reklama

Zorganizowała festyn, aby podziękować ratownikom za pomoc [FOTO]

, Wiadomości, 04.10.2015 09:30, DK
Pani Anna zorganizowała festyn, aby podziękować ratownikom z Maltańskiej służby Medycznej.
Zorganizowała festyn, aby podziękować ratownikom za pomoc [FOTO]

W sobotę (3.10) na stadionie w Bulowicach odbył się nietypowy festyn. Nietypowy, ponieważ zorganizowany z inicjatywy pani Anny Prus, której to podczaj pielgrzymki do Częstochowy pomogli ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej. Aby się im odwdzięczyć pani Anna zorganizowała festyn.

 

Koordynatorem całego eventu była członkini Zakonu Maltańskiego - Martyna Kolasa.

 

Festyn rozpoczął się od mszy św. w kościele w Bulowicach, którą to prowadzili kapłani związani z zakonem maltańskim, a którzy również brali udział w pielgrzymce do Częstochowy.

 

Później, już na płycie boiska LKS Bulowice, odbyły się szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy Oaza kościelna oraz koło gospodyń wiejskich z Bulowic, ku uciesze gości śpiewali piosenki.

 

Były pokazy zumby, strzelanie z łuku, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci, loteria fantowa, a także zjazd na linie tzw. Tyrolka, przygotowany przez strażaków z OSP Bulowice. Na sam koniec na uczestników czekała dyskoteka z DJ’em.

 

 

Maltańska Służba Medyczna to organizacja, która zgodnie z mottem Zakonu – Tuitio fidei et obsequium pauperum – niesie pomoc ubogim i potrzebującym. Prowadzi działalność wychowawczą wśród młodzieży, prowadzi kursy pierwszej pomocy przedmedycznej. Organizacja kontynuuje działalność prowadzoną przez zespół wolontariuszy utworzony w Krakowie w 1990r. Podstawową formą działalności Maltańskiej Służby Medycznej jest medyczne zabezpieczenie pielgrzymek, uroczystości religijnych, zawodów sportowych, koncertów, imprez kulturalnych.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mario82n, 04.10.2015 12:35

Hej witam czy zna ktoś tą panią ratowniczkę w warkoczach?Zależy mi na jakimś kontakcie do niej.Pozdrawiam Strażak...