reklama

Z kontenerów na razie nic nie będzie

, Wiadomości, 29.10.2012 00:00, (red)
Dobra wiadomość dla dłużników z Andrychowa, którzy obawiali się, że jeszcze w tym roku wylądują w kontenerach mieszkalnych. Na razie przeprowadzki nie będzie.
Z kontenerów na razie nic nie będzie

Na początku roku władze Andrychowa przedstawiły plan zakupu kontenerów mieszkalnych. Miały w nich zamieszkać osoby, które zajmują obecnie mieszkania komunalne, ale nie płacą czynszu. Z kolei zwolnione przez dłużników mieszkania miały otrzymać osoby z tzw. listy komunalnej, oczekujące na przydział mieszkania z gminnej puli.


W budżecie gminy zarezerwowano ponad 100 tys. zł na ten cel. Ale po kilku miesiącach okazuje się, że w tym roku gmina kontenerów nie kupi.


Najpierw były problemy z lokalizacją kontenerów, bo pojawiły się protesty, a ostatnio jest problem w ogóle z ich zakupem. Władze chciały, aby w Andrychowie dla dłużników wybudowane zostały mieszkania w zabudowie modułowej, które swoim wyglądem kontenerów nie przypominają. Bo zwykłe kontenery - jak ten na zdjęciu - wyglądają źle.


Mieszkania w zabudowie modułowej sprzedaje jedna z firm. Wiceburmistrz Tomasz Partyka wyjaśniał na sesji Rady Miejskiej, że co prawda urzędnicy nawiązali kontakt z firmą, która miała wykonać inwestycję, ale w pewnym momencie kontakt z firmą się urwał. Kontynuacji na razie nie ma.

 

Wygląda więc na to, że dłużnicy mogą na razie spać spokojnie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

olszyniak, 29.10.2012 19:52

mialem nadzieję że pierwszymi mieszkańcami kontenerów będą ci z zaułka hiszpańskiego a centrum się wreszcie oczyści a tu następna porażka władz !!!

krisu78, 29.10.2012 13:53

szkoda, uważałem i pisałem że to jeden z niewielu fajnych pomyslów żaka i jego \"dworu\". a tu du....... zbita. nie bardzo rozumiem co znaczą słowa wiceburmistrza od żaka \"w pewnym momencie kontakt z firmą się urwał\" ale rozumiem jedno. wiele zamieszania, wiele nadziei i wielkie NIC.

Demostenes, 29.10.2012 11:12

I z czego się cieszyć? Matkę, która nie zapłaciła 2000 zeta nachodzą o 22, a gości którzy na nas żerują (my płacimy za ich mieszkania) bierze się pod ochronę. Dzień w dzień jeżdżę na trasie Andrychów-Kraków-Andrychów, by zarobić na jedzenie, odzienie i czynsz dla mojej rodziny. A takim dooopy nie chce się ruszyć, piwko popijać i leżeć. Niech [ciach!] idioci! Tak?

apacz, 29.10.2012 10:28

I ZNOWU SUKCES BU HAHAHAHAHAHA

tomekx, 29.10.2012 08:48

Jasne dłużnicy mogą spać spokojnie. A tiu człowiek mandatu nie zapłaci i ma konto przez komornika zablokowane