Załatali dziury na najbardziej zrujnowanej drodze na andrychowskim osiedlu

, Wiadomości, 24.04.2018 14:00, red
I co dalej?
Załatali dziury na najbardziej zrujnowanej drodze na andrychowskim osiedlu
W poniedziałek (23.04) drogowcy pojawili się na najbardziej zrujnowanym odcinku ulicy Lenartowcza w Andrychowie. Stan nawierzchni od lat woła o pomstę do nieba. Niestety, na razie setki okolicznych mieszkańców nie mają co liczyć na remont. W poniedziałek drogowcy załatali dziury i na razie tyle.

Problem z tą drogą jest taki, że zarządza nią Starostwo Powiatowe z Wadowic. A władze starostwa zawsze mają ważniejsze inwestycje do wykonania niż remont drogi na osiedlu w Andrychowie.

W ostatnich latach inicjatywę w tej sprawie próbują przejmować władze Andrychowa. Rok temu udało im się przeforsować i znaleźć finansowanie na remont ulicy Włókniarzy z budową nowych parkingów – ta ulica również należy do Starostwa.

W magistracie mają plan na podobny remont ulicy Lenartowicza, ale termin nie jest na razie znany. Na pewno nie w tym roku.

W tym roku zaplanowano jedynie budowę ścieżek rowerowych przy ul. Lenartowicza i Włókniarzy.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

zandrychowa, 26.04.2018 14:22

Dziś – 26 kwietnia – odbyła się 46. Sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Choć jej głównym tematem była ochrona środowiska i działalność ZGK, to najgorętsza dyskusja toczyła się w kwestiach inwestycyjnych, współfinansowanych przez powiat. Podczas zapytań i interpelacji kilkoro radnych pytało o różne inwestycje, a szczególnie drogowe, jak np. przebudowa ul. Włókniarzy, czy remonty dróg i ulic w sołectwach. Trzeba zaznaczyć, że większość tych dróg, które były przedmiotem zapytań to drogi powiatowe. Taką jest też główna ulica na osiedlu – Włókniarzy. Radny Tadeusz Sarlej, już jako pierwszy zadający pytania pytał, czy to prawda, że powiat przesunął pieniądze, jakie miały być wydane na Włókniarzy na budowę chodnika w Rzykach? Odpowiadający na to wiceburmistrz Mirosław Wasztyl odparł, że chciałby, aby to była plotka, ale najprawdopodobniej tak się stało. W ogóle współpraca ze starostwem w kwestii remontu dróg powiatowych – do tej pory współfinansowanych pół na pół – jest obecnie wyjątkowo trudna, jak twierdzi Mirosław Wasztyl. Do remontu Włókniarzy starostwo do tej pory nie dołożyło ani grosza – wszystkie wydatki ponosi Gmina Andrychów. Radni pytali, czy jest zagrożenie dla tej inwestycji – chodzi o montaż finansowy i terminy – wiceburmistrz Wasztyl odparł, że tak, że jest zagrożenie. - Do tej pory udało się nam tylko raz spotkać ze starostą – mówi wiceburmistrz. - Staramy się zorganizować kolejne spotkanie z zarządem powiatu, ale też ze wszystkimi radnymi powiatowymi, którzy reprezentują Andrychów. Trzeba jasno określić współpracę inwestycyjną starostwa z gminą. Wiceburmistrz podał kilka innych przykładów z całej gminy, z kilku sołectw, gdzie nawet wspólne inwestycje niektórzy radni powiatowi pokazują jako wyłącznie powiatowe. - To czysta propaganda i manipulacja – skwitował to wiceburmistrz.

`, 25.04.2018 19:15

Psikuta ......... "Wymień efekty działalności pozostałych radnych to porównamy"

`, 25.04.2018 09:38

A gdzie znajduje się ta droga ? pisze "dziury na najbardziej zrujnowanej drodze na andrychowskim osiedlu" ....... Wy to potraficie brać tylko przykład z RUDEGO i .... "ja za nic nie odpowiadałem" .... :-)

xpek, 25.04.2018 08:38

a czyja to jest droga -pisze starostwa powiatowego

`, 24.04.2018 22:02

Tak, tak wszyscy wiedzą czyj to symbol ........ te placki na ....... "zrujnowanej drodze na andrychowskim osiedlu" ............ I choćbyś jak się starał na PIS tego nie zwalisz :-)

xpek, 24.04.2018 21:46

ta droga to symbol rządów PIS w tym starostwie w Wadowicach

`, 24.04.2018 20:06

Twoja propozycja została odrzucona ............... Wymień efekty działalności pozostałych radnych to porównamy.

tomekx, 24.04.2018 20:01

Andrychów ma w tej kadencji pecha do radnych powiatowych.Są słabi i nieefektywni.Zna ktoś jakieś efekty działalności np.Franciszka Penkali czy Zbigniewa Małeckiego????.Ja proponuje nie głosować na nich już nigdy więcej

`, 24.04.2018 19:52

Psikuta ...... "zamknij juz morde sieroto" ........ bo ....... "wstyd" ... Totalnych przynosisz !!! idź się połóż na tym asfaltowym placku "bardziej ładniejszy"

rafi, 24.04.2018 19:38

Dokladnie wstyd co robia(nic nie robia) radni powiatowi, kubik malecki penkala i dodac trzeba jeszcze wojewodzic,pchali sie do rady powiatu tylko po kase,nie ma im kto dupy strzaskac,niemczyk zamknij juz morde sieroto pisowska.

`, 24.04.2018 18:26

"burmistrz żak zmienia Andrychów na lepszy i bardziej ładniejszy" ......... Wystarczy popatrzeć na te "piękne" placki asfaltu i aż się serce raduje !!! .............. Widać że porządna robota na lata :-)

abcabc, 24.04.2018 17:16

burmistrz żak zmienia Andrychów na lepszy i bardziej ładniejszy. niestety jak widać powiat w tym niewiele pomaga. to wstyd dla radnych powiatowych penkali czy kubika i małeckiego że ta droga nie jest jeszcze wyremontowana