Władze kuszą dotacjami. Czasu na decyzję jest coraz mniej

, Wiadomości, 29.12.2016 18:00, (red)
Kęckie władze kuszą dotacjami na wymianę kotłów grzewczych. Kto do połowy stycznia nie złoży specjalnej deklaracji, może zapomnieć, że w najbliższych latach dostanie pieniądze.
Władze kuszą dotacjami. Czasu na decyzję jest coraz mniej

Kęty mogą dostać nawet 3,3 mln zł z UE na dotacje dla mieszkańców na wymianę kotłów grzewczych na nowe. Będą chętni na wymianę? Władze zachęcają mieszkańców do podjęcia decyzji już teraz.

 

- Likwidując swój dotychczasowy stary piec węglowy na rzecz ogrzewania gazowego, na biomasę lub podłączenia do sieci ciepłowniczej możesz uzyskać nawet do 14 tys. zł dotacji, z kolei przy wymianie na nowoczesny kocioł węglowy -  do 9 tys. zł dotacji – informują w magistracie w Kętach.

 

Ale uwaga – o pieniądze magistrat dopiero się stara, ale wcześniej urząd musi mieć listę chętnych na wymianę kotłów. Dlatego dekleracje trzeba składać już teraz - do 13 stycznia 2017r. Od ilości deklaracji zależy wielkość pozyskanego unijnego dofinansowania.

Władze Kęt wystosowały do mieszkańców taki apel:

Ważne!!!

Program jest wieloletni! Jeśli teraz nie złożysz deklaracji, później nie będziesz już mógł przystąpić do projektu.

Skorzystaj z możliwości uzyskania audytu energetycznego swojego budynku bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów!

Złożenie deklaracji nic nie kosztuje i nie jest wiążące. Przed podpisaniem umowy na dofinansowanie możesz zrezygnować z programu bez jakichkolwiek konsekwencji. 

Jeśli obecnie masz na głowie inne wydatki, złóż teraz deklarację z deklarowanym terminem wymiany pieca nawet w 2020 r. !!!

Złóż teraz deklarację póki są do uzyskania tak duże kwoty dotacji z UE. To może się już nie powtórzyć!

Szczegółowe informacje odnośnie projektu można uzyskać na stronie Urzędu Gminy Kęty: http://kety.pl/Zloz-deklaracje-i-skorzystaj-z-dotacji-do-wymiany-starego-pieca-weglowego!-5998.html

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy