Wyróżnienie dla Fundacji „Promyczek” z Andrychowa i Stanisławy Wodyńskiej z Wadowic.

, Wiadomości, 16.12.2016 09:30, NEWSY CZYTELNIKÓW
Wyróżnienie dla Fundacji „Promyczek” z Andrychowa i Stanisławy Wodyńskiej z Wadowic.
Wyróżnienie dla Fundacji „Promyczek” z Andrychowa i Stanisławy Wodyńskiej z Wadowic.

 

Wyróżnienie z rąk Marszałka województwa Małopolskiego dla Fundacji „Promyczek”.
Poznaliśmy wyróżnionych oraz laureatów tegorocznych Kryształów Soli. Statuetki z rąk marszałka Jacka Krupy odebrały najbardziej aktywne organizacje pozarządowe w regionie, a także osoby, które bezinteresownie pomagają innym. Gala rozdania nagród odbyła się podczas XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w środę w Krakowie.
„Kryształy Soli – dla liderów w budowaniu wspólnego dobra, są docenieniem ogromnej roli, jaką III sektor pełni w życiu społecznym. To potwierdzenie, że są Państwo prawdziwymi architektami swojego otoczenia. Chcecie, aby zmieniało się ono na lepsze, a skala tych działań jest naprawdę imponująca. Od projektów kulturalnych i edukacyjnych, poprzez wsparcie wolontariatu i pomoc na rynku pracy, aż po opiekę nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi – wyliczał podczas gali marszałek Jacek Krupy.”
Fundacja „Promyczek” z Andrychowa została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii Polityka społeczna, Zdrowie oraz Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. 
Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To nasz ogromny sukces. Fundacja „Promyczek” powstała w 2012 roku, z potrzeby serc osób zatroskanych o dostęp do specjalistycznych terapii w małym mieście i na wsi. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do pomocy dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością. Stawiamy nie tylko na wielospecjalistyczne podejście do diagnozy i terapii, ale również na edukację całego środowiska, w którym przebywają lub mogą przebywać nasi podopieczni. Wyróżnia nas innowacyjność stosowanych metod i form wsparcia. Stawiamy na nowoczesne technologie, które dzieciom niepełnosprawnym umożliwiają pełniejszy udział w życiu rodzinnym i społecznym. Organizujemy konferencje naukowe i szkolenia o zasięgu krajowym, współpracując z najwyższej klasy specjalistami. Fundacja w sposób aktywny podchodzi do pozyskiwania środków na działalność i rokrocznie organizuje wydarzenia charytatywne. Wpisane są one na stałe w kalendarz imprez gminy i powiatu. Wspieramy również społeczność lokalną, bardzo zależy nam na tym by integrować środowiska dla wspólnego dobra. Często podejmujemy i wspieramy inicjatywy obywatelskie w tym biegi charytatywne, zbiórki publiczne i wolontariat. Stawiamy na bliską współpracę z wszystkimi organizacjami zaangażowanymi w pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Fundacja prowadzi dialogi, buduje relacje i przełamuje stereotypy w sposobie myślenia o niepełnosprawności. Naszym celem nadrzędnym jest dobro dziecka – informują w fundacji „Promyczek”. 

Poznaliśmy wyróżnionych oraz laureatów tegorocznych Kryształów Soli. Statuetki z rąk marszałka Jacka Krupy odebrały najbardziej aktywne organizacje pozarządowe w regionie, a także osoby, które bezinteresownie pomagają innym. Gala rozdania nagród odbyła się podczas XIX Małopolskiego Forum Organizacji Pozarządowych, które odbyło się w środę w Krakowie.

 

 

- „Kryształy Soli – dla liderów w budowaniu wspólnego dobra, są docenieniem ogromnej roli, jaką III sektor pełni w życiu społecznym. To potwierdzenie, że są Państwo prawdziwymi architektami swojego otoczenia. Chcecie, aby zmieniało się ono na lepsze, a skala tych działań jest naprawdę imponująca. Od projektów kulturalnych i edukacyjnych, poprzez wsparcie wolontariatu i pomoc na rynku pracy, aż po opiekę nad osobami chorymi i niepełnosprawnymi – wyliczał podczas gali marszałek Jacek Krupy.”

 

 

Fundacja „Promyczek” z Andrychowa została uhonorowana wyróżnieniem w kategorii Polityka społeczna, Zdrowie oraz Działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. 

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. To nasz ogromny sukces. Fundacja „Promyczek” powstała w 2012 roku, z potrzeby serc osób zatroskanych o dostęp do specjalistycznych terapii w małym mieście i na wsi. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do pomocy dzieciom niepełnosprawnym i zagrożonym niepełnosprawnością. Stawiamy nie tylko na wielospecjalistyczne podejście do diagnozy i terapii, ale również na edukację całego środowiska, w którym przebywają lub mogą przebywać nasi podopieczni. Wyróżnia nas innowacyjność stosowanych metod i form wsparcia. Stawiamy na nowoczesne technologie, które dzieciom niepełnosprawnym umożliwiają pełniejszy udział w życiu rodzinnym i społecznym. Organizujemy konferencje naukowe i szkolenia o zasięgu krajowym, współpracując z najwyższej klasy specjalistami. Fundacja w sposób aktywny podchodzi do pozyskiwania środków na działalność i rokrocznie organizuje wydarzenia charytatywne. Wpisane są one na stałe w kalendarz imprez gminy i powiatu. Wspieramy również społeczność lokalną, bardzo zależy nam na tym by integrować środowiska dla wspólnego dobra. Często podejmujemy i wspieramy inicjatywy obywatelskie w tym biegi charytatywne, zbiórki publiczne i wolontariat. Stawiamy na bliską współpracę z wszystkimi organizacjami zaangażowanymi w pomoc potrzebującym dzieciom i ich rodzinom. Fundacja prowadzi dialogi, buduje relacje i przełamuje stereotypy w sposobie myślenia o niepełnosprawności. Naszym celem nadrzędnym jest dobro dziecka – informują w fundacji „Promyczek”. 

 

Natomiast Grand Prix nagrody Amicus Hominum powędrowało do Stanisławy Wodyńskiej, znanej w Wadowicach pielęgniarki i społeczniczki, która od 16 lat prowadzi Dom Pielęgnacyjny przy ulicy Barskiej jako przewodnicząca Stowarzyszenia im. doktora Edmunda Wojtyły.

 

O nagrodę dla Stanisławy Wodyńskiej zabiegał radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński, według którego Stanisława Wodyńska całe życie poświęciła służbie drugiemu człowiekowi i jak nikt inny wypełnia cel konkursu jakim jest wyróżnienie osób prywatnych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka.


- Stowarzyszenie im. doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach wraz z Domem Pielęgnacyjnym to dzieło życia Stanisławy Wodyńskiej, która z wielkim zaangażowaniem prowadzi te cenne społecznie inicjatywy. To właśnie dzięki jej pomysłowości, staraniom, nieustannemu pozyskiwaniu sponsorów i wolontariuszy Dom Pielęgnacyjny spełnia wysokie standardy ochrony zdrowia, opieki społecznej, jest ośrodkiem rehabilitacyjnym - mówi radny wojewódzki Filip Kaczyński.

Stanisława Wodyńska w latach 1957-2010 pracowała jako dyplomowana pielęgniarka oddziałowa na Oddziale Noworodków Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II w Wadowicach. W szpitalu zakładała NSZZ "Solidarność", a także zbierała fundusze na wyposażenie oddziałów w sprzęt medyczny będąc Przewodniczącą Międzynarodowego Konta Pomocy Szpitalowi. Od 2000 roku nieprzerwanie jest przewodniczącą Stowarzyszenia im. doktora Edmunda Wojtyły w Wadowicach.

 

Laureatka była także w latach 1994-2014 radną Rady Miejskiej w Wadowicach. Za swoją działalność została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a Gazeta Krakowska uznała ją dwukrotnie za Człowieka Roku 2002 i 2011.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Wioletta123, 16.12.2016 20:35

Brawo dla Promyczka z Andrychowa za wyróżnienie " Kryształu Soli " , tak dalej.