reklama

Zmarł wieloletni trener kolarski z Kęt Piotr Karkoszka [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, Ostatnie pożegnanie, 07.07.2021 08:00, PG
Znana jest data pogrzebu ś.p. Piotra Karkoszki.
Zmarł wieloletni trener kolarski z Kęt Piotr Karkoszka [AKTUALIZACJA]

Polski Związek Kolarski poinformował, że w dniu w dniu 03 lipca 2021 roku zmarł ś.p. Piotr Karkoszka trener KS “Sokół Kęty” oraz wieloletni Sekretarz Komisji Rewizyjnej Polskiego Związku Kolarskiego, delegat na Walne Zjazdy PZK., kolarz, trener, działacz.

W ostatnich latach walczył z ciężką chorobą. Doznał udaru mózgu i przeszedł operację czaski.

- Karkoszka jest jednym z tych “działaczy”, którzy kolarstwu poświęcili niemal całe swoje życie. Mając za sobą karierę kolarza w latach ’70 i ’80, prawdziwe powołanie i spełnienie odnalazł się w roli trenera i pedagoga. Jego klub „Sokół” Kęty to jeden z najliczniejszych klubów kolarskich w Małopolsce. Konsekwentnie i systematycznie jeździł z młodzieżą na małe i duże wyścigi w regionie a następnie w całym kraju. – wspomina Piotra PZK.

Z inicjatywy Piotra Karkoszki w 1990 roku w Kętach powstał klub kolarski. Jego podopieczni z licznymi sukcesami to m.in.: Przemysław Niemiec, Marta Lach, Anna Plichta, Adrian Honkisz, Magdalena Zielińska, Bartłomiej Wawak, Marek Stefanik, Jakub Latocha, Sławomir Bury, Adrian Honkisz, Maciej Adamczyk, Grzegorz Hajda, Wojciech Kućka, Mariusz Siudka, Artur Mirocha, Marcin Mrożek, Mieszko Bulik.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy