reklama

Zapomniane ulice – Tkacka Boczna

, Wiadomości, 29.07.2016 08:45, DK
Tak właśnie czują się mieszkańcy andrychowskiej ulicy – zapomnieni, dlaczego ?
Zapomniane ulice – Tkacka Boczna

Dziury w asfalcie, zatkane korytka i kanały burzowe. Woda wylewająca się do gospodarstw, ogródków, piwnic.

 

Jezdnia na ulicy Tkackiej Bocznej jest zaniedbana, pobocze również. Mieszkańcy skarżą się, że miasto w ogóle nie dba o ten odcinek. Korytka były wymieniane bardzo dawno, ale systematycznie czyszczono je z wszelakich zanieczyszczeń (liście, gruz, błoto itp.) później sytuacja diametralnie zmieniła się i od dłuższego czasu są zatkane.

 

Podczas większych opadów woda dosłownie wylewa się na ulicę, podmywając jezdnię a także uszkadzając np. płoty sąsiadujących działek.

 

Juz jakiś czas temu pisaliśmy o braku asfaltowej nawierzchni na łączniku ulic Tkackiej i Tkackiej Bocznej. Mieszkańcy już od 6 lat składają petycję do urzędu gminy, wnioskując o remont łącznika. Niestety i tym razem władze zdecydowały o przeznaczeniu pieniędzy na drogę z kostki brukowej, stanowiącej dojazd do tylko kilku posesji.

 

Dlaczego Tkacka została zapomniana? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast że pogoda w tym roku jest wyjątkowo kapryśna i mieszkańcom tej ulicy, najwyraźniej pozostaje tylko pogodzić się z obecnym stanem rzeczy i zapasy z piwnic przenieść na parter, lub (bezpieczniej) na pierwsze piętro.

 

 

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

repart, 21.09.2016 14:53

Co się teraz dzieje na bocznej Tkackiej prosze Mamnewsa?

maria, 29.07.2016 14:55

a może by tak pogonić do tych prac alimenciarzy??? co o tym sądzicie. śmieją nam się w twarz bo u nas w Polsce za długi się nie siedzi a my podatnicy wychowujemy ich dzieci.

specnarz, 29.07.2016 13:22

Na wsi mieszkańcy sami czyszczą kratki bo wiedzą że nikt tego nie zrobi. Ale w mieście to co innego, tu się wymaga... Choć to drugie chyba bardziej prawidłowe to ratując drogi przed zniszczeniem jesteśmy często zmuszeni do wykonywania prac za zarządzających drogami.

Probyme, 29.07.2016 09:27

nie rozumiem zdziwienia twórców artykułu, jeśli pracuje setki urzędników, ludzi którzy nie tworzą dobra tylko pracują dzięki podatkom ( licząc urzędników pracujących w spółkach gminnych ) to przecież zawsze będzie brakowało pieniędzy i takie sytuacje będą się pojawiać coraz częściej

tipacz, 29.07.2016 09:23

Przyjedźcie sobie podczas ulewy na Ul. Podgórską to zmienicie zdanie.