reklama

Zmarła najstarsza mieszkanka gminy

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 28.03.2022 11:37, eł

Niemal do końca zadziwiała aktywnością fizyczną.

Zmarła najstarsza mieszkanka gminy

Adela Warmuz była najstarszą mieszkanką gminy Wadowice. W październiku ubiegłego roku obchodziła 102 urodziny.

Kobieta pochodziła z Choczni, z której wyjechała tuż po wybuchu II wojny światowej. W 1968 roku wróciła do rodzinnej miejscowości, a w 7 lat później przeprowadziła się do Wadowic, na osiedle Kopernika. Choć mieszkała tam na czwartym piętrze, nie zniechęcało jej to do codziennego wychodzenia na spacery. Nawet gdy Adela Warmuz osiągnęła już okrągły wiek, potrafiła dziennie przejść około 5 kilometrów! Jak uważała, to właśnie aktywności fizycznej zawdzięczała swe długie życie.

Pogrzeb pani Adeli odbędzie się 29 marca. O 14.00 rozpocznie się msza żałobna w kościele pod wezwaniem św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Poprzedzi ja modlitwa różańcowa o 13.30.


Foto: UM Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy