reklama

Wybudują mur(ek) wzdłuż Wieprzówki?

, Wiadomości, 20.05.2014 08:45, (red)
Władze Andrychowa mają pomysł jak oszczędzić pracy strażakom i ochronić centrum miasta przed zalaniem wodami Wieprzówki.
Wybudują mur(ek) wzdłuż Wieprzówki?

W ostatnich latach sytuacja powtarza się mniej więc raz do roku. Wysoki poziom Wieprzówki powoduje, że istnieje realne niebezpieczeństwo przelania się wody do centrum miasta. Dlatego strażacy profilaktycznie rozkładają wzdłuż 1 Maja specjalny rękaw, który wypełniony jest wodą i podwyższa brzeg. Tak było także kilka dni temu [na zdjęciu].

Jak informują urzędowe media, w magistracie rozważają nowe rozwiązanie problemu. Chcą wybudować mur obok chodnika wzdłuż rzeki.

„Rozważa jest więc ewentualność wybudowania niskiego muru, wysokości około 50 cm, który zarazem pełniłby rolę długiej ławki wzdłuż rzeki. Murek ciągnąłby się od mostu do hali sportowej - informują Nowiny Andrychowskie.

Konkretów w tej sprawie na razie brak.

 

Inna sprawa, że wiele lat temu przy okazji budowy chodnika wzdłuż Wieprzówki planowano, że zostanie on odpowiednio "podwyższony" i będzie stanowił naturalny wał. Wówczas na planach się skończyło. Jak będzie tym razem.

ZOBACZ: Wielka ulewa. Relacja

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

infocar, 20.05.2014 21:49

Spokojnie. Nic się nie przeleje. Z tego co czytam to chcą wybudować murek tylko z jednej strony rzeki. Rzeka wyleje się więc ponad drugim, niepodwyższonym wałem, zwiedzi ul. Tkacką, drukarnię, Andropol, BlackRedWhite, Ogniochron, Novex, Biedronkę, Kaufland, przepłynie na drugą stronę ulicy do Aldiego i wróci do koryta wokół willi, na którą i tak nie ma chętnych, więc szkody żadne. Ale dzięki murkowi całą katastrofę będzie można oglądać z suchego niemal chodniczka.

specnarz, 20.05.2014 20:53

Czy aby na pewno ta woda wraca się przez wyższy chodnik powrotnie do koryta rzeki? A może płynie dalej - Ja nie wiem, bo nie widziałem. Zamiast murku lepszy wyższy wał, można też zastosować zawory burzowe - na wypadek gdyby woda chciała popłynąć pod górkę.

kotfilemon, 20.05.2014 19:54

asquit idźże spać, bo Ci żyłka pęknie, albo jeszcze coś głupiego wymyślisz :-)

igor5, 20.05.2014 19:53

po nierządach Żaka można się spodziewać różnych niespodzianek... np.118 przejść dla żab w tym murku...

asquit, 20.05.2014 19:28

co wam się znowu nie podoba? murek? to czemu pietras z kubieniem,jak rządzili nie podwyższyli wałów i chodnika?

krisu78, 20.05.2014 17:25

Panie burmistrz Żak, niechże pan trochę pomyśli. Ma pan armię urzędników do pomocy. Gdyby takie murki spełniały zadanie to wszędzie gdzie jest zagrożenie powodziami by je budowali. I jeszcze wyższe. Nie budują bo woda jak opada powinna wrócić do koryta rzeki. Jak przeleje się na drugą stronę murku to nie wróci o tak sobie do koryta. Woda łatać nie potrafi. Zostanie po drugiej stronie murku i może być jeszcze większy syf. Szukaj pan dalej rozwiązań, ale nawet w pogoni zagłosami wyborców warto się zastanowić zanim się coś powie.

krisu78, 20.05.2014 17:23

\"szukając ich trzeba panie burmistrzu rozważyć wszystkie za i przeciw. załóżmy - jakimś cudem myśl przekształci się u pana ekipy w czyn i murek powstanie. przyjdzie duża woda, przeleje go a potem nie będzie miała się gdzie cofnąć bo murek będzie stał na drodze? \" Myślę maniek że przed wyborami to nawet żak jakby co osobiście będzie przelewał wodę ze strony bloków na stronę rzeki przez murek. Już to widzę: burmistrz żak w gumiakach z wiaderkiem dzielnie walczy z wodą i swoim pomysłem budowy murku Za to po wyborach to już zupełnie nie będzie jego problem.

gebelsik871, 20.05.2014 16:53

Nie wiem co za tępak wymyślił budowę murku, idealnie będzie czynił rolę siedziska pobliskich meneli i romów. A może by tak wyregulować rzekę wieprzówkę wzdłuż ul. szewskiej i dalej w stronę wieprza...........jest większe zagrożenie dla pobliskich mieszkańców niż dla lokatorów w bloku.

maniek, 20.05.2014 16:16

jak czytam rozważa się , myślimy na pół roku przed wyborami gdy wiadomo od dawna że jest problem to wzruszam się. problem jest, trzeba szukać rozwiązań. ale szukając ich trzeba panie burmistrzu rozważyć wszystkie za i przeciw. załóżmy - jakimś cudem myśl przekształci się u pana ekipy w czyn i murek powstanie. przyjdzie duża woda, przeleje go a potem nie będzie miała się gdzie cofnąć bo murek będzie stał na drodze? więcej korzyści z murku czy może z rękawa który można zwinąć i pozwolić wodzie wrócić do koryta? jak dla mnie murek tak ale rozwiązanie na mniejszą wodę. przy dużej może przynieść więcej szkody. oczywiście pan panie burmistrzu żak może mieć inne zdanie.

mifalek, 20.05.2014 16:15

uuu to jak będą wała robić to się wielcy politycy tego świata zjadą. Oni wały robią piękne.

diter, 20.05.2014 15:28

Niesamowite !!! Ile tęgich głów nad tym musiało się głowić !?! To już teraz wiemy dlaczego we wtorki pracują do 17-tej. Na magistracie powinni wywiesić motto: Mądry Polak (i nie tylko) po szkodzie !!! A jeżeli chodzi o "naturalny wał" a raczej wała to chyba z nas robią !

specnarz, 20.05.2014 13:46

He He. Tipacz - jak widzisz \"władza\" czyta Twoje wpisy na mamnewsa.