reklama

Walka z biedą trwa. Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

, Wiadomości, 25.09.2015 16:20, NEWSY CZYTELNIKÓW
W Andrychowie po raz kolejny rusza projekt Stowarzyszenia Wiosna - Szlachetna Paczka. Poszukiwani są chętni do pełnienia roli wolontariusza w rejonie Andrychów i okolice.
Walka z biedą trwa. Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Misją projektu jest inspirowanie ludzi do stawania się bohaterami. Dzięki Szlachetnej Paczce pomoc otrzymują rodziny i osoby, znajdujące się w ciężkiej sytuacji materialnej. Wsparcie trafia do rodzin naprawdę potrzebujących, tych które nie proszą o pomoc, a naprawdę jej potrzebują. Tych, dla których stanie się ona impulsem do zmiany swojego życia na lepsze. Właśnie na tym polega mądra pomoc, będąca celem Szlachetnej Paczki.


W docieraniu do ludzi realnie potrzebujących i niesieniu im mądrej pomocy kluczową rolę odgrywają wolontariusze. To oni spotykają się z rodzinami i wspierają je, stając się ich opiekunami, a także stoją przy boku darczyńców, przygotowujących paczki. Wolontariusze stają się dzięki temu bohaterami zdolnymi do przekraczania siebie w imię idei miłości wzajemnej, gdzie liczy się otwartość na ludzi i zmiana świata na lepsze. Wolontariusz tworzy drużynę, której głównym celem jest niesienie oparcia drugiemu człowiekowi.

 

W praktyce wolontariusze odnajdują potrzebujących, spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Później dbają o przygotowanie jak najlepszej jakości pomocy przez darczyńców.

 

Tylko w 2014 roku SZLACHETNA PACZKA pomogła 19 580 rodzinom żyjącym w niezawinionej biedzie, a AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI 1800 dzieciom wychowującym się w trudnych warunkach. XIV edycja Paczki zjednoczyła ponad milion osób – potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc i dobroczyńców finansujących organizację projektu, a to już ponad 2,5% Polaków!

Jeśli i Ty chcesz tworzyć drużynę Szlachetnej Paczki zgłoś się na superw.pl!

„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra.”

Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl

 

Justyna Nizio

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy