Wyłudzają pieniądze metodą na „pracownika administracji”

, Wiadomości, 14.10.2016 18:00, PG
Policja apeluje aby pod żadnym pozorem nie przyjmować przesyłek, których nie zamawialiśmy.
Wyłudzają pieniądze metodą na „pracownika administracji”

 

Policja ponownie apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, bowiem w dalszym ciągu na terenie województwa małopolskiego dochodzi do przestępstw popełnianych na tzw. „pracownika administracji” np. kuriera poczty.

 

Mechanizm działania sprawcy jest stosunkowo prosty i zwykle odbywa się według podanego scenariusza.

 

Oszust podając się za pracownika np. poczty oferuje do sprzedaży „informatory teleadresowe lub urzędowe”, których nie zamawialiśmy.

 

Jako kurier ma w ręku wydruk zamówienia (informator) z danymi osoby kupującej, za który wymaga  zapłaty pieniężnej.  Zwykle są to kwoty rzędu 40 - 100 zł.

 

Policja apeluje aby pod żadnym pozorem nie przyjmować przesyłek, których nie zamawialiśmy.


We wszystkich przypadkach czy wątpliwych sytuacjach, można skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 997 lub 112, jak również przekazać swoje uwagi i spostrzeżenia swojemu dzielnicowemu.

 

 

 

info: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy