Wydział komunikacji w nowej siedzibie. W środę oficjalnie otwarty

, Wiadomości, 01.03.2017 07:45, ks
Od środy Wydział Komunikacji i Transportu w Andrychowie czynny jest w nowej siedzibie.
Wydział komunikacji w nowej siedzibie. W środę oficjalnie otwarty

Nowy Wydział Komunikacji i Transportu znajduje się teraz przy ul. Rynek w Andrychowie, naprzeciwko Urzędu Miejskiego. Petenci przyjmowani są na parterze. Tam teraz można załatwić sprawy związane z wyrobieniem dowodu rejestracyjnego pojazdu czy prawa jazdy. Kasa nadal mieści się w znajdującym się po drugiej stronie ulicy Urzędzie Miejskim.

 

W środę (01.03.) rano nowy wydział został oficjalnie otwarty. Zobaczcie nagranie.

 

 

Nowy wydział znajduje się w prywatnej kamienicy. Remont wykonany został na koszt właściciela budynku. Magistrat za wynajem będzie płacił 6000 zł brutto.

 

Poprzednio wydział miał siedzibę także w kamienicy przy ul. Rynek - na piętrze. Było tam bardzo ciasno. Zobaczymy, jak wyglądać będzie obsługa w nowej siedzibie.

 

 

 


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kolka, 08.03.2017 14:52

zamiast teorii spiskowych, wszystkim typu madzia czy szechter radzę się zwrócić z pisemnym zapytaniem, do UM, w trybie informacji publicznej,od kogo jest wynajmowany budynek i za jaką cenę, oczywiście jeśli mają na tyle odwagi, w co osobiście wątpię

xpek, 08.03.2017 13:26

co jak co ale obsługa się poprawiła

szechter, 08.03.2017 12:54

kim jest właściciel budynku któremu pan burmistrz płaci kasę z naszych podatków ??? . czego boicie się utajniając te informacje ???

madzia, 08.03.2017 11:37

Przejrzalam dokładnie komentarz po komentarzu. I mam pytanie: czy tzw. Klakierzy zakolandii w końcu przestaną kłamać. Ludzie sa za przenosinami. Tylko pytają czemu nie do budynku gminy żeby nie trzeba było tak dużo płacić prywatnemu za wynajem pomieszczeń i kim jest ta firma prywatna/osoba której urząd postanowił płacić 6,5 tys na miesiac za wynajem pomieszczeń? Proste pytania a zamiast odpowiedzi klakierzy dają nam kłamstwa, zmienne wersje (raz piszą ze cena mała raz że duża).

zandrychowa, 07.03.2017 23:11

BYła ciasnota na pięterku -źle, jest nowy wydział-źle Rano julek - z tego co widzę przecież nawet radni PIS byli na otwarciu więc pewnie doskonale wiedzą ile to kosztowało ile będzie kosztować i akceptują to.Przecież ten wydział jest dla mieszkańców!

martinez, 07.03.2017 21:13

W sprawie nowego miejsca wydziału komunikacji. To że zmieniono miejsca tego wydziału to fajnie. Bardzo fajnie. Ale czemu tak wysokie koszty - 6,5 tysiąca na miesiąc za wynajem pomieszczeń? Czy nie można było w budynku gminy żeby nie płacić prywatnemu właścicielowi (jak mówią andrychowianie spoza gminy)? Kto zdecydował że będzie to taka opłata? Zamiast odpowiedzi mamy kłamstwa i jad klakierów zakolandii. O wysokich kosztach za ten wynajem pod wydział komunikacji napisały nowiny andrychowskie. Gadka klakierów zakolandii że to mało etc. "poszła się paść".

martinez, 07.03.2017 21:09

Cały Tomek (asqui). Wytrzyma w uśmiechu na pokaz z godzine a jak już nie trzeba się uśmiechać na pokaz do internetu i jad i kłamstwa. Po co Tomek znowu kłamie o parafii wie tylko on.

nietakszybko, 07.03.2017 20:55

Tzw. nowiny żakowskie napsiały że temu prywatnemu właścicielowi za wynajem pomieszczeń pod wydział komunikacji urząd płaci co miesiąc 6,5 tysiąca. Napisali że to wysoki koszt O kolejna bujda (że niby to mało) jaką wmawiali nam tzw. klakierzy zakolandii "posypała się"

azquit, 07.03.2017 20:53

Komentarz usunięty przez autora.

nietakszybko, 07.03.2017 20:52

kłamiesz Tomek. parafii był płacony dużo dużo niższy czynsz niż piszesz. Było mówione że to 2 tysiące były. Za cały duży budynek. Po co tak kłamiesz Tomek? Ale skoro tak kłamiesz to chyba nie przeszkadza ci że parafianie już wiedzą jak ordynarnie kłamiesz na temat parafii. Ludzie są oburzeni na ciebie Tomek.

asquit, 07.03.2017 20:42

ludziku po-smoleński nie bredź jak kościołowi miasto buliło po 5 tyś za miesiąc za kino do którego nikt nie chodził to było okej? kaska wpływała ciekawe czy od dochodu parafia płaciła podatki?

szechter, 07.03.2017 20:35

takiego burmistrza jak Żak Andrychów nie miał od czasów Wojny pod Cedynią ... . mógł wynająć salkę od proboszcza za 60K ...a że facet oszczędny i koleżeński wynajął za 6K... . zaoszczędzone pieniądze pójdą na Anetę.... . Aneta też oszczędna i koleżeńska itd.itd.... . Brzeszcze forever !!!

abcabc, 07.03.2017 18:43

świetnie ten wydział funkcjonuje w nowym miejscu,wiem że mieszkańcy są zadowoleni

marianna, 05.03.2017 21:07

To dobrze że jest wydział na parterze bo te schody w starym zagrażały życiu. Ale taka kasa za wynajem? Za tyle to ja bym swój dom wynajeła, 8 dużych pomieszczeń, tyle że na uboczu niestety.Jeszcze bym im codziennie kawe albo herbate robiła za darmo. Pozatym dlaczego ta blondynka z Urzędu Stanu Cywilnego trzyma kropidło i talerzyk ze święcona wodą? To śluby kościelne bedą teraz w urzedzie czy może już są ministrantki?? Chyba nie jestem na czasie. Kim jest ten niski facet z przylepionym sztucznym uśmiechem co stoi między burmistrzem a księdzem i jest na kilku zdjęciach? To ten radny Rakowski z Rzyk? Nie znam ich wszystkich może ktoś podpowie? Bo ten wysoki na innym zdjęciu to chyba sołtys z Zagórnika i radny. Ktoś coś napisze?

Quattro, 02.03.2017 08:04

infocar zapewne składzik na miotły i niszczarki, żeby dobrze po sobie posprzątać gdy po przyszłorocznych wyborach Żakogród będzie opuszczał mury urzędu.

infocar, 01.03.2017 22:28

A co będzie teraz w starym miejscu?

marcin1970, 01.03.2017 21:52

barte - "po 1 z władzami nie mam nic wspólnego" nawet twoja rodzina uśmiała się z tego żartu :)

barte, 01.03.2017 21:15

po 1 z władzami nie mam nic wspólnego po 2 skoro masz tyle wątpliwości to poproś czołowe opozycjonistki andrychowskie pp. Studniarz i Gancarczyk które z tego co widzę dziś przecinały wstęgę aby rozwiały twoje wątpliwości Proponuję abyś też rozeznał ile poseł Polak płaci za wynajem pomieszczeń na cele swoich biur poselskich i co najważniejsze komu płaci i dlaczego tak drogo.

martinez, 01.03.2017 20:44

barte czy jak ci tam. Rozumiem że od bycia u władzy odbija ci, ale nie masz prawa ani mówić mi co mam czuć ani zamykać ludziom ust gdy pytają jak burmistrz wydaje pieniądze podatników. Nawiasem mówiąc to koledzy z pracy klakierów mówią żeby andrychowianie pytali bo warto dociekać kulis Nowe miejsce na wydział - bardzo dobrze. Ale powtarzam bo i ty powtarzasz się regularnie Cena - no no. Chyba każdy chciałby żeby urząd Żaka wynajmował od tego za taką cene lokal. Ale nie każdy może na to liczyć (z andrychowian może ktoś w ogóle???) Trudno mi uwierzyć że burmistrz o którym klakierzy piszą że taki zaradny, obrotny i w ogóle nie potrafił znaleźć innego rozwiązania niż płacenie prywatnej osobie albo firmie takiej kwoty. Gmina ma troche lokali. Podatnicy mają prawo pytać kim jest ta osoba (firma?) która dostaje taką kasę od gminy.

barte, 01.03.2017 20:05

To się ciesz a nie szukaj problemów PS.A jakiej firmie płaci dajmy na to poseł Polak wynajmując pomieszczenia na biuro poselskiego w 3 miastach?A płaci swoimi czy płaci pieniędzmi z budżetu państwa? To jest ta sama skala porównawcza W kwocie brutto mieszczą się co najmniej 2 rodzaje podatków,a więc jakieś 40% wraca z powrotem do kasy państwa/miasta

martinez, 01.03.2017 19:58

Nie ma tu nikogo kto nie cieszyłby się z tego że wydział znalazł nowe miejsce Natomiast cena - no no. Chyba każdy chciałby żeby urząd Żaka wynajmował od tego za taką cene lokal. Ale nie każdy może na to liczyć (z andrychowian może ktoś w ogóle???) Trudno uwierzyć że burmistrz o którym klakierzy piszą że taki zaradny, obrotny i w ogóle nie potrafił znaleźć innego rozwiązania niż płacenie prywatnej osobie albo firmie takiej kwoty. Gmina ma troche lokali. Pozostaje domysł że burmistrz uznał że płacenie takiej ceny to dobra rzecz. Podatnicy mają prawo pytać kim jest ta osoba (firma?) która dostaje taką kasę. Nawiasem mówiąc to koledzy z pracy klakierów mówią żeby andrychowianie pytali bo warto dociekać kulis

barte, 01.03.2017 19:58

6000 jeśli to prawdziwa kwota to nie jest dużo jak na Andrychów wynajęcie 30-40 m pod działalność gospodarczą w Andrychowie kosztuje 2000x3000

Betty, 01.03.2017 19:55

Super! Szkoda tylko ze kasa z drugiej strony Rynku. Wazne ze bedzie dla klienta juz po ludzku a Pracownicy beda miec godne warunki pracy. Tylko po co tam bylo popa przygonic na otwarcie? Toz to urzad publiczny a nie kleszy. Jak kaplice otwieraja to burmistrz jest (nie dot. P. Pietrasa)?

aga33, 01.03.2017 19:46

Dokładnie przeczytałam komentarze. Nikt nie piszę że źle że jest nowy wydział. Czemu więc klakierzy zalkolandii kłamią? Ludzie pytają o to jak zostały wydane pieniądze podatników. 6000 zł (też zakładam że na miesiąc, bo tak sie płaci czynsz) to dużo. Mieszkańcy mają prawo wiedzieć skąd ta cena, komu płaci miasto pieniędźmi podatników i przede wszystkim czy nie mogło znaleźć lokalu gminnego, tak żeby nie wydawać takich pieniędzy. Jak coś robić to dobrze ps. obecność księdza i poświęcenie - pokazał klasę i wykonał swoją posługę. Jak w setkach innych przypadków. Nie sądzę żeby zapomniał kto jest kim i co o nim wygadywał i wypisywał. Na to nie liczyłabym na miejscu zakolandii że ma tak słabą pamieć:)

szechter, 01.03.2017 19:31

te wszystkie pełowskie kundle wolałyby żeby zamiast proboszcza pojawiła się pani która w teatrze uprawiała seks oralny z figurą Jana Pawła II... . to są ich klimaty...

barte, 01.03.2017 19:20

Kuźwa niektórzy to mają logikę.W starym wydziale-źle.W nowym wydziale -źle. To co wy sobie myślicie że to jest wszystko za darmo.Kto wam wynajmie taką powierzchnię na wydział + archiwum za 500 zł. Jak ludzie prowadzą klitki z ciuchami z Andrychowie i płaca po 2000 czynszu

marcin1970, 01.03.2017 15:29

zasadnicze kwestie: dobrze że wydział przeniesiony ale: Magistrat za wynajem będzie płacił 6000 zł brutto." Na miesiąc??? I czy to prawda że ta prywatna firma (albo prywatny właściciel) jest z oświęcimia?? Czyli tam skąd jest wiceburmistrz i gdzie pracował wczęśniej Żak. Dwa pytania. Dobre jest też trzecie od ludzi - czy miasto nie miało swojego budynku gdzie by mogło przenieść ten wydział tak żeby nie płacić prywatnemu właścicielowi? 3 proste jak drut pytania.

marcin1970, 01.03.2017 15:19

Ksiądz zrobił coś co księża robią odkąd istnieje kościół katolicki. Ale fakt. Jak nic innego nie wychodzi to nawet to że ksiądz zgodził się jako grzeczny człowiek i dobry kapłan przyjść to dla niektórych sukces, że hej...:) Już taka kicha w zakolandii że takich rzeczy musicie się łapać, żeby podnieść morale????

maniek, 01.03.2017 15:15

inna rzecz że klakierzy jak mogą uciekają od pytań mieszkańców: czemu wydział przeniesiono do budynku prywatnego właściciela któremu teraz płacony jest czynsz - 6000 zł brutto (jak się ludzie domyślają na miesiąc?) Nie ma budynku gminy gdzie można było przenieść? kim jest ten właściciel? Itd. Proste i jasne pytania. Poprosimy o odpowiedź odpowiednie osoby i my mieszkańcy sobie ocenimy sytuację.

maniek, 01.03.2017 15:10

oj, tomek, tomek... jak mówią do ciebie ludzie (tu woli wystepować jako asquit:)). Ksiądz został poproszony o poświęcenie budynku użyteczności publicznej to z grzeczności zrobił to. Tylko tyle. Ale z braku innych sukcesów dla was i to jest sukcesem? "tonący brzytwy sie chwyta. ....Jak okręt tonie to nawet księdza którego latami klakierzy i ich zwierzchnicy obrzydzali będzie się chwytał:)" 100 na 100 procent zgoda.

McThomas, 01.03.2017 14:36

Wydział Komunikacji w miejscu starego Zakładu Pogrzebowego, cóż za ironia :) Urząd poprosił ładnie Proboszcza o poświęcenie a ten przybył co nie jest dziwne. Nie ma to żadnego związku z polityką bo andrychowskich księży nie interesują żadne działy czy podziały polityczne. Chociaż niektórym to by się przydał porządny rachunek sumienia, ale to w swoim czasie.

asquit, 01.03.2017 14:01

chyba jest tak że burmistrza żaka szanują wszyscy-ponad politycznymi podziałami i wyznaniami a w śród nich proboszcz z Andrychowa

mareczek, 01.03.2017 12:13

To oczywioście wątek poboczny. Jak zwykle rozdmuchany. Bo co innego jest ważne. Dobrze że jest nowe miejsce dla wydziału komunikacji. Ale stawka jaką urząd płaci tylko za wynajęcie miejsca pieniedźmi podatników prywatnej firmie (albo osobie) to inna rzecz. Miasto mówi o niej bardzo dużo. Skąd ta stawka? Skąd firma? Czy urząd nie mógł przenieść tego wydziału do miejskiego budynku żeby nie płacić prywatnej firmie? Te pytania powinni zadać radni.

mareczek, 01.03.2017 12:09

Ale oczywiście że tak. Jak księdza zaprosili to co? miał odmówić poświęcenia wydziału komuniakcji? Wiktoria dobrze pisze "Oj, co ci klakierzy będą jeszcze pisać dla pieniędzy :) tonący brzytwy sie chwyta. ....Jak okręt tonie to nawet księdza którego latami klakierzy i ich zwierzchnicy obrzydzali będzie się chwytał:)"

Zibi33, 01.03.2017 11:54

tomekx ksiądz dziekan w końcu jest duchownym katolickim jest otwarty na ludzi. Swoją drogą w nowym testamencie są takie słowa " nie potrzebują lekarza zdrowi lecz ci którzy się źle mają".

taranczako, 01.03.2017 11:39

Jakie to poswiecenie ze strony ksiedza dziekana ze przyszedl osobiscie...w koncu tez porusza sie samochodem ....

wiktoria, 01.03.2017 11:09

Jedno to poprawa warunków - i tu bardzo dobrze. Dwa to stawka za sam wynajem miejsca. Warto przyjrzeć się tematowi stawki. 6000 zł z pieniędzy podatników to sporo, szczególnie jeśli na miesiąc? Warto wiedzieć też skąd jest ta firma, której płaci się takie pieniądze z kasy podatników. Zgadzam się - radni do roboty. Andrychowianie sami wyciagną wnioski. ps. ksiądz poświęcił budynek a opłacany klakier od razu że się przekonał do Żaka? Oj, co ci klakierzy będą jeszcze pisać dla pieniędzy :) tonący brzytwy sie chwyta. Księża święcą różne miejsca, bo taka zasada ich wiary. I tyle. Ale jak okręt tonie to nawet księdza którego latami klakierzy i ich zwierzchnicy obrzydzali będzie się chwytał:)

szpp, 01.03.2017 11:08

wreszcie nie trzeba będzie wychodzić na to piętro tymi skrzypiącymi schodami

gregory, 01.03.2017 11:01

"Magistrat za wynajem będzie płacił 6000 zł brutto." Jak inni zakładam że to stawka miesięczna bo tak sie płaci czynsz. Nie magistrat zapłaci tylko podatnicy. Stawka taka że budzi powszechne zainteresowanie andrychowian. Właścicielowi gratulujemy Skąd ta stawka, skąd ta prywatna firma (właściciel prywatny), jak doszło do wynegocjowania takiej stawki??? Proste pytania, warto rozwiać wątpliwości. Radni do roboty. Marcin1970 ma rację - zaproszenie księdza żeby poświęcił nie pomoże niektórym. Nie będzie się dało schować za jego plecami przed pytaniami ludzi

tomekx, 01.03.2017 10:58

6 tyś za wynajem kamienicy w centrum miasta to jest dużo????? Ostatnio gość chciał wynająć lokal 40 m 2 na Krakowskiej za 3200.Malutki lokal a tu jest cała kamienica PS widzę że ksiądz proboszcz przekonał się już do burmistrza żaka.To mnie nie dziwi bo żak robi więcej dla gminy Andrychów niż wszyscy poprzedni burmistrzowie razem wzięci

krisu78, 01.03.2017 10:46

To że budynek remontuje właściciel to żadna wiadomość. Ja swój dom i działkę też sam remontuję. Natomiast to że jest płacone pieniedźmi podatnika 6 tysięcy to jest wiadomość. Rozumiem że na miesiąc????? Bo czynsz sie płaci na miesiąc. Dobre pytanie marcin1970. skąd jest ta firma? Andrychowscy przesiębircy zazdoszczą tak wynegocjowanej stawki. Radni do roboty. albo mamnewsa mogło by się dowiedzieć?

marcin1970, 01.03.2017 10:35

"Magistrat za wynajem będzie płacił 6000 zł brutto." Na miesiąc??? I czy to prawda że ta prywatna firma jest z oświęcimia?? Czyli tam skąd jest wiceburmistrz i gdzie pracował Żak. Dwa pytania. Czy może mamnewsa znaleźć na nie odpowiedź. albo czy radni mogą zapytać na sesji. Chyba odpowiedź nie jest tajemnicą? ps. księdza ktoś zaprosił. Zapraszanie księży na otwieranie różnych rzeczy to norma. Jak przyjdzie co do czego nie bedzie dało się schować za jego plecami - bez obaw.

kalafior, 01.03.2017 10:31

Znów ktoś ma jakiś problem że proboszcz był i poświęcił a co wam to szkodzi?Urząd Gminy go zaprosił to przyszedł,wy nie musicie go do swoich domów zapraszać jak nie macie ochoty.

krytyk, 01.03.2017 10:21

Może do poświęceń powinno się zapraszać też przedstawicieli innych wyznań. W końcu nie tylko kątowe korzystają z tego urzędu.

TEPI, 01.03.2017 10:16

Do autora! "...Kasa nadal znajduje się w znajdującym się po drugiej stronie ulicy Urzędzie Miejskim." Ja napisałbym, leżącym, leży, mieszczącym się bądź w usytuowanym lub zlokalizowanym po drugiej stronie itd. Zacznijcie, do k...y nędzy świecić jakimś przykładem (sic!) PS. No i po jakiego "czorta" jeszcze ten ksiądz potrzebny? Nie ma już kto w tym mieście wstążek przecinać? To od czego mamy słynną złodziejkę z zaświadczeniem o niekaralności?

Zibi33, 01.03.2017 10:04

abcabc nie podniecaj się tak , za to pan burmistrz bierze nie małą pensję to jest jego obowiązek. Jeszcze sprawa "słuszności obecności księdza" jak to ktoś określił. Zdecydowanej większości ludzi nie przeszkadza że poświęca się nowe obiekty użyteczności publicznej , czy domy prywatne nawet jak ktoś nie jest bardzo wierzącym to nawet wynika to z naszej tradycji. Ksiądz dziekan nie poszedł tam z własnej inicjatywy tylko ktoś go tam zaprosił.

michall, 01.03.2017 09:44

@chrumchrum nie przejmuj się w Żywcu ksiądz święcił MC`Donalda, ciekawe czy jakbym otwierał burdel też by przyszedł.

abcabc, 01.03.2017 09:38

brawo dla burmistrza za stworzenia kolejnego udogodnienia dla mieszkańców gminy Andrychów

chrumchrum, 01.03.2017 09:24

Co do słuszności obecności księdza się już nie wypowiem. Zaproście go też jak szkoły będziecie likwidować.

chrumchrum, 01.03.2017 09:22

Nagrywanie w pionie powinno być karane. Co to za amatorka, błagam zmieńcie operatora!