Znani i popularni z Andrychowa i okolic gościli u licealistów [FOTO]

, Wiadomości, 20.03.2016 17:40, DK
Niecodzienne wydarzenie miało miejsce 18 marca w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Andrychowie.
Znani i popularni z Andrychowa i okolic gościli u licealistów [FOTO]

Cztery uczennice klasy Ih, Dominika Rajda (kierownik projektu), Magdalena Dubiel, Karina Ramenda oraz Weronika Kiszczak sfinalizowały swój projekt, nad którym pracowały przez ostatnie kilka miesięcy.

Projekt pod hasłem "Znajdź swój cel. Znajdź swój głos." organizowany był w ramach ogólnopolskiej olimpiady organizowanej przez ministerstwo edukacji narodowej pt. "Zwolnieni z teorii". Celem projektu było zachęcenie ludzi do uwierzenia w swoje możliwości, nie poddawania się oraz dążenie do wyznaczonego sobie celu.

 

W ramach podsumowania projektu zorganizowany został event, na który zaproszeni zostali  ludzie sukcesu z okolic Andrychowa. Opowiadali oni swoje życiowe historie w dążeniu do celu oraz uświadamiali młodym ludziom, że tak naprawdę nie ważne jest to skąd pochodzą, ale jakie mają marzenia oraz cele w życiu.


Zaproszonymi gości byli m.in ;
- Łukasz Świrk ("Człowiek Flaga" , czyli Polski wspinacz oraz finalista VII edycji "Mam Talent”)
- Tomasz Sordyl (Podróżnik i wspinacz)
- Lena Czechowicz (znana z muzycznego talent show "Must be the music " oraz otrzymała angaż w "Top model”)
- Agata Kural (Podróżnicza ,animatorka ,studiująca na Uniwersytecie na Teneryfie)
- Karol i Elżbiet Stuglik (Mistrzowie federacji IFBB w kulturystyce)
- Dariusz Guzdek (ceniony sędzia, Prezes Sądu Rejonowego w Pszczynie)

Event swoimi występami uświetniły: Agnieszka Wójcik, która zagrała i zaśpiewała kilka utworów oraz Wiktoria Łabędzka, która zarecytowała dwa wiersze.


 

Na koniec odbył się konkurs, w którym do zdobycia była cenne nagrody, ufundowane m.in. przez „Stanpol Kotel&Spa Kocierz, "Piwnicę rycerską”, „Salon kosmetyczny Atena” oraz „Media Press”

Organizatorki podsumowały projekt następującymi słowami:
„Wszyscy jesteśmy na ziemi z jakiegoś powodu. Niektórzy z nas już od wczesnego dzieciństwa wiedzą, kim chcą zostać, innym być może potrzeba więcej czasu, by odkryć siebie. Bez względu na to, kiedy odkryjesz swoją przyszłość, masz do spełnienie jakieś szczególny cel na ziemi. Twój głos niepowtarzalny i piękny. Gdy odkryjesz, co daje ci radość, zaakceptuj to i nie pozwól nikomu, by wmówił ci, że nie możesz zrealizować swoich marzeń nawet, gdy nie jest to łatwe i proste, pomimo różnych barier”.


Uczennice nadal będą kontynuować główne założenie projektu i motywować młodych ludzi, aby nie tracili wiary w siebie. Opiekunem uczniów podczas całego projektu była dr Kamila Ziółkowska-Weiss „Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w swoje marzenia”.

 

Organizatorzy eventu

 

mamNewsa logo

mamNewsa.pl - Niezależny portal regionalny. Wiadomości z regionów: Andrychów, Wadowice, Kalwaria Zebrz., Sucha Beskidzka, Kęty, Zator

Copyright © mamNewsa.pl'2009-2020. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.