Wojewoda przecinał wstegę na otwarciu wyremontowanej drogi

, Wiadomości, 02.11.2017 09:20, red
Wojewoda małopolski przecinał wstęgę na wyremontowanym ostatnio odcinku drogi powiatowej Ryczów – Wyźrał.
Wojewoda przecinał wstegę na otwarciu wyremontowanej drogi
W ostatnich miesiącach wyremontowano 3,2 km drogi pomiędzy Ryczowem a Wyźrałem. We wtorek (31.10) w uroczystym otwarciu wzięli udział również m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Bartosz Kaliński, którego bez wątpienia zasługą jest, że do tej inwestycji w ogóle doszło.


Inwestycja pochłonęła ponad 3 mln zł, w tym 1,1 mln zł pochodzi z budżetu państwa.


Nawierzchnia zmieniła się nie do poznania i prezentuje się wyśmienicie. Na całej długości została poszerzona do 6 metrów. Teraz droga składa się z trzech warstw asfaltu o łącznej grubości 22 cm, dzięki czemu będzie nam służyć przez wiele lat. Ponadto wyremontowano: przepusty, skrzyżowania, przystanki autobusowe, utwardzono pobocza, wymalowano pasy, a w ramach dodatkowych prac wykonano mieszkańcom kilkadziesiąt zjazdów do działek.

- Postawiliśmy sobie bardzo ambitny cel wykonania komfortowego połączenia drogowego pomiędzy Wadowicami i granicą z powiatem krakowskim w Łączanach. Konsekwentnie go realizujemy, przyspieszając tym samym komunikację pomiędzy stolicą naszego powiatu a Krakowem i portem lotniczym w Balicach – mówi starosta Bartosz Kaliński.

W ciągu trzech lat obecnej kadencji Powiat Wadowicki wyremontował w sumie już 10 kilometrów trasy z Wadowic do Krakowa, z czego 3 kilometrowy odcinek drogi Tomice-Brzeźnica w Witanowicach (2015 r.), 5,5 kilometra trasy od centrum Wyźrału do ul. Szkolnej w Ryczowie (lata 2016-17), 400 metrów ul. Jana II Sobieskiego w Ryczowie (2017 r.) i 800 metrów pomiędzy Kanałem, a Wisłą w Łączanach (2016 r.).

- Za nami niespełna trzy lata, a już wiemy, że będzie to zdecydowanie najlepsza kadencja w historii powiatu wadowickiego, jeśli chodzi o inwestycje drogowe. Budowa dróg jest jednym z najważniejszych zadań samorządów. Ich brak spowalnia bowiem rozwój gospodarczy naszego regionu, a na absolutnie nie możemy sobie pozwolić – uważa starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

źrodło: Starostwo Powiatowe w Wadowicach

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

xpek, 02.11.2017 15:05

niezła szopka