Wadowice świętują urodziny papieża [FOTO]

, Wiadomości, 18.05.2018 17:50, PG/WB
Zobaczcie jak wyglądał koncert orkiestr strażackich.
Wadowice świętują urodziny papieża [FOTO]

W piątek (18.05.) w Wadowicach rozpoczęły się wydarzenia upamiętniające 98. rocznicę urodzin Jana Pawła II.

Z tej okazji w Szkole Podstawowej nr 1 im Jana Pawła II Wadowicach odbyło się XVIII ogólnopolskie spotkanie dzieci i młodzieży z okazji urodzin Karola Wojtyły połączone z obchodami 40. rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową. Natomiast po południu miał miejsce koncert orkiestr strażackich na placu Jana Pawła II a o 20:00 zagra dla mieszkańców zespół Raz Dwa Trzy.

Zobaczcie jak było na koncercie orkiestr strażackich.
Poniżej program imprez na kolejne dni:

19 maja, sobota

Burmistrz Wadowic serdecznie zaprasza 19 maja o godziny 18:20 na wyjątkowy koncert lokalnych artystów, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II.

Zaplanowano aż cztery koncerty. Wystąpią kolejno:

18.20 - 19.00 Potok Słów
19.20 - 20.00 Huczi - Kuczi
20.20 - 21.00 Breff Live Band
21.20 - 22.20 Wadowice Band (kier.muzyczne Krzysztof Odrobina)

Tego samego dnia na wadowickim rynku odbędzie się szereg innych imprez:

- już od 11.00 Wystawa Artefaktów Kultury oraz Biesiady Wadowickiej z imprezą Słodkie Wadowicei konkursem "Kremówkowy Zawrót Głowy".

- od 14.00 rynek zamieni się w arenę sportową - IV Bieg Wadowicki rozpocznie się krótszymi dystansami przygotowanymi dla dzieci i młodzieży, natomiast zawodnicy startujący w biegu głównym (10km) wyruszą w malowniczą trasę równo o godzinie 16.00.


20 maja, niedziela

Z kolei w niedzielę Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II i Gmina Wadowice zapraszają na wyjątkowy koncert „Jan Paweł II – Skała z Wadowic”

Z wyjątkowym oratorium „TU ES PETRUS” wystąpi Piotr Rubik. Towarzyszyć mu będą wspaniali soliści, chór i orkiestra. Początek w niedzielę o godz. 17.00 na wadowickim rynku.

WAŻNA INFORMACJA: dodatkowo organizatorzy przewidują specjalną strefę dla osób niepełnosprawnych (miejsca siedzące). Strefa będzie usytuowana w okolicy sceny głównej obok miejsc dla VIP. Ułatwieniem dla korzystających będzie czytelne oznakowanie tych miejsc oraz wejścia do samej strefy przeznaczonej dla niepełnosprawnych - uczestników koncertu. Samo wejście będzie w okolicy Urzędu Miejskiego od strony Bazyliki. Zgodnie informacją jaką przekazał Komitet Otwórzmy Drzwi na Świat do tego typu miejsca wchodzą już na stałe w organizację tego typu imprez. Podobnie będzie i w Andrychowie gdzie osoby niepełnosprawne będą mogły bez przeszkód uczestniczyć w koncertach i wydarzeniach muzycznych organizowanych przez Urząd Gminy.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy