji do zachorowań. Analiza powie nam o stężeniu minerałów odżywczych i toksycznych w organizmie oraz ich wzajemnych proporcjach.

Nadmiary oraz niedobory pierwiastków wpływają na siebie wzajemnie, dzięki czemu można ocenić sprawność procesów fizjologicznych oraz aktywności metabolicznej. Każde zmiany wartości są widoczne w funkcjonowaniu podsystemów organizmu – układu nerwowego, pokarmowego czy hormonalnego. Na podstawie badania EHA można trafnie ocenić poziom zachwiania równowagi, dlatego jest to test, który stanowi podstawowe źródło prewencji przed wieloma ciężkimi chorobami.

Czy EHA jest dla mnie? Dlaczego badanie jest lepsze od analizy krwi?

Analiza pierwiastkowa włosa jest diagnostyką dla osób żyjących i pracujących w ciągłym napięciu oraz stresie. Dzięki niej w prosty sposób można określić, czego brakuje naszemu organizmowi w wyniku prowadzonego przez nas stylu życia. Jeśli odżywiasz się nieregularnie, a chciałbyś zadbać o swoje zdrowie, badanie EHA jest sposobem na określenie aktualnej równowagi pierwiastkowej. W przeciwieństwie do badania krwi nie określa stanu zdrowia w danym dniu, ale kondycję naszego ciała na przestrzeni wielu miesięcy. Ostre choroby nie mają istotnego wpływu na wynik badania – liczy się stan regulacji organizmu w dłuższej perspektywie czasu.
Powyższa diagnostyka jest również polecana sportowcom, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Ponadto każdy, kto cierpi na problemy zdrowotne, a rzadko wykonuje badania profilaktyczne i chciałby sprawdzić, jaki efekt przynosi aktualny styl życia, powinien wykonać analizę pierwiastkową włosa.

Nikt nie zaprzecza, że badanie krwi jest istotne w diagnozie i analizie wielu chorób oraz zaburzeń organizmu. Posiada ono jednak jedną podstawową wadę – określa zawartość pierwiastków w danym momencie i nie przekazuje tego, co dzieje się z naszym organizmem na przestrzeni czasu. Niewielu z nas wie również o tym, że we krwi działają mechanizmy wyrównujące ilość pierwiastków kosztem ich ilości w tkankach. Dlatego nawet jeśli nasze wyniki morfologii są prawidłowe, stężenie niezbędnych do życia minerałów może znacznie odbiegać od normy. Analiza pierwiastkowa włosa przedstawia faktyczny stan, pokazując najbardziej aktualny obraz ich niedoborów i nadmiarów.

 

Jak wygląda badanie analizy włosa?

Po zamówieniu zestawu badań należy wypełnić ankietę i pobrać próbkę włosów. By wykonać prawidłowo pobranie materiału do badań, powinniśmy upiąć włosy, wydzielić pasmo i wyciąć je ostrymi nożyczkami przy samej skórze. Czynność należy powtórzyć, by próbka osiągnęła wagę 300-400 mg, czyli objętość 1 płaskiej łyżki. Włosy poddawane analizie nie powinny być farbowane.

Pobrany materiał wysyłamy do laboratorium i oczekujemy na wyniki badań, które powinny pojawić się po 3-4 tygodniach.

Zobacz nasz film, by dowiedzieć się, jak zamówić zestaw EHA - https://www.youtube.com/watch?time_continue=38&v=beTxYtzTZg8

Dlaczego EHA - 7 korzyści, które przynosi badanie włosa

  1. Stworzenie indywidualnego profilu metabolicznego
    Każdy z nas wie, że jest tym, co je. Dzięki badaniu możemy określić swoje metaboliczne skłonności, a następnie je odpowiednio skorygować. Badanie pomoże również zrozumieć wiele objawów oraz biochemicznych trendów związanych z odżywianiem.

  2. Zbadanie aktywności poszczególnych organów i gruczołów
    Ocena aktywności jednego organu lub gruczołu często nie przynosi właściwego obrazu zdrowia naszego organizmu. Wiele chorób rozwija się bezobjawowo, dlatego tradycyjne badanie krwi nie jest w stanie ich wykryć. Badanie EHA pokazuje natomiast, co dzieje się w poszczególnych gruczołach oraz organach.

  3. Określenie stopnia obciążenia organizmu metalami ciężkimi
    Test EHA jest w stanie określić z dużą precyzją stopień akumulacji najbardziej toksycznych minerałów, które niszczą nasz organizm. Nie jest istotne, czy ukryły się w mózgu, kościach czy węzłach chłonnych – analiza pierwiastkowa włosa pokaże ich obecność.

  4. Znalezienie tendencji i trendów w rozwoju wielu schorzeń
    Dzięki analizie pierwiastkowej włosa jesteśmy w stanie określić potencjalne problemy zdrowotne. Chorobom można zapobiegać, a wiele z nich rozwija się wręcz bezobjawowo – przeprowadzenie testu pomoże skorygować nieodpowiedni styl życia i szkodliwe nawyki.

  5. Określenie stopnia tolerancji węglowodanów
    Cukrzyca jest chorobą XXI wieku, na którą cierpią osoby niezależnie od wieku oraz genetycznych skłonności. Tendencję do zachorowania można wykryć za pomocą testu EHA, który może zwrócić naszą uwagę na potrzebę natychmiastowej zmiany stylu życia.

  6. Stworzenie wzorców stresu psychicznego
    Podatność na stres wzrasta proporcjonalnie do stopnia biochemicznych zaburzeń, dlatego dzięki testowi jesteśmy w stanie określić wypadkową rodzajów stresów i skorygować tendencje prowadzące do różnych zaburzeń psychicznych.

  7. Zbadanie stanu autonomicznego systemu nerwowego
    Autonomiczny system nerwowy decyduje o jakości snu, biciu serca, perystaltyce jelit oraz innych ważnych kwestiach. Analiza pierwiastkowa włosa może wskazać przyczyny w jego nieprawidłowym funkcjonowaniu, które wynikają m.in. z braku odpowiednich enzymów.

Analiza pierwiastkowa włosa – bezbolesne badanie swojego stanu zdrowia

Badanie EHA stanowi dzisiaj ważny element diagnozy pomagający w zapobieganiu wielu chorobom, których objawy pozostają nieuchwytne w tradycyjnych metodach badawczych. Odpowiedni skład pierwiastkowy jest odpowiedzialny za równowagę całego organizmu, a jego niedobory mogą prowadzić do wielu przykrych objawów takich jak bezsenność, cukrzyca czy zaburzenia perystaltyki jelit. Warto znaleźć przyczynę zaburzeń już dzisiaj i postawić na zdrową dietę oraz odpowiedni styl życia, co może zapobiec wielu przyszłym chorobom.

 

 Aby dowiedzieć się więcej o Analizie pierwiastkowej włosa zapraszamy na naszą stronę http://www.lifelinediag.eu/ lub do kontaktu telefonicznego pod numerem: + 48 602 129 629 oraz e-mailowego: [email protected]

 


 

 

 

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy