reklama

W szpitalu interweniowała policja. Lekarz do zwolnienia? [AKTUALIZACJA}

, Wiadomości, 08.10.2015 10:45, (red)
Co wydarzyło się na nocnym dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Wadowicach?
W szpitalu interweniowała policja. Lekarz do zwolnienia? [AKTUALIZACJA}

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wadowicach czynny jest całą dobę. Kilka dni temu około północy w poczekalni SOR na przyjęcie przez lekarza cierpliwie oczekiwało kilku mieszkańców. Jak opowiada nam jeden z nich, mieszkaniec Andrychowa, ludzie czekali i czekali. Mijały długie minuty, a nikt pacjenci nie byli przyjmowani. Kompletna cisza i... zdenerwowanie oczekujących ludzi.

 

Tak mieszkaniec Andrychowa relacjonuje całą sytuację:

"Około godziny 1.30 podjąłem próbę nawiązania kontaktu z „lekarzem dyżurnym” poprzez pukanie do drzwi pomieszczenia w którym przebywał. Po kilkunastu minutach „lekarz dyżurny” był łaskaw otworzyć drzwi, po czym usłyszałem stek wulgaryzmów w moim kierunku (wyglądu i wzroku tego pana nie będę opisywał). Przebywające na korytarzu osoby mogą poświadczy, że nie dałem mu do takiego zachowania żadnego powodu. Pan mieniący się „lekarzem na dyżurze” ponownie zamknął się w izolatce. Po kolejnej nieskutecznej próbie nawiązania kontaktu poinformowałem tego pana przez zamknięte drzwi, że powiadamiam Policję, co niezwłocznie zrobiłem. (...)"

 

Tak wygląda relacja pacjenta. Potem, jak opowiada, nagle zmienił się lekarz dyżurujący i wszyscy oczekujący zostali bez problemu przyjęci.

 

To co wydarzyło się feralnej nocy w SOR, jest teraz przedmiotem wyjaśnień policji i specjalnej wewnątrzszpitalnej komisji. Zbulwersowani sytuacją pacjenci oczekujący wtedy na przyjęcie w SOR wezwali bowiem policję.

 

 

Rzeczniczka wadowickiej Komendy Powiatowej Policji Elżbieta Goleniowska-Warchał potwierdza nam, że feralnej nocy patrol policji rzeczywiście interweniował w SOR.

 

- Z ustaleń policjantów wynika, że doszło do wymiany zdań pomiędzy lakarzem a pacjentami. Lekarz był trzeźwy. Prowadzone są czynności wyjaśniające w tej sprawie, przesłuchiwani są świadkowie – informuje nas rzeczniczka wadowickiej policji.

 

Z naszych ustaleń wynika, że po tym zdarzeniu do dyrektora szpitala oraz do Narodowego Funduszu Zdrowia wpłynęła skarga od jednego z pacjentów. W piśmie mieszkaniec opisuje, jak jego zdaniem przebiegało to zdarzenie.

 

-  Sprawa zostanie rozpoznana zgodnie z procedurami, jakie w tego typu sytuacjach obowiązują. W czwartek odbędzie się posiedzenie specjalnej komisji, która weźmie pod uwagę argumenty obu stron, również wyjaśnienia lekarza – informuje nas Józef Budka, dyrektor szpitala w Wadowicach. 

 

Mieszkaniec Andrychowa zaznacza, że nie ma uwag do pracy innych pracowników SOR. - Chwilę po tej nieprzyjemnej dla mnie sytuacji, zmienił się lekarz pełniący dyżur, który swoim profesjonalnym podejściem do zaistniałej sytuacji opanował gorącą atmosferę i zajął się dalszym leczeniem mojego syna. Kończąc chciałbym podkreślić właściwą postawę średniego personelu medycznego, który z wielkim zaangażowaniem starał się nam udzielić wszelakiej pomocy.

 

AKTUALIZACJA: 2015-10-08

Po naszej publikacji, sprawą zainteresowały się ogólnopolskie media. Dyrektor wadowickiej lecznicy Józef Budka powiedział dziennikarzom Radia Zet, że na jego biurko trafiło wcześniej kilka skarg na doktora Zbigniewa Ł., jednak ostatnie wydarzenia przelały czarę goryczy.

 

Jeszcze w tym miesiącu zamierza zwolnić go z pracy.

 

- Ja tylko mogą przeprosić pacjentów, którzy spotkali się z takim zachowaniem - powiedział reporterowi Radia ZET dyrektor szpitala.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mifalek, 08.10.2015 15:17

dlaczego w tym miesiącu a nie natychmiast? dają mu czas na wzięcie L4

nowa111, 08.10.2015 11:46

widać że konkretny ten nowy dyrektor jest

budyn77, 30.09.2015 23:33

A co jeśli ten lekarz miał równocześnie dyżur na "całodobówce" w Andrychowie, Kętach, Wadowicach, Suchej Beskidzkiej lub Oświęcimiu?

cath, 30.09.2015 13:36

Chyba się nie mylę ze to ta sama osoba ,która niedawno rozslawila SOR Wadowicki,odsyłając dziecko bez jego nawet zobaczenia do Oświęcimia. Natomiast prawda tez jest ze dyżur na SOR to praca taśmowa, która każdego moze wykończyć. Stąd coraz mniej chętnych do pracy.A ze pracować ktoś musi to takie numery przechodzą. Pewnie doktora wywala,pojedzie gdzies indziej pracować, tu przyjdzie kolejny skądś wywalony.... Czesto sa to lekarze bez stalego miejsca zatrudnienia,pracujacy tylko w ramach kontraktow.I tak już jest i bedzie.I jeszcze tylko to co kiedyś ustalił NIK ponad 80% przypadków załatwianych w ramach SOR powinno być załatwiać przez POZ i specjalistykę w tym przez Poradnie Chirurgiczna.To tez jedna z przyczyn kolejek na SOR.

kkaassiiaa232, 30.09.2015 09:24

i takim sposobem jeden oddzial niszczy reputacje innych . nikt nie doceni np oddzialu wewnetrznego ,polozniczego gdzie pielegniarki polozne zasuwaja cala noc. A i tak niechlubna slawa szpitala powoduje ze ludzie sie odsuwaja. Moim zdaniem szpital nauczy lekarzy ze sa jak swiete krowy wiec teraz nie ma sie co dziwic. jak jeden lekarz sobie dorabia na kilku dyzurach a w panstwowce sie wysypia - bo mu wolno. Juz nie wspomne ze ten sam lekarz potrafil by sie zapoiekowac nami prze wspaniale gdybysmy tylk oprzyszli do niego prywatnie.

Ravique, 30.09.2015 08:48

Zaje...... zdjęcie z karetką... więzienną na pierwszym planie. Gdybym sam w pracy zachował się 10x łagodniej, nie mówiąc o zaprzestaniu wykonywania obowiązków służbowych, to zostałbym ścięty publicznie, ścierwo rozwleczono by za pomocą bezdomnych "hiszpańskich" psów a kata dla pewności też by ścięli i skremowali. Można by temu panu choć powiedzieć, że brzydko się zachował. Może kuminsja po burzliwej naradzie ustali czy w ogóle zachowanie to było w jakikolwiek sposób wyjątkowe...

Ojoj, 30.09.2015 08:21

@aleocochodzi, tyle się produkujesz i ani słowa na temat wpisu na portalu, wiesz że takie coś jest spamem i na każdym szanującym się portalu za takie coś blokują możliwość komentowania? Niestety redakcja portalu nie specjalnie przejmuje się wpisami, ważne żeby kliki były i kasa z reklamy szła.

aleocochodzi, 29.09.2015 22:09

Oto osiągnięcia idoli tomkaż i tego co wygląda jak małpa. Miłej lektury. 1)Afera tasmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciagowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacja MSW 10) Afera z budowa gazoportu w Swinoujsciu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budowa elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarzadów specjalnych spólek leci) 12) Afera z opóznieniem publikacji przez Rzadowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabiez Polakom polowy oszczednosci emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zl) 14) Wydluzenie obowiazku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mezczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysiecy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadluzenia kraju (z 530 mld zl do blisko 1 bln zl ostatni czwartej dodatkowa pozyczka 912.7 milion euro miliard $) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyzszenie o 1/3 skladki rentowej (ZUS) dla przedsiebiorców 19) Zamrozenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasilku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. oplaty zapasowej 24) Nalozenie na Lasy Panstwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjecie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjecie ustawy o ograniczeniu dostepu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjecie ustawy o ograniczeniu wolnosci zgromadzen 31) Przyjecie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów zlozonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidlowosciach w ZUS do jakich doszlo w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umozliwilaby sprzedaz Lasów Panstwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej sluzby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizyte u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosja niekorzystnej umowy gazowej (najdrozszy gaz w Europie) 37) Wysprzedaz bogactw naturalnych 38) Drenaz Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaz majatku narodowego za ponad 65 mld zl (w tym spólek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjalu militarnego 41) Brak przemyslanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiace stanowisk oplacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi) 43) zwyciestwo korporacji farmaceutycznych wydluzona lista toksycznych szczepien dla dzieci projekt rzucony w ostatniej chwili obecnie w senacie

sportowiec, 29.09.2015 20:19

Nic nowego, nie tak dawno ( zeszłe wakacje ) podczas pobytu na SOR Wadowice, para lekarzy kobieta i facet umawiali się godzinę na wyjazd ... widać było że mają jakieś bliższe kontakty, ludzie spokojnie czekali cierpieli i narzekali że od 4 godzin nikt nie podszedł, to nic że krwawili zwijali się z bólu ... ot cały SOR Wadowice.

bogna38, 29.09.2015 20:02

ale dlaczego ktos sie dziwi?????????Pan doktor przyszedł do pracy zeby sie wyspać a tu ''bezczelny''pacjent domaga się uwagi.lekarze w Wadowicach to w 90 procentach nie powinni leczyć pamietam mojego bratanka jak rok temu 4 letnie dziecko złamało reke ,a doktorek na sorze wrzeszczał zeby nie beczał i dał reke do gipsu stwierdzając ze to tylmko wybicie a na drugi dzien jak reka spuchła pojechalismy do Oswiecimia i okazało sie ze reka jest złamana.Dzis raczka jest sprawna ,ale to na pewno nie dzieki temu chamskiemu szarlatanowi z Wadowic

tomekx, 29.09.2015 19:26

Ziobro to pisowski arogancki cwaniaczek

igor7, 29.09.2015 19:18

taki np dróżnik też się może zdrzemnąć... . . a że ktoś wtedy zginie ??? . . . takie debile jak ten poniżej powinny być wysyłane do Syrii...w ramach wymiany uchodźców...

Betty, 29.09.2015 19:08

Spał? A mogl Np oglądać mecz, pic piwo, figlowac z kolezanka (lub kolega) z pracy - to rozumiem, ale ze sobie chłop drzemkę uciął i o to aferę robicie? W sumie ... mnie tez szlag trafia jak czytam, ze ktos w robocie śpi a za miesiąc na wypłatę dostaje tyle, ile inny za 6 miesięcy harówki bez możliwości wyjścia do kibla!!;!

igor7, 29.09.2015 19:03

lekarstwo na lekarzy ??? . . . Ziobro i CBA... . . . tego boją się najbardziej !!! . . . gdy PIS dojdzie do władzy lekarze będą zmuszeni spotykać się z pacjentami na stacji benzynowej albo cmentarzu ... podobnie jak posłowie z Platformy zwanej dla niepoznaki Obywatelską ....

mark7, 29.09.2015 19:00

Tak jakby z chwilą objęcia władzy przez PiS kadra lekarska się zmieniła.Takie wyobrażenie niedalekiej przyszłości dyskredytuje opiniującego, gdyż jest po prostu głupi!!!

aleocochodzi, 29.09.2015 18:46

Co za wieśniak śmiał obudzić pana doktora! Póki co na razie jeszcze rządzi platforma!

westwi78, 29.09.2015 18:30

Po tym jak mnie ostatnio na SOR potraktował człowiek podający się za lekarza, wcale nie dziwię się reakcji pacjentów.