reklama

W niedzielę posprzątali rzekę. Tona śmieci w Wieprzówce!

, Wiadomości, 13.04.2015 12:45, (red)
Piękna rzeka, tylko dlaczego ludzie wyrzucają do niej śmieci?
W niedzielę posprzątali rzekę. Tona śmieci w Wieprzówce!

Sytuacja jest zła. Po zimie nad Wieprzówką w gminie Andrychów jest mnóstwo śmieci. Tak być nie może. Dlatego w niedzielę (12.04), w wolnym czasie do akcji ruszyli miejscowi miłośnicy przyrody oraz osoby związane z klubem wędkarstwa muchowego Dragon's Flytiers w Andrychowie. 

 

Z własnej inicjatywy posprzątali rzekę.

 

- Zebraliśmy około tonę śmieci - informuje nas Maciek Kudzia z klub wędkarstwa muchowego Dragon's Flytiers w Andrychowie.

 

Zobaczcie zdjęcia z niedzielnej akcji.

 

 

Posprzątane. Oby kolejne tego typu akcje już nie były potrzebne.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

4321, 14.04.2015 13:35

Mark7, dzięki za głos zdrowego rozsądku. Co do "Opiniującej", to fakty dotyczące idei odbioru śmieci w gminie (czy oddajesz śmieci czy nie to i tak płacisz, więc po co je wyrzucać w niedozwolonych miejscach) jej nie interesują. Jest cynikiem, którego jedyny cel to dowalić obecnie panującej władzy. Temat nie ma żadnego znaczenia.

4321, 14.04.2015 13:20

Akcje sprzątania śmieci organizowane w szkołach - bezcenne. W ten sposób uczymy dzieci, że papier, folia, opakowanie z cukierków, ciastek albo każdy inny śmieć przez nich wyrzucony sam się nie sprzątnie. Jak dorosną, może będą o tym pamiętali i nauczą swoje dzieci porządku. Drugi aspekt, to wolontariat na rzecz społeczności lokalnej, której są częścią. Od tego zaczyna się patriotyzm. Poszanowanie wspólnego mienia i innych ludzi będących wokół nas. Niestety, komuna wykształciła w nas przeświadczenie, że moje jest tylko do granicy posesji a reszta niczyja, więc mam to gdzieś. BRAWO WĘDKARZE NIE POZWÓLCIE SIĘ ZNIECHĘCIĆ!

cozabanda, 14.04.2015 13:09

Komentarz usunięty przez autora.

kaczor, 14.04.2015 09:44

sportowiec - szczerze - te akcje gdzie dzieci sprzątały śmieci - jakoś nie bardzo mi leżą. podobno dali 200 tysięcy na kwiatki w mieście (na wioskach też?) może 100 tys wystarczy a resztę dać żeby zatrudnili dorosłych do prac porządkowych? I ludzie mieliby pracę i dzieci by nie babrały się w bardzo różnych śmieciach. Jak przechodzisz koło rzek w Andrychowie to wiesz co tam jest

sportowiec, 14.04.2015 09:34

??? kiedy będą posprzątane okoliczne wioski ... jest tyle syfu przy drogach że aż strach ... Wystarczy siąść na rower przejechać się i popatrzyć co się dzieję ...Gdzie są sołtysi ? nic nie robią w tym zakresie ? Są przeprowadzane jeszcze akcje zbierania śmieci przez dzieci ze szkól jak za dawnych czasów ???

bonifacy, 13.04.2015 15:08

w okolicach łupków można by umieścić jakieś pojemniki na śmieci bo jak przyjdą cieplejsze dni to odpoczywa tam nad wodą nawet kilkaset osób

roko, 13.04.2015 14:55

ludzie są tak tępi że wolą wyrzucić śmieci do rzeki zamiast oddać w dniu wywozu przecież jest bez limitu i nie ważne ile się wystawi to cena jest jedna drugie dno to firmy min budowlane itp które wywalają gdzie mogą a może jakaś kontrola czy mają umowy na wywóz śmieci i czy wywożą?

mark7, 13.04.2015 14:43

Coroczne wiosenne sprzątanie dla niektórych ,jest czymś nieznanym, czymś z czym spotykają się po raz pierwszy.Jest oczywiste ,że uprzątnięcie tak dużego terenu musi potrwać . Nie przeszkadza to jedna na krytykę gminy.Opiniująca swą wypowiedzią daje świadectwo własnej tępoty, i braku jakiejkolwiek wyobraźni. Próbuje łączyć dwa fakty: podwyżki za śmieci i pozimowego bałaganu. Zawsze tak było po każdej zimie ,niezależnie od tego czy śmieci odbierano odpłatnie czy też nie.Winowajcami takiego stanu rzeczy są andrychowianie syfiarze, i brudasy. Łączenie ich z mieszkańcami biednymi ,których utylizacja śmieci najbardziej dotyka jest nieuprawniona i krzywdząca. Jak widzę każdy news może być okazją do kopniaka.Mogę zrozumieć kłótliwą babę , ale faceta nie bardzo .Pozdrawiam!!!

repart, 13.04.2015 14:05

Pięknie że potoki andrychowskie mają w Dragons od wędkowania kolejnego obok Jana Zielińskiego z TMA gospodarza. Bóg zapłać a i my mieszkający poniżej mostu kolejowego tej wiosny znów zbierzemy kilka metrów sześciennych śmieci.

tomasznasz, 13.04.2015 13:14

niestety to prawda co pisze szkiełko.

szkielko, 13.04.2015 13:03

Komentarz usunięty przez autora.

lukas, 13.04.2015 12:41

Skandal

rokos, 13.04.2015 12:20

co do podniesienia cen za śmieci. W Kętach dużo więcej dopłacają a z tego co wiem jeszcze nie podnieśli i nie wiadomo czy w ogóle podniosą. Nasza władza szybko po wygranych wyborach raz dwa podwyżka.

rokos, 13.04.2015 12:18

brawa dla tych ludzi ale to lekko dziwne jeśli ludzie muszą wyręczać służby.

MagdaM, 13.04.2015 11:52

podniesli podatki za smieci to ludzie wyrzucaja gdzie popadnie. Nie popieram tego typu zabiegow ale zakolandia musi sie z tym liczyc. Gdyby nie akcja mieszkacow to burmistrz dalej by udawal ze problemu nie ma. a tak to problem sam sie rozwiazal. To tylko zle swiadczy o zaku skoro ludzie sami nie mogli wytrzmac i to posprzatali.