reklama

W weekend policja zatrzymała kolejnych pijanych kierowców

, Wiadomości, 22.05.2017 14:42, (red)
Weekendowe kontrole policji. Zatrzymano wielu nietrzeźwych kierowców.
W weekend policja zatrzymała kolejnych pijanych kierowców

19 maja policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Sułkowice na ul. Beskidzkiej kierującego pojazdem marki Opel Vectra. Kierujący, 30-latek posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

W tym samym dniu niespełna 2 godziny później nietrzeźwy kierujący doprowadził do kolizji drogowej. W miejscowości Kalwaria Zebrzydowska kierujący pojazdem marki Opel Meriva nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego doprowadził do zderzenia z  prawidłowo zaparkowanym pojazdem po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku pościgu kierujący został zatrzymany przez policjantów. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu – wynik blisko 3 promila alkoholu.

 

20 maja w Kleczy Górnej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierującego ciągnikiem, który poruszał się po drodze publicznej. 50-letni kierowca został poddany badaniu na zawartość alkoholu – wynik blisko 2 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany również przez policjantów następnego (21 maja) w miejscowości Kalwaria Zebrzydowska. Mężczyzna poruszał się pojazdem marki Fiat Cinquecento ulicą Królowej Jadwigi. Został poddany badaniu na zawartość alkoholu  - wynik blisko 2,7 promila.

Dodatkowo w tym dniu funkcjonariusze w miejscowości Radocza na ul. Jana Pawła II zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Opel Astra. Kierujący, 54-letni mężczyzna posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami decyzją wydaną przez Prezydenta Miasta Zabrze.

19 maja w Grojcu, na drodze Kęty - Oświęcim,  policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali prawo jazdy, mieszkance Chełma Śląskiego. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem na ulicy Beskidzkiej, gdzie policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Ford  jadący z prędkością 106km/h,  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało za kierownicą  pojazdu siedziała 40  – letnia mieszkanka Chełma Śląskiego. W związku z przekroczeniem prędkości o 56 km/h, policjanci ukarali kobietę mandatem, punktami karnymi, a także zatrzymali jej prawo jazdy, które będzie mogła odzyskać dopiero za trzy miesiące.

20 maja o godzinie 17.10 w Bulowicach podczas patrolu na ulicy Krakowskiej policjanci zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany do  kontroli drogowej podczas której okazało się, że 58-letni mieszkaniec Bulowic wsiadł na rower mając  w organizmie 1,95 promila alkoholu.

 

 

źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

miastoandrychow, 22.05.2017 20:28

Jednego nie mogę zrozumieć, dlaczego kary za wycięcie drzewa mogą dochodzić do kilkudziesięciu tysięcy złotych, a pijany kierowca mogący zabić człowieka dostaje śmiesznie niską karę !. Dlaczego przepisy bardzie chronią przyrodę niż ludzkie życie ?