reklama
reklama

Zmarł znany społecznik i sportowiec z Kęt. W sobotę jego pogrzeb

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 28.06.2024 11:36, eł
Był niesamowicie sprawnym fizycznie seniorem.
Zmarł znany społecznik i sportowiec z Kęt. W sobotę jego pogrzeb

Andrzej Mróz z Kęt do późnego wieku zadziwiał aktywnością. Biegał, chodził w góry, grał w boule i morsował. Był wielokrotnym medalistą Olimpiad Seniorów i orędownikiem dbania o sprawność fizyczną w każdym wieku.

Aktywnie działał też w Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Kętach. Założył przy nim grupę morsów. Jak sam wyznał w jednym z wywiadów, na zimowe kąpiele w lodowatej wodzie zdecydował się, gdy ortopedzi nie potrafili nic zaradzić na jego problemy z kolanem, które uniemożliwiły mu dalsze starty w maratonach. Uznał, że skoro lekarze nie mogą mu pomóc, to musi spróbować niestandardowych metod, takich jak morsowanie. Miał wtedy już 74 lata.

W roku 2018 został laureatem Małopolskiego Plebiscytu „Poza Stereotypem – Senior Roku”. Nagradzane są w nim osoby starsze, które aktywnie działają w organizacjach pozarządowych, uniwersytetach trzeciego wieku lub są liderami lokalnych społeczności. W rok później Andrzej Mróz otrzymał tytuł Kęckiego Seniora Roku w kategorii „Sport i aktywność fizyczna”.

Odszedł w wieku 86 lat. Zostanie pochowany na cmentarzu w Kętach. Msza żałobna odbędzie się w sobotę, 29 czerwca o 12.00 w kaplicy cmentarnej, a po jej zakończeniu urna z prochami zmarłego zostanie złożona do mogiły.


Foto: UG Kęty

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy