reklama

W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. 'Czy naszą Ojczyznę czeka niewola bez kajdan?'

Wiadomości, 12.04.2015 11:10, (red)
Parlamentarzyści PiS licznie przybyli do Andrychowa, gdzie w niedzielę odbyły się uroczystości w piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W piątą rocznicę katastrofy smoleńskiej. 'Czy naszą Ojczyznę czeka niewola bez kajdan?'

W niedzielę (12.04) w kościele św. Macieja w Andrychowie odprawiona została msza św. w intencji śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonki Marii Kaczyńskiej oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. 

 

Po mszy złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą ofiary katastrofy, która znajduje się na terenie parafii.


W uroczystościach uczestniczyli posłowe PiS Beata Szydło, Krzysztof Szczerski, Marek Polak oraz sanator Andrzej Pająk, a także niektórzy samorządowcy i mieszkańcy.


 

Wcześniej w kazaniu, ks. proboszcz Stanisław Czernik, mówił, że  "dzisiaj, szczegółnie w tym roku, trzeba podjąć odważną walkę o każdą słuszną sprawę, o godne życie społeczne i rodzinne".


- Czy nie jest to ta sama droga po której tyle pokoleń naszych przydków kroczyło, oddając co mieli najcenniejszego i 75 lat temu i 5 lat temu? Tylko ideały pozwoliły przetrwać Polakom, całe lata cierpien i upokorzeń. Czy nie należy się dzisiaj obawiać, że nasza Ojczyznę czeka niewola bez kajdan, rozbiory bez zmiany granic? Źródło naszej mocy i życia mamy w Bogu, który w Jezusie Chrystusie mówi nam: odwagi, ja jestem, nie bójcie się – mówił ks. proboszcz


Po mszy i uroczystości przed tablicą, kiedy mieszkańcy już się rozeszli do domów, politycy PiS i wybrani zaproszeni goście udali się na spotkanie organizowane przez ks. proboszcza.


ZOBACZ TAKŻE: W niedzielę obchody rocznicy, burmistrz negatywnie o wniosku radnych PiS

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Maksymilian, 17.04.2015 19:49

Wręcz przeciwnie.Poczytajcie swoje wszystkie wypociny w tym temacie i dorośnijcie. Chciałem was zachęcić do rzetelnej analizy waszych wpisów i przeproszenia tych co obraziliście.

stan, 16.04.2015 21:05

Maksiu ! - bardzo przepraszam , ale zapomniałeś napisać o który dzień Ci w kwietniu chodzi.

Maksymilian, 16.04.2015 13:25

Stan;mark7;żal mi was .Wy używacie mózgu ,no ale jak się ma w nim niewiele szarych komórek to się nie pamięta co pisało się 2015-04 o 23;35;01. Poczytajcie"W niedzielę obchody rocznicy ..."Jest powiedzenie że kura pamięta kilka dni ,ale że wy wybitni jeszcze mniej.?Widać klasę.Nie moja wina że wy nie jesteście w stanie tego zrozumieć.No ale jak się specjalizujecie w opluwaniu bliźnich to takie są efekty.

kalafior, 15.04.2015 23:43

Gdyby Rosjanie nie mieli nic do ukrycia to dawno już szczątki samolotu byłyby w Polsce.

stan, 15.04.2015 23:30

Maksiu ! Dla części obywateli (nie wiem czy akurat tych rzetelnych i mądrych), do chwili obecnej nie została wyjaśniona katastrofa na Gibraltarze z 1943 roku , gdzie zginął premier gen. Władysław Sikorski i to mimo upływu 72- lat. Obowiązuje nic innego jak zdrowy rozsądek !!!

stan, 15.04.2015 22:57

Chyba rzeczywiści jest tak , jak piszesz w ostatnim akapicie . Również serdecznie pozdrawiam !

mark7, 15.04.2015 22:03

Szanowny Stanie !!! Sam widzisz jak to forum intensywnie używa mózgu. Twoja opinia kierowana była do mnie . Odnosiła się do mej wypowiedzi. Pisałeś o swoich krytycznych uwagach do jakości forum. W polemice otrzymujesz dane statystyczne ,które obrazują temat ,który w tym newsie ,ani w żadnym z komentarzy nie został podniesiony.A który dowodzi potrzebie dyskusji. Jednak jaki ma związek z tematem Twojego wpisu? Jaki ma związek z jakością wypowiedzi uczestników forum? Śmiało można założyć ,że autor nie jest tym za kogo się podaje.Nie jest możliwe,by inżynier był tak rozgarnięty.A może bardzo wąska specjalizacja techniczna pozbawiła go innych cech .Pozdrawiam!

Maksymilian, 15.04.2015 21:27

Stan;Tylko 20% naszych obywateli uważa że katastrofa smoleńska została wyjaśniona'.32% uważa że nie została wyjaśniona a 40% uważa że należy kontynuować wyjaśnianie.Zatem pisanie o tych co oczekują na wyjaśnienie że to sekta to obraza rzetelnych i mądrych obywateli.

stan, 15.04.2015 09:31

mark7. Taka jest niestety prawda jak piszesz , trudno zrozumieć o co niektórym chodzi, absolutny brak umiejętności wyrażenia myśli przy pomocy pisma ( jeśli w ogóle jakaś, myśl jest ),to ciągłe powtarzanie : żakolandia , Żak , komuna ,czerwoni , służba bezpieczeństwa itp. - jest bezsensowne,nic do dyskusji nie wnosi i naprawdę jest śmieszne. No może to nie śmieszy Maksia, który jest bardzo pamiętliwy, jednocześnie aktualnie dosyć ostrożny i nie chce się narazić ks. Stanisławowi, bo nie wierzę, że te " szopki " przed ołtarzem polowym akceptuje.

mark7, 14.04.2015 21:23

Nie akceptujesz Darwina?

Maksymilian, 14.04.2015 21:06

Twoje zdjęcie wyjaśnia dlaczego nie możesz zrozumieć.

mark7, 14.04.2015 20:34

Dość tego gwałtu na języku ojczystym!!!!! Czytam poniższe opinie i mam duże trudności by je zrozumieć. Podnosicie tematy w których dużą rolę gra właściwe zrozumienie drugiej strony. Kim jesteście ? Absolwentami szkół specjalnych ? A może tak uwstecznionymi osobnikami , że oscylujecie na granicy możliwości kontaktu pisanego ze światem ? Wasze miejsce jest w knajpie lub pod mostem . Tam można usłyszeć polszczyznę w takim wydaniu. Gratuluję i życzę sukcesów w tworzeniu nowego języka polskiego dla przygłupów.

nietakszybko, 14.04.2015 09:12

ciągle dzielenie przez klakierów władzy ludzi na "my rozsądni" i "źli pisowcy" ciagle czepianie się albo obśmiewanie jak coś dzieje się bez żaka - nawet ludzi starszych wyśmiewają. ale młodych też dzielą na tych fajnych i niefajnych dzielenie księży na ten jeden z wioski jaki popiera żaka to może mówić polityczne rzeczy i reszta która sza sza bo zmieszają ich z błotem. Nawet Msze dzielą na te złe i te dobre gdzie jest burmistrz Żak, burmistrz coś wręcza i najlepiej kazanie głosi ten popierający żaka ksiądz. Wtedy wszystko jest porządku, żadne tam "wchodzenie z buciarami" do kościoła przez polityków, żadne politykowanie w kościele:)

nietakszybko, 14.04.2015 09:05

Czemu nie wymieniacie pani Janus? Bo pracuje dla NA za żaka to ma przebaczone zarabianie w NA za pietrasa? Przebaczone zwłaszcza po słynnym wywiadzie z żakiem? Jej artykuły na przykład o pietrasowym basenie poszły u klakierów władzy w niepamięć? Swoja drogą mamy 5 lat odkąd rządzi zak a żakowcy ciągle o przeszłości. Strefy nie ma, korki są a oni ciągle swoje obsesje o przeszłości. I ciągle jatka jak coś dzieje bez żaka.

tomekx, 14.04.2015 07:50

Młodzież wszechpolska to ci od 11 listopada w Warszawie i tego co tam się dzieje?Całe szczęście że w Andrychowie jest ich tak niewielu

abcabc, 14.04.2015 06:24

na serio to ludzi na my (wyznawcy PIS) i wy (wrogowie władzy ) podzieliła ekipa pietrasa w czasie kiedy na nieszczęście była przy władzy

stan, 13.04.2015 23:17

Dot. tomasz 2 " Nie zawsze mów, co wiesz, ale wiedz zawsze, co mówisz" ( M. Claudius )

tomasz2, 13.04.2015 22:39

Na serio: jak ktoś podzielił ludzi to tylko klakierzy zalkolandii. Najpierw na „my” i „pisowcy” Potem wyśmiali ludzi starszych że niby tylko oni byli na tej Mszy. Znowu podział - według wieku. I jeszcze nawet młodzież podzielili. Według propagandy młodzież wszechpolska to nie młodzież. A myślałem że jak masz 20 lat to bez względu na poglądy jesteś młody. Nie dla zalkolandii. W dzieleniu ci z zalkolandii są the best. Prawie jak w wylewaniu jadu, robieniu awantury o Msze i spotkanie na którym nie byli

tomasz2, 13.04.2015 22:38

Dlatego uważam że potrzebne są jasne reguły. Z działalności klakierów zalkolandii wynika że je wyznaczyli: - np. „politykierstwo” w kościele wolno uprawiać temu księdzu z wioski który wychwala Żaka. Ci z Andrychowa i pozostałych wiosek – milczeć chyba że zaczną wychwalać władzę:) - mieszać politykę do kościoła wolno tylko władzy: wręczać, gratulować etc. :) - wolno robić Msze z okazji rocznic i różnych okazji ale tylko jak władza prosi albo jak władza przyjmie zaproszenie:) Inaczej klakierzy zalkolandii ukaraną jadem.

stan, 13.04.2015 21:58

Taki jest finał jak w Kościele ,zamiast się modlić uprawia politykierstwo,zamiast łączyć wiernych w okół ołtarza doprowadza się do dezintegracji i wzajemnego ich skłócenia co najlepiej widać z poniższych wpisów.

szpp, 13.04.2015 21:39

szkoda tylko że trzeba było mieć legitymację PIS żeby się tego kompotu napić

corleone, 13.04.2015 21:33

ale za to był kompot. Ze śliwek lub cześni.

igor7, 13.04.2015 21:32

gdy Tajni Współpracownicy Służby Bezpieczeństwa i osoby z kosmiczną ilością zarzutów prokuratorskich pójdą siedzieć wtedy księża dostaną kasy fiskalne... cytując mafioso z PO - Polska to dziki kraj...

szpp, 13.04.2015 21:11

czyli jednak obiadu nie było, a to sorry

mark7, 13.04.2015 19:35

Martinez !!! Nie myślałeś o wieczorówce? Niezręcznie mi to mówić ,ale może pisz wolniej ,lub najpierw napisz na brudno.Popraw tekst i edytuj. Muszę się domyślać o czym piszesz. Pozdrawiam i nie obrażaj się proszę!!!!

nick1, 13.04.2015 18:02

Nie wiem czy politycy powinni jako burmistrz poseł etc chodzić do kościoła na Msze. Ale wiem że to robienie z ludzi debili jeśli Żakowi wolno jako burmistrzowi wręczać na Mszach jako burmistrzowi gratulować na Mszach. ale jak ktoś inni zaprosi to „politycy precz od kościoła”, „kościół nie powinien mieszać się” i takie tam. Niech to żakowi powiedzą klakierzy żakolandii. Zacznijcie od swojego otoczenia szanowni państwo zamiast pouczać i atakować. Jak inni radzę - namówcie pana Żaka pana Babskiego czy innych od siebie żeby dali przykład jak politycy nie powinni mieszać się do kościoła. Jeśli nie dla mnie wasza gadka to tylko atak bo jak żaka nie ma to nie ma litości dla tych którzy coś zorganizują

nick1, 13.04.2015 18:01

Przecież nie jesteśmy idiotami żeby nie widzieć że zaczęli tzw. zakowcy. Jak to oni nie przeprosili tylko odwracają kota ogonem Nie było ich nie było żaka to dawaj atak. jak ktoś śmiał coś zorganizować jak burmistrz nie przyszedł?:)

asquit, 13.04.2015 17:46

ponieważ ludzie mają rozum i nie pozwolą sobą manipulować

asquit, 13.04.2015 17:44

PIS jest chory na władze której nie ma i nie będzie mieć. żaden proboszcz wam nie pomoże! niech lepiej nie straszy ludzi

martinez, 13.04.2015 17:31

Dokładnie – żaka tam nie było. I od razu żakowcy zaczęli dymić, pisać o starcach którzy coś zorganizowali aż w końcu doszli do głupiego kłamstwa za które nie przeprosili. Wystarczy popatrzeć na pierwsze komentarze kto zaczął „dymić” i kto kłamał o obiedzie jakiego nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!! Teraz niektórzy propagandziści żalkolandii zgrywają niewiniątka jak kłamali i atakowali cały dzień Za chwilę ktoś z urzędu pójdzie do księdza na dole albo na górze o odprawienie Mszy na 3 Maja? I będzie jak piszą ludzie niżej – jak Żak jest w kościele, wręcza itd. mogą być politycy przy kościele, jak Żaka nie ma jad nienawiści i kłamstwa pod adresem księży i kościoła ze strony propagandzistów żalkolandii.

tomekx, 13.04.2015 17:04

Pisowcy znowu dymią o Żaka a tam Żaka w ogóle nie było Czy jak otwieracie lodówkę to tam tez widzicie żaka

mark7, 13.04.2015 15:25

Do Pani Wiktorii:Wojny księżą wypowiadać nikt nie musi.Ani z nimi walczyć .Widzimy wszyscy co dzieje się w kościele polskim. Podkreślam polskim ,ponieważ tak się zdarzyło ,że miałem kontakt z kościołem katolickim w innym kraju. Dużo rozmawiałem z tamtejszymi księżmi , uczestniczyłem w mszach i różnych świętach. Styl i wymagania polskiego kościoła w stosunku do wiernych są w zasadzie nieznane na zachodzie. Tutejsze społeczności katolickie ,przede wszystkim kładą duży nacisk na szacunek i współpracę .Ksiądz jest przewodnikiem i partnerem w modlitwie , sługą i przyjacielem rodziny. Nigdy nie spotkałem się pazernością i wyrachowaniem księży. Wręcz odwrotnie.Zawsze powtarzano mi ,że dobry katolik nie podnosi słowa ,a my mówimy ręki na bliźniego. Dobry katolik daje świadectwo własnym postępowaniem i życiem. Jak więc mam odnieść się do księży z,którymi miałem w życiu do czynienia .Poza jednym przypadkiem były to kontakty przygnębiające i smutne. Pozostawiały w mym umyśle zamęt i potok wielu pytań. Czasem sobie myślę ,że polscy księżą są po to by nasz kościół od środka rozwalić. Dla episkopatu niezwykle ważne są statystyki powołań. Z tymi materiałami każdy kto ciał się zetknął. I co z tego wynika? Wynika to ,że kapłanami zostają osoby najmniej do tego nadające się. Traktujący powołanie jak dobrze płatną pracę i realizację własnych bardzo odległych lub nie dających się pogodzić marzeń i zachcianek.Szanowna Pani Viktorio! Bardzo proszę nie przytaczać oświadczeń swego kolegi katechety ,ponieważ dla mnie jakiekolwiek deklaracje i wypowiedziane słowa nic nie znaczą .Nie jest to z mojej strony niechęć czy wrogość ,lecz wynik doświadczeń życiowych. Dawać świadectwo nie znaczy gadać i przekonywać ,używając wielokrotnie kłamstw ,by osiągnąć cel.Dawać świadectwo to dawać świadectwo,bez dodatkowych słów.Pozdrawiam wszystkich nauczycieli , a katechetów przede wszystkim!

tomasz2, 13.04.2015 15:12

Za chwilę ktoś z władzy pójdzie i poprosi o Mszę księdza jednego czy drugiego na 3 Maja. Politycy jak to mówią klakierzy zakolandii „wejdą z buciorami do kościoła”. Ale wtedy dla propagandzistów znowu będzie najbardziej ok. bo będzie Żak. Już to przerabialiśmy. Nie będzie jadu nienawiści tylko same superlatywy jak to żak jest ponad podziałami i jak to ładnie było. Ach ci klakierzy władzy. Wystarczy że żaka gdzieś nie ma jest jad pod adresem organizatorów Zak przychodzi albo ekipa żaka robi jest ok. Nawet mogą politycy wchodzić "z buciorami" do kościoła.

rafi, 13.04.2015 14:37

Komentarz usunięty przez autora.

rokos, 13.04.2015 12:13

Dobrego tygodnia wszystkim bez wyjątku!

rokos, 13.04.2015 12:08

i o co chodzi. żak chce to chodzi/ jeździ na Kocierz Czarny Groń czy do hotelu w Inwałdzie na imprezy dla wybranych/zaproszonych przy stołach. Gdzie indziej nie chodzi/nie jeździ. Jego wybór. Problem w tym że jak tylko jest spotkanie bez żaka (nawet jak żak nie przyjmie zaproszenia) to od razu klakierzy zalkolandii próbują ja obrzydzić, jadą jadem nienawiści i wymyślają kłamstwa. żakowi tym nie pomagają ale to problem tych ludzi.

corleone, 13.04.2015 11:08

ziurrrrrrrrrrreeeeeeeekkkkkkkkkkkk

szpp, 13.04.2015 11:06

a co było na obiad?

corleone, 13.04.2015 11:02

zaznaczam że wszyscy byli obecni..zasiadali przy stole głównym obok Żakolandii i kompletnie im nie przeszkadzało że są wyselekcjonowaną elitą która ma prawo takiego zaszczytu dostąpić. Dlatego proszę nie wprowadzać ogółu w błąd.

corleone, 13.04.2015 10:59

[email protected] zaproszono też Posła Polaka z żoną , Starostę Wadowickiego Posła Szczerskiego , Senatora Pająka , i jeszcze kilku innych przedstawicieli narodu. Dlatego nie czepiał bym się Żaka że był ...bo on był jak każdy inny wymieniony pożeracz smakołyków.

wiktoria, 13.04.2015 10:27

co do spotkań jako takich.każdy zaprasza kogo chce. Niedawno na Kocierzu była bogata impreza na jaką zaproszono za pieniadze podatników pana Żaka, wojewodę i inną "elitę" Takie imprezy dla władzy i "elity" robione są kilka razy w roku. Dlatego byłabym ostrożna bo teraz każda taka impreza dla bogatych, władzy i "elity" w jakiej bierze udział pan Żak będzie punktowana

wiktoria, 13.04.2015 10:23

Rozmawiałam dziś w przerwie w pracy z księdzem który był, widział , wie czego nie było. Będzie mówił prawdę o żakowcach i kłamstwach tych ludzi. Ludzie w pracy całą tą sytuację odbierają jako otwartą wojenkę wypowiedzianą za pomocą prymitywnego kłamstwa kościołowi i księżom

corleone, 13.04.2015 10:08

Miała być SZydło był oseł(poseł) Polak miała być wieruszja z kandydatem Pisu na PR a kandydata TEŻ NIE BYŁO . Brawo Poseł Polak organizacja imprezy marniutko . Do Małeckiego z Gazety Polskiej się pan nie umywasz.

stan, 13.04.2015 10:08

Dlaczego państwo jesteście tak agresywni jak się stwierdza fakty ?, pozytywną propagandę p. Żakowi to Wy robicie, ciągle , bezmyślnie i na oślep Go atakując .

gregory, 13.04.2015 09:52

Ale żałosna ta propaganda żakolandii wymyśliła kłamstwo i jedzie na nim. Chcecie coś dla wybranych. Popatrzcie na zdjęcia ze stołów wielkanocnych gdzie żak, wojewoda , Polak i inni „wybrani” Stan - jak tam obiad dla wybranych z okazji dożynek w wiosce czy odpustu w wiosce? Wszyscy wiedzieli jak obskakiwałeś Tomasza Nie boisz się że jak szef dowie się co wypisujesz to dostaniesz przeniesienie do wioski pięć razy mniejszej?

kamila86, 13.04.2015 09:30

1 nie było żadnego obiadu dla wybranych gości. Wystarczy zapytać ale po co jak można wylać jad nienawiści i kłmastwa 2. jak żak i wybrani bawią na stołach wielkanocnych itd. to jest dobrze? „Stoły wielkanocne” są dla wybranych. Szopka?

stan, 13.04.2015 08:16

Zamiast poczęstować obiadem ubogich , jak nakazuje ewangelia, to dokarmia się starych karierowiczów i wyżeraczy !!!.

tomekx, 13.04.2015 06:38

Szopka koniec kropka.To obiadu dla mieszkańców nie było tylko był dla wybranych polityków PISu?? Czy ten obiad był finansowany ze składek parafian?Jeśli tak to ja się na to nie zgadzam

stan, 12.04.2015 23:05

Ale za to pan poseł Polak miał okazję zjeść darmowy obiad na plebani - i dobrze mu tak !!!

corleone, 12.04.2015 22:08

Komentarz usunięty przez autora.

awi70, 12.04.2015 21:43

CIEKAWE JAK TO WSZYSTKO PRZEGRAJA-PROBOSZCZ ZOBACZYMY W KTORA STRONE SIE ZWROCI?

aleocochodzi, 12.04.2015 21:01

rafi a co sądzisz o zagrabionych majątkach kościelnych? Pustka w głowie?

aleocochodzi, 12.04.2015 20:59

Przepraszam wszystkich za mój język. Na szczęście nie jestem w stanie dostosować się do poniżej prezentowanego poziomu.

rafi, 12.04.2015 20:58

Komentarz usunięty przez autora.

mark7, 12.04.2015 20:43

Pamiętajcie Panowie ,że nie jesteście w sieci sami.Co to za język ? Rozmawiajcie ustami ,a nie dolną częścią ciała, do tego nie mytą nie wiadomo od jak dawna!!!! Cuchnie tak bardzo że mysz zdechła. Nie działa!

michall, 12.04.2015 20:41

a ty dziadku nie podniecaj się tak, bo dziadek dudy był radzieckim szpiegiem

aleocochodzi, 12.04.2015 20:34

michall ty się chłopcze już nie udzielaj, lekcje na jutro do szkoły odrobiłeś?

mark7, 12.04.2015 20:31

Nie posiadam dowodu!

michall, 12.04.2015 20:30

jakiemu radzieckiemu, co ty pitolisz, nie pal tego więcej , ty jesteś ten od ojca tadeusza szkoda z tobą gadaćpisiorze

aleocochodzi, 12.04.2015 20:26

Wolę siedzieć w okopie jako wolny człowiek niż służyć radzieckiemu panu. A ty co byś wybrał?

michall, 12.04.2015 20:24

do okopu to cie wpędzi macierewicz

aleocochodzi, 12.04.2015 20:20

Chcesz wprowadzić kasy to oddajcie najpierw wszystkie zagrabione majątki kościelne. Czy wiesz ile tego uzbierało się przez wieki? A jeżeli będzie dalej rządzić PO i PSL razem z Bronkiem to wszyscy będziemy jedli kości oby nie w okopach...

michall, 12.04.2015 20:13

a tam nie ma tej śmiesznej Beaty Szydło, a pisze że była, może była duchem

rafi, 12.04.2015 20:08

Komentarz usunięty przez autora.

Maksymilian, 12.04.2015 20:07

Byłem, pomodliłem się jednakowo za wszystkich którzy zginęli w katastrofie. Pomodliłem się również za tych co negatywnie wypowiadają się o tych uroczystościach.

rafi, 12.04.2015 20:05

Komentarz usunięty przez autora.

aleocochodzi, 12.04.2015 20:03

rafi i barte kto was tak skrzywdził? Dla was też jest miejsce w Kościele. Dla Bożego miłosierdzia nie ma zbyt dużego grzechu.

rafi, 12.04.2015 20:00

Komentarz usunięty przez autora.

rafi, 12.04.2015 19:56

Komentarz usunięty przez autora.

aleocochodzi, 12.04.2015 19:47

mark7 wystarczyłoby tylko zdjęcie z dowodu...

aleocochodzi, 12.04.2015 19:45

rafi może ty jesteś frajerem który lubi jak mu się ciągle podnosi podatki i dokłada nowe. Komorowski w ciągu 5 lat podpisał 13 ustaw w których podniesiono bądź wprowadzono 21 podatków. A z kotem to fajny dowcip, na twoim prymitywnym poziomie...

mark7, 12.04.2015 19:39

Chce dostosować wygląd do poziomu tego forum. Wizerunek mój jest najbrzydszy jaki udało mi się znaleźć. Dzięki że mnie zauważyłeś.Posiadasz duże wyczucie estetyki.Pozdrawiam!

rafi, 12.04.2015 19:32

Komentarz usunięty przez autora.

rafi, 12.04.2015 19:30

Komentarz usunięty przez autora.

aleocochodzi, 12.04.2015 19:30

mark7 nie jesteś zbyt fotogeniczny...

mark7, 12.04.2015 19:18

Komentarz usunięty przez autora.

igor7, 12.04.2015 19:05

dobrze że go tam nie było... on woli komunistyczne sabaty 1 maja z czarownicą Senyszyn... może w tym roku zaprosi Urbana albo inną hienę ;-)))

aleocochodzi, 12.04.2015 19:02

Sam to wymyśliłeś z tymi kasami? Na co ci tyle tych paragonów?

rafi, 12.04.2015 18:58

Komentarz usunięty przez autora.

aleocochodzi, 12.04.2015 18:36

Trole są niedoinformowane. Otóż informuję że w czasie porannego apelu wszystkie 96 osób które zostały zamordowane w zamachu w Smoleńsku zostały wymienione z imienia i nazwiska. Zmieńcie media jeżeli was oszukują - zacznijcie śledzić takie media które mówią prawdę. Ten kto broni zdrajców narodu sam staje się zdrajcą.

rafi, 12.04.2015 18:10

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 12.04.2015 18:04

proszę o sprostowanie informacji ,. Beaty Szydło nie było w Andrychowie

infocar, 12.04.2015 17:55

Widzę, że mark7 wciąż zakochany!

dr_house, 12.04.2015 17:04

Jeżeli już obchodzimy 5 rocznice katastrofy TU 154M 01 to bądźmy honorowi i uczcijmy pamięć wszystkich z imienia i nazwiska: 1. Kaczyński Lech, Prezydent RP 2. Kaczyńska Maria, Małżonka Prezydenta RP 3. Kaczorowski Ryszard, były Prezydent RP na uchodźstwie 4. Agacka-Indecka Joanna, Przewodniczący Naczelnej Rady Adwokackiej 5. Bąkowska Ewa, wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego 6. Błasik Andrzej, Dowódca Sił Powietrznych RP 7. Bochenek Krystyna, wicemarszałek Senatu RP 8. Borowska Anna Maria, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 9. Borowski Bartosz, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 10. Buk Tadeusz, Dowódca Wojsk Lądowych RP 11. Chodakowski Miron, Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego 12. Cywiński Czesław, Przewodniczący Światowego Związku Żołnierzy AK 13. Deptuła Leszek, przedstawiciel Parlamentu RP (PSL) 14. Dębski Zbigniew, członek Kapituły Orderu Wojennego Virtutti Militari 15. Dolniak Grzegorz, przedstawiciel Parlamentu RP (PO) 16. Doraczyńska Katarzyna, biuro prasowe Kancelarii Prezydenta 17. Duchnowski Edward, Sekretarz Generalny Związku Sybiraków 18. Fedorowicz Aleksander, tłumacz prezydenta RP 19. Fetlińska Janina, senator RP 20. Florczak Jarosław, funkcjonariusz BOR 21. Francuz Artur, funkcjonariusz BOR 22. Gągor Franciszek, Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego 23. Gęsicka Grażyna, przedstawiciel Parlamentu RP (PIS) 24. Gilarski Kazimierz, Dowódca Garnizonu Warszawa 25. Gosiewski Przemysław, przedstawiciel Parlamentu RP (poseł PiS) 26. Gostomski Bronisław, ks. prałat 27. Handzlik Mariusz, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP 28. Indrzejczyk Roman, Kapelan Prezydenta RP 29. Janeczek Paweł, funkcjonariusz BOR 30. Jankowski Dariusz, Biuro Obsługi Kancelarii Prezydenta RP 31. Jaruga-Nowacka Izabela, przedstawiciel Parlamentu RP (SLD) 32. Joniec Józef, Prezes Stowarzyszenia Parafiada 33. Karpiniuk Sebastian, przedstawiciel Parlamentu RP (PO) 34. Karweta Andrzej, Dowódca Marynarki Wojennej RP 35. Kazana Mariusz, Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ 36. Kochanowski Janusz, Rzecznik Praw Obywatelskich 37. Komornicki Stanisław, Przedstawiciel Kapituły Orderu Virtutti Militari 38. Komorowski Stanisław Jerzy, Podsekretarz Stanu w MON 39. Krajewski Paweł, funkcjonariusz BOR 40. Kremer Andrzej, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych 41. Król Zdzisław, Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007 42. Krupski Janusz, Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych 43. Kurtyka Janusz, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej 44. Kwaśnik Andrzej, Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich 45. Kwiatkowski Bronisław, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP 46. Lubiński Wojciech, lekarz prezydenta RP 47. Lutoborski Tadeusz, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 48. Mamińska Barbara, Dyrektor w Kancelarii Prezydenta RP 49. Mamontowicz-Łojek Zenona, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 50. Melak Stefan, Prezes Komitetu Katyńskiego 51. Merta Tomasz, Podsekretarz Stanu w MKiDN 52. Michałowski Dariusz, funkcjonariusz BOR 53. Mikke Stanisław, Wiceprzewodniczący ROPWiM 54. Natalli-Świat Aleksandra, przedstawiciel Parlamentu RP (PiS) 55. Natusiewicz-Mirer Janina, działaczka społeczna 56. Nosek Piotr, funkcjonariusz BOR 57. Nurowski Piotr, szef PKOL 58. Orawiec-Löffler Bronisława, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 59. Osiński Jan, Ordynariat Polowy Wojska Polskiego 60. Pilch Adam, Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe 61. Piskorska Katarzyna, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 62. Płażyński Maciej, Prezes Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" 63. Płoski Tadeusz, Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego 64. Pogródka-Węcławek Agnieszka, funkcjonariusz BOR 65. Potasiński Włodzimierz, Dowódca Wojsk Specjalnych RP 66. Przewoźnik Andrzej, Sekretarz ROPWiM 67. Putra Krzysztof, wicemarszałek Sejmu RP 68. Rumianek Ryszard, Rektor UKSW 69. Rybicki Arkadiusz, przedstawiciel Parlamentu RP 70. Seweryn Wojciech, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 71. Skąpski Andrzej Sariusz, Prezes Federacji Rodzin Katyńskich 72. Skrzypek Sławomir, Prezes Narodowego Banku Polskiego 73. Solski Leszek, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji 74. Stasiak Władysław, szef Kancelarii Prezydenta RP 75. Surówka Jacek, funkcjonariusz BOR 76. Szczygło Aleksander, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego 77. Szmajdziński Jerzy, wicemarszałek Sejmu RP 78. Szymanek-Deresz Jolanta, przedstawiciel Parlamentu RP 79. Tomaszewska Izabela, Dyrektor Zespołu Protokolarnego Prezydenta RP 80. Uleryk Marek, funkcjonariusz BOR 81. Walentynowicz Anna, legendarna działaczka Solidarności 82. Walewska-Przyjałkowska Teresa, wiceprezes Fundacji Golgota Wschodu 83. Wassermann Zbigniew, przedstawiciel Parlamentu RP 84. Woda Wiesław, przedstawiciel Parlamentu RP 85. Wojtas Edward, przedstawiciel Parlamentu RP 86. Wypych Paweł, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP 87. Zając Stanisław, senator RP 88. Zakrzeński Janusz, wybitny polski aktor 89. Zych Gabriela, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji LISTA CZŁONKÓW ZAŁOGI 90. Protasiuk Arkadiusz, Kapitan 91. Grzywna Robert, członek załogi 92. Michalak Andrzej, członek załogi 93. Ziętek Artur, członek załogi 94. Maciejczyk Barbara, stewardesa 95. Januszko Natalia, stewardesa 96. Moniuszko Justyna, stewardesa

mark7, 12.04.2015 16:47

Komentarz usunięty przez autora.

mark7, 12.04.2015 16:45

Komentarz usunięty przez autora.

madzia, 12.04.2015 15:49

ludzie wypowiedzieli się. może czas na spacer?:)

tomasz2, 12.04.2015 15:34

Po pierwsze – w piątek na cmentarzu nie było Mszy. Niektórzy nie mieli się czego obawiać:) wystarczyło przeczytać zaproszenie żeby wiedzieć że nie ma obawy:) Np. Zaka – podobno burmistrza ponad podziałami nie było. Chociaż rocznicę Katynia "robili" młodzi ludzie. Po drugie dzisiaj nikt by nie zmuszał do uczestniczenia we Mszy. Można było przyjść po. Nie przyszedł Żak jego sprawa. Ale zgadzam się – kłamstwa i jad jakie zakolandia wylewa jak tylko coś dzieje się bez żaka to smutne.

tomekx, 12.04.2015 15:33

Z cały szacunkiem ale wielce czcigodny Ksiądz Proboszcz chyba zapomniał że żyjemy w XXI wieku a nie w średniowieczu.Ludzie mają rozum,dostęp do informacji i nie dadzą sobą manipulować

corleone, 12.04.2015 15:27

nieźli kolesie poddali się selekcji obiadowej .....

mark7, 12.04.2015 15:22

Co znaczy "Na mszy nie było Burmistrza Żaka"? W świadomości przeciętnego andrychowianina kościół i polityka są tak ze sobą ściśle powiązane ,że nie dopuszczają możliwości gdzie władza świecka ma inny stosunek do uczestnictwa w imprezach kościelnych.O czym to świadczy? O znajomości podstaw prawnych ustroju ,w którym żyją, a właściwie wegetują ,ponieważ ktoś kto świadomie żyję w jakimś systemie zna jego podstawy .I musi wiedzieć ,że od władz ,nie może wymagać aktywności religijnej. Na terenie Andrychowa i okolic żyje wielu przedstawicieli innych wyznań. Pomijanych świadomie ,lub nie przez katolików.Mamy sąsiadów i rodziny wyznające innego boga. Ich też mamy zmuszać do uczestnictwa we mszy? Pewnie dla wielu byłby to świetny powód do nawrócenia. Dla mnie oznacza to społeczność niejednolitą wyznaniowo ,jednak uzurpującą sobie prawo stosowania własnej wybiórczej moralności w stosunku do wszystkich. Ohydne i nie do przyjęcia .Mówi się o wolności ,jednocześnie próbując ja ograniczać dla innych. Pozdrawiam: katolików, protestantów, wyznawców judaizmu, świadków jehowy, i wszystkich nie wymienionych!!!

tomasz2, 12.04.2015 15:14

co do dziadków - "miło" jak zakowcy wprowadzają nowy podział w społeczeństwie. już "my" i "pisowcy" czyli reszta nie wychwalająca żaka im nie wystarczą. Zresztą - jak w piątek dla ofiar Katynia spotkanie zrobili mlodzi ludzie na cmentarzu to żaka - podobno burmistrza ponad podziałami też nie było.

tomasz2, 12.04.2015 15:11

"Dosc mieszania kosciola do polityki" Ma się rozumieć za wyjątkiem księdza z jednej wioski pod Andrychowem popierającego jawnie nawet na Mszach Żaka. I za wyjątkiem sytuacji kiedy to urzędnicy od żaka proszą o Mszę św i za wyjątkiem sytuacji kiedy to żak coś wręcza albo czegoś gratuluje na Mszach. Najprościej to niech ekipa żaka ustala który ksiądz może wypowiadać się a który nie kiedy wolno "mieszać" politykę do kościoła a kiedy nie i będzie wtedy spokój w necie. Inaczej propaganda władzy nawet w niedzielę nie da spokoju.

rafi, 12.04.2015 14:47

Komentarz usunięty przez autora.

mark7, 12.04.2015 14:35

Komentarz usunięty przez autora.

dr_house, 12.04.2015 14:13

@maniek widać poseł też miał lepsze zajęcia w piątek. @Serwer 100% racji.

michall, 12.04.2015 13:12

proponuje żeby kupili drugiego tupolewa postawili go koło kościoła i w nim odprawiali mszę

Serwer, 12.04.2015 13:08

Szopki ciąg dalszy....jeszcze tylko brakuję żeby z resztek samolotu zrobić relikwie i na ołtarz!!!!!!!!

xpek, 12.04.2015 12:59

niewola bez kajdan - ho hoh hoh nie ma jak postraszyć ludzi

cath, 12.04.2015 12:56

Ciekawe czy ktoś kiedyś ujawni słynna rozmowę braci Kaczynskich przez telefon satelitarny.No i słynna interpelacja posła Gosiewskiego czy pilot może odmówić wykonania polecenia zwierzchnika sił zbrojnych.

martinez, 12.04.2015 12:33

Jak zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci co ich nie było. Stan w przerwie między wychwalaniem sołtysa Zagórnika i pisaniu o nim per nasz Sołtys z dużej litery musiał też swoje Jak proboszcz z Zagórnika wychwala żaka to jest ok. Proboszczowie z Andrychowa i jeden i drugi są „niedobrzy”. Jeszcze gorzej ksiądz na osiedlu bo jak to powiedział jeden miłośnik żalkolandii "rokował nadzieje ale nie poszedł w złą stronę". ech

stan, 12.04.2015 12:22

Znana nieliczna grupa miejscowych i z okolicy sekciarzy smoleńskich z smutnymi minami, (z czego nawet Kubień się śmieje ), szkoda, że odbywa się to pod auspicjami miejscowego proboszcza.

michall, 12.04.2015 12:14

parlamentarzyści tu w pierwszym rzędzie udają świętych a w Warszawie prują się na potęgę

igor7, 12.04.2015 12:13

Prawda i tak wyjdzie na jaw... Jedno jest pewne - dopóki mafijny układ PO będzie u władzy jej nie poznamy. Dlatego tak boją się międzynarodowego śledztwa i Kaczyńskiego. tak po ludzku współczuję takim osobnikom jak Tusk,Komorowski czy Arabski...nie śpią spokojnie zaś STRACH przed ujawnieniem prawdy zagląda coraz głębiej w oczy.

maniek, 12.04.2015 12:12

żak jest co prawda burmistrzem i reprezentuje gminę ale to prawda że "robi co chce". jego sprawa. Nie chciał nie poszedł na uroczystości zorganizowane w piątek przez młodzież (nie tylko z młodzieży wszechpolskiej ale i innej) na cmenatrzu w hołdzie ofiarom Katynia. Nie poszedł dzisiaj. Jego wybór. Ale to prawda że jad nieanwiści jaki wylewa propaganda żakolandii na wydarzenia na jakich nie ma żaka przekracza wszelkie granice.

aleocochodzi, 12.04.2015 12:09

Żeby tego nie widzieć trzeba być albo opłacanym trollem albo umoczonym po uszy platformersem.

asquit, 12.04.2015 12:03

młodzież a młodzież wszechpolska to jest różnica mój drogi

asquit, 12.04.2015 12:02

widzę że niektórzy są bardzo podatni na polityczną propagandę pisowców i bajki o zamachu na jakim poziomie trzeba zakończyć edukację żeby tak się zachowywać?

gregory, 12.04.2015 12:01

Żaka nie było jak w piątek wieczorem młodzież organizowała uroczystości na cmentarzu dla ofiary Katynia. Zaka nie było tutaj Nie musi go być. Robi co chce. Ale wystarczy że "wódz" nie przychodzi od razu klakierzy zakolandii atak i jad. Nawet wieku się czepiają. Dziwne bo organizowała w piątek młodzież też go nie było. Młodzi też są be?

aleocochodzi, 12.04.2015 11:54

Nie zginęli w katastrofie tylko zostali zamordowani w zamachu. Masz kłopoty z mówieniem prawdy.

kaczor, 12.04.2015 11:54

więcej jadu nienawiści i obsesji fanatycy żalkolandii jak na niedziele przystało.

mark7, 12.04.2015 11:47

Wiem ,lecz byłem ciekaw innych opinii.Pozdrawiam

abcabc, 12.04.2015 11:46

jak to dlaczego - nawet młodzież ma dość jak widzi jak pisowscy uprawiają politykę na grobach tych którzy zginęli w tej katastrofie. to jest żałosne

mark7, 12.04.2015 11:28

Bardzo marne zainteresowanie młodzieży.Wiek uczestników oscyluje na pograniczu średniej krajowej. Dlaczego?

asquit, 12.04.2015 11:23

no to się podziało, ciekawe czy obiad był smaczny