reklama

Uratujmy oczko Paulinki, wkrótce mecz charytatywny [AKTUALIZACJA]

, Wiadomości, 27.07.2016 10:50, PG
Rodzice i bliscy proszą o pomoc w leczeniu i rehabilitacji małej Paulinki z Bulowic. Znajomi i przyjaciele organizują akcję pomocy dla chorej dziewczynki.
Uratujmy oczko Paulinki, wkrótce mecz charytatywny [AKTUALIZACJA]

Paulinka Mydlarz urodziła się 10.08.2015r. z rzadką chorobą oczu, jaką są Anomalia Petersa.

 

Dziewczynka jest w czasie rehabilitacji oczu oraz rehabilitacji ogólnorozwojowej. Na chwilę obecną, Paulinka ma poczucie światła, jednak konsultacja w Wielkiej Brytanii dała dużą nadzieję na zabieg, dzięki któremu Paulinka mogłaby coś widzieć.

 

Niestety, koszty badań oraz leczenia za granicą przewyższają możliwości finansowe rodziców dziewczynki.

 

 

- O chorobie Paulinki, dowiedzieliśmy się niedługo po jej urodzeniu. W ciągu ostatniego roku kilkakrotnie mieliśmy konsultację w najlepszych szpitalach okulistycznych w Polsce – w Katowicach oraz w Sosnowcu. Niestety, oprócz specjalistycznych badań i przedstawienia diagnozy, niewiele mogą nam pomóc. Dzięki determinacji i uporowi, znaleźliśmy lekarzy w Wielkiej Brytanii, którzy podejmą się leczenia Paulinki. Na szczęście, poza bardzo poważną wadą wzroku, nasza córeczka jest zdrowa. Operacja będzie wykonana w Londynie, po której będziemy musieć przez jakiś czas, tam pozostać - informują rodzice dziecka.


Po powrocie do Polski, bardzo ważna i priorytetowa będzie rehabilitacja wzroku, aby zmusić mózg do odbierania bodźców zewnętrznych (co również wiąże się z kosztami). Pomimo poważnej wady wzroku, Paulinka jest dzieckiem bardzo pogodnym i uśmiechniętym.  Pomóżmy Paulince by taka pozostała i mogła cieszyć się życiem i wzrokiem jak inne dzieci.

 

Fundacja Pomóc Więcej

ul. Modrzejowska 20
41-200 Sosnowiec
numer konta: 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302
tytuł wpłaty: Paulina Mydlarz

PayPal: [email protected]
BARDZO PROSIMY O PODANIE TYTUŁU/CELU 
PRZY WPŁACIE PayPal - PAULINA MYDLARZ

Dane do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: RCBWPLPW
Kod IBAN: PL 14 1750 0012 0000 0000 2194 9302

 

xxx

Tata dziecka pochodzi z Inwałdu k. Andrychowa. To właśnie tam na początku sierpnia rozegrany zostanie mecz, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie dziewczynki.

- Jako wiceprezes Huraganu z zarządem i chłopakami w klubie zgodnie chcemy pierwszy mecz w A klasie zadedykować dziewczynce. Załatwiłem pozwolenia, bedą puszki z fundacji, licytacja podkoszulek z klubów ekstraklasy i cały dochód przeznaczymy na leczenie Paulinki - informuje nas Bartłomiej Witkowski z Huraganu Inwałd.

Szczegóły na plakacie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

maria, 27.07.2016 10:16

Żal mi tego dziecka musimy iść na ten mecz w Inwałdzie Paulince musimy pomóc to się musi udać pamiętam takie mecze i koncerty w Roczynach byłam tam SPORTOWCY Z ROCZYN UDOWODNILI ŻE TO CUDOWNA SPRAWA.

Zaba, 18.07.2016 21:28

Jakaś ty śliczna, Maleńka!!! Mam nadzieję, że uda nam się szybko zebrać potrzebną sumę i zobaczysz jaki kolorowy jest świat! Drodzy Państwo - do portfeli :o)