reklama
reklama

Uwaga na „niedzielnych” kierowców!

Wiadomości, 23.12.2015 15:30, a
Rusza policyjna akcja "Boże Narodzenie 2015" na drogach powiatu wadowickiego.
Uwaga na „niedzielnych” kierowców!

W długi świąteczny weekend wiele osób wyjedzie na spotkania w gronie rodzinnym. Będzie bezpiecznie?

 

W środę (23.12) policjanci rozpoczynają akcje pod nazwą „Święta Bożego Narodzenia”.

 

 

- Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą zwracać uwagę na kierowców, którzy swym zachowaniem zagrażają innym użytkownikom dróg. Podczas kontroli będą sprawdzać prędkość, stan trzeźwości, a także obowiązek stosowania pasów bezpieczeństwa i czy dzieci przewożone są zgodnie z obowiązującymi przepisami – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik KPP Wadowice.

 

Policjanci przypominają pieszym o obowiązku noszenia odblasków, gdyż one niejednokrotnie ochronią nas przed uszczerbkiem na zdrowiu lub utratą życia.


- Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców, od ich rozsądku, umiejętności przewidywania zagrożeń oraz kultury i szacunku wobec innych użytkowników dróg. Apelujemy więc do kierowców o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisy ruchu drogowego jak również, z prędkością odpowiednia do  panujących warunków na drodze – dodaje rzeczniczka powiatowej policji.

 

 

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zaba, 23.12.2015 22:01

Ostatnio od niedzielnych albo rozkojarzonych zaroiło się w rejonie Kauflandu... Pasy do skrętu mogą dla nich nie istnieć, ot, jakieś tam strzałki namalowane nie będa im mówić, gdzie mają jechać...