reklama

Znane wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim. Kto dostanie dotacje?

, Wiadomości, 26.07.2016 09:00, ks
W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy przez kilka tygodni mogli głosować na zgłoszone propozycje, ale zainteresowanie nie było zbyt duże.
Znane wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim. Kto dostanie dotacje?

 

Znane wyniki głosowania nad budżetem obywatelskim. Kto dostanie dotacje?
W ramach I edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego mieszkańcy przez kilka tygodni mogli głosować na zgłoszone propozycje, ale zainteresownaie nie było zbyt duże.
Z powiatu wadowickiewgo zgłoszono kilka projektów. Dofinansowanie dostanie tylko jeden – Centrum Asesury Społecznej z Andrychowa. Na ten projekt oddano 1102 głosy.
O co chodzi? Jak piszą autorzy projektu:
Świadczenie usług asystenckich ma na celu wspieranie niezależnego życia osób
niepełnosprawnych oraz starszych, kompensując trudności codziennego funkcjonowania.
Jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która pozwoli uniknąć izolacji i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych oraz starszych, a jednocześnie będzie pierwszym krokiem na drodze ich społecznej rehabilitacji. Pokonanie nie tylko własnych, ale także zewnętrznych barier przy wsparciu pomocnego i profesjonalnego towarzysza w osobie indywidualnego asystenta pomoże przywrócić wiarę we własne możliwości, a jednocześnie odzyskać poczucie sprawstwa na indywidualne życie każdego z klientów.
Z powiatem wadowickim częściowo związany jest także projekt „Pociąg do Małopolski Zachodniej”. Otrzymał 1614 głosów i dostanie 298 tys. zł dotacji.
Projekt ma na celu stworzenie nowej atrakcji turystycznej w Małopolsce Zachodniej
poprzez uruchomienie przejazdów z wykorzystaniem lokomotywy turystycznej
(poruszającej się po drogach publicznych) na trasach obejmujących atrakcje turystyczne powiatu chrzanowskiego, wadowickiego i oświęcimskiego. Przewozy prowadzone będą na bazie wypracowanych pakietów wycieczek turystycznych po subregionie, opracowana zostanie strona internetowa z nową ofertą turystyczną
W całej Małopolski zrealizowanych zostanie 46 zadań. Na zgłoszone zadania zagłosowało w sumie 79 708 osób. Najwięcej głosów oddali mieszkańcy Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego – 18 921, najmniej w Subregionie Podhalańskim – 7 003. Bardziej aktywne były kobiety – w głosowaniu uczestniczyło ich aż 45 847.
- Za nami pilotażowa edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników i wdzięczni Małopolanom za tak aktywny udział. Mieszkańcy regionu zgłosili aż 204 zadania do realizacji, a prawie 80 tys. z nich wzięło udział w głosowaniu. Te liczby pokazują rosnącą siłę społeczeństwa obywatelskiego –mówi marszałek Jacek Krupa.
W Małopolsce zachodniej głosowały 17 863 osoby.

Z powiatu wadowickiego zgłoszono kilka projektów. Dofinansowanie dostanie tylko jeden – Centrum Asystentury Społecznej z Andrychowa. Na ten projekt oddano 1102 głosy.

 

O co chodzi? Jak piszą autorzy projektu:

Świadczenie usług asystenckich ma na celu wspieranie niezależnego życia osób niepełnosprawnych oraz starszych, kompensując trudności codziennego funkcjonowania. Jest odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnej, która pozwoli uniknąć izolacji i wykluczenia społecznego osób niepełnosprawnych oraz starszych, a jednocześnie będzie pierwszym krokiem na drodze ich społecznej rehabilitacji. Pokonanie nie tylko własnych, ale także zewnętrznych barier przy wsparciu pomocnego i profesjonalnego towarzysza w osobie indywidualnego asystenta pomoże przywrócić wiarę we własne możliwości, a jednocześnie odzyskać poczucie sprawstwa na indywidualne życie każdego z klientów.

 

 

Z powiatem wadowickim częściowo związany jest także projekt „Pociąg do Małopolski Zachodniej”. Otrzymał 1614 głosów i dostanie 298 tys. zł dotacji.

Projekt ma na celu stworzenie nowej atrakcji turystycznej w Małopolsce Zachodniej poprzez uruchomienie przejazdów z wykorzystaniem lokomotywy turystycznej (poruszającej się po drogach publicznych) na trasach obejmujących atrakcje turystyczne powiatu chrzanowskiego, wadowickiego i oświęcimskiego. Przewozy prowadzone będą na bazie wypracowanych pakietów wycieczek turystycznych po subregionie, opracowana zostanie strona internetowa z nową ofertą turystyczną

źródło: malopolskie.pl

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy