reklama

W przyszłym roku inwestycja za kilkadziesiąt milionów

, Wiadomości, 31.10.2016 18:20, (red)
Ponad 35 mln zł dla gminy Kęty na dużą inwestycję.
W przyszłym roku inwestycja za kilkadziesiąt milionów

- Na rozbudowę sieci kanalizacyjnej, modernizację oczyszczalni ścieków oraz zakup specjalistycznego sprzętu otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości ponad 35,8 mln zł - poinformował burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

 

Potężna dotacja pochodzić będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a pieniądze przeznaczone zostaną na  na budowę kanalizacji w miejscowości Bulowice oraz modernizację oczyszczalni ścieków w Kętach.

 

Bulowice to największe sołectwo w gminie Kęty. Mieszka tam prawie 5 tys. osób. Projekt przewiduje m.in., że kanalizacja będzie budowana na ulicy Stara Droga oraz na innych ulicach o największej koncentracji domów.

 

W sumie w Bulowicach ma powstać 14 km kanalizacji, a inwestycja szacowana jest na 14 mln zł netto. Jak obliczono, w 280 domach, które podłączone zostaną do kolektora, mieszka ponad 1 tys. osób.

 

Drugim elementem planowanej inwestycji jest rozbudowa i modernizacji istniejącej już oczyszczalni ścieków w Kętach. Tutaj koszt inwestycji szacowany jest na ponad 20 mln zł.

 

W sumie cała inwestycja jest szacowana na 52 mln, a dotacja z NFOŚiGW wyniesie prawie 36 mln.

 

Burmistrz zapowiedział, że jeszcze w tym roku ogłoszone zostaną przetargi, więc jak wszystko dobrze pójdzie budowa ruszy w roku 2017.

 

 


 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

walet, 01.11.2016 15:06

@Robert180, a SM łazi po domach i szpera ludziom w piecach, gdy palą węglem. Widać tak wygląda ekologia w Kętach Klęczar już się przymierza do podniesienia podatków, zwłaszcza gdy zadłużenie Kęt zbliża się do 60 mln. Trzeba będzie się podeprzeć kredytem, z czegoś trzeba sfinansować te 16 mln.

Robert180, 01.11.2016 14:41

Pan wspaniały burmistrz Klęczar kanalzuje bulowice. W nowej wsi firma gbx elektronik wpuszcza ścieki do rowu melioracyjnego a z rowu do soły, pan Klęczar sprawę zna bo był wezwany łącznie ze strażą miejską i sprawą się nikt nie interesuje a on tak spełnia swoje obietnice i zatruwa rzekę a więc chyba jakieś paragrafy powinny być na tego niedorajde a głosowałem na niego pierwszy i ostatni raz

Iogin, 01.11.2016 01:21

awea :-) To niech ten twój "BURMISTRZ REALISTA A NIE PISOWSKI POPULISTA" (czuje że rymuje) zrobi coś z tymi KORKAMI I ŻULAMI A ANDRYCHOWIE !!!

awea, 31.10.2016 20:03

nie za 60 mln dotacji z ue

kalafior, 31.10.2016 19:59

"Kanalizację za 60 mln. to Andrychów zrobił już rok temu" Tak zrobił w większości pewnie za pieniądze ludzi którzy mają ją przeszło 10 lat i płacili i płacą za nią jak za woły.Podwyżka 26% jak się zamyka wykańczalnie AZPB, nie ma ścieków z AZPB ale pieniądze w Zwik muszą być takie same to się dowaliło ludziom i już.

awea, 31.10.2016 19:46

wreszcie kęty mają tak jak Andrychów burmistrza realistę a nie pisowskiego populistę i tak jak Andryhców nadrabiają zaległości po poprzednikach.Kanalizację za 60 mln. to Andrychów zrobił już rok temu