reklama

W dwa lata za 13 mln wybudują obwodnicę

, Wiadomości, 22.09.2016 14:56, (red)
W piątek podpisana zostanie umowa na budowę obwodnicy Zatora.
W dwa lata za 13 mln wybudują obwodnicę

To będzie kolejna wielka inwestycja drogowa w Małopolsce Zachodniej, która ułatwi dojazd do atrakcji turystycznych Zatora i strefy aktywności gospodarczej oraz zmniejszy ruch w centrum miejscowości.

 

W piątek umowę z wykonawcą obwodnicy Zatora i Podolsza podpiszą wezmą: marszałek Małopolski Jacek Krupa i członek zarządu Grzegorz Lipiec oraz burmistrz Zatora Mariusz Makuch.

 

Niedawno Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał wykonawcę tej inwestycji. Kontrakt z firmą Trakcja PRKiI jest wart 13 mln zł. Droga ma powstać do połowy września 2018 roku.

 

Obwodnica ma mieć 3 km długości. Droga będzie miała dwa pasy ruchu i szerokość 3,5 m. W ramachinwestycji powstaną też nowe skrzyżowania, drogi serwisowe oraz drogi łączące obwodnicę z istniejącym układem drogowym. 

 

Na trasie zaplanowano 4 mosty, 1 wiadukt, 12 przepustów oraz urządzenia naprowadzające dla zwierząt. Wybudowane zostanie także oświetlenie i system odwadniający, zamontowane będą również bariery drogowe i ekrany akustyczne.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rafi, 23.09.2016 06:39

Komentarz usunięty przez autora.