reklama

Zalety korzystania z oprogramowania dla firm transportowych

, Wiadomości, 22.11.2022 07:15, ARTYKUŁ SPONSOROWANY
Czy łatwiej zarządzać firmą, korzystając z wielu arkuszy Excela? A może bardziej zaufać starym sposobom księgowych i prowadzić klasyczne segregatory, które skutecznie wypełniać będą kolejne półki? Wydaje się, że w XXI wieku najlepsze jest korzystanie z oprogramowania dla firm transportowych. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w to już dzisiaj.
Zalety korzystania z oprogramowania dla firm transportowych

Program do spedycji i skuteczne planowanie

W transporcie XXI wieku bardzo ważne jest planowanie. Program do spedycji daje Ci niesamowitą możliwość nadzorowania tego procesu z punktu widzenia spedytora. Możesz mieć wgląd w harmonogram, a jednocześnie reagować w przypadku, gdy są problemy. To samo dotyczy obliczania rentowności tras oraz poszukiwania najbardziej optymalnego transportu. Tego nie da się zrobić samemu, nie korzystając z nowoczesnych rozwiązań.

Kluczowe zadania spedytora w jednym miejscu

Spedytor XXI wieku to zawód, który wymaga natychmiastowych reakcji w szybko zmieniającym się świecie transportu. Spedytor odpowiada za wszystkie zdarzenia i czynności, które sprawiają, że towar z miejsca A trafia do miejsca B bez problemu i na czas. Program dla firmy transportowej to ogromne ułatwienie dla spedytora. Dzięki niemu może chociażby planować trasy tak, aby nie było “pustych przebiegów”. Oprogramowanie dla firm transportowych to w dużej mierze również integracja z giełdami transportowymi oraz monitorowanie realizacji zleceń.

Istotnym ułatwieniem jest również stały kontakt z kierowcą oraz możliwość wykrywania zagrożeń, do których należy chociażby spóźnienie się na załadunek. Do tego służy między innymi monitorowanie pojazdów z wykorzystaniem systemów GPS.

Program dla firmy transportowej to również możliwość wystawiania zlecenia spedycyjnego, pełniącego istotną funkcję podczas składania ewentualnej reklamacji.

Księgowość bez tajemnic dla każdego

Niezależnie od tego czy prowadzisz firmę transportową z dwoma samochodami bądź z całą flotą możesz być pewien, że księgowość musi być prowadzona perfekcyjnie. Wystawianie faktur, monitorowanie płatności czy automatyczna windykacja to niektóre z funkcji, oferowanych przez dobrej jakości program dla firmy transportowej. Samodzielne pisanie wezwań do zapłaty zabierze Ci czas i pieniądze. Lepiej zainwestować w oprogramowanie dla firm transportowych, które zapewni Ci pewne, stałe i bezpieczne generowanie przypomnień do kontrahentów, którzy spóźniają się z zapłatą..

Raporty na wagę złota

Oprogramowanie dla firm transportowych to również możliwość generowania raportów, szczególnie jeśli chodzi o koszty i rentowność floty. Na bieżąco wiesz, które zlecenia i pojazdy przynoszą Ci zysk w dobie ciągłego wzrostu cen, a które są zupełnie nieopłacalne. Dotyczy to także pojazdów, które być może nie są zatowarowane w taki sposób, by przynosić określone korzyści.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Brak komentarzy