reklama

Upada pomysł jeziora wadowickiego

, Wiadomości, 20.11.2012 12:20, GM
Wszystko wskazuje na to, że ludzie związani z wadowickim magistratem dadzą sobie już spokój z forsowaniem na siłę nazwy „Jezioro Wadowice” dla przyszłego zalewu, który powstaje w Świnnej Porębie.
Upada pomysł jeziora wadowickiego

Według najnowszych deklaracji wiceministra środowiska Stanisława Gawłowskiego inwestycja w Świnnej Porębie będzie gotowa w 2014 roku. Wtedy rozpocznie się wypełnianie wielkiego jeziora.


Potem pozostaje jeszcze tylko wymyślenie nazwy dla nowego jeziora. Ludzie związani z wadowickim magistratem od lat forsują nazwę „Jezioro Wadowickie”. To bardzo denerwuje mieszkańców i władze gmin Mucharz, Stryszów i Zembrzyce, które są bezpośrednio położone nad zaporą. Ich zdaniem Wadowice niewiele mają wspólnego z przyszłym jeziorem. Proponują swoje nazwy: jezioro mucharskie lub po prostu Świnna Poręba.Ale wszystko wskazuje na to, że pomysł z jeziorem wadowickim powoli upada. Niedawno burmistrz Wadowic Ewa Filipiak, przy okazji wizyty wiceministra Gawłowskiego w Świnnej Porębie, zaproponowała wręcz wójtowi Mucharza Wacławowi Wądolnemu, aby zaczął propagować inne nazwy, na przykład jezioro mucharskie.


Wadowiccy samorządowcy chcą teraz walczyć o to, aby chociaż jedna z zatok na przyszłym jeziorze miała nazwę „wadowicka”.

 

CZYTAJ TAKŻE: Nowa obietnica: za 2 lata zaleją jezioro

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

infocar, 20.11.2012 15:52

bober88, kto wie czy ukończenie prac nie zostanie przypisane wstawinnictwu JPII i zakwalifikowane jako cud?

corleone, 20.11.2012 14:36

A przy tej okazji upadną również wieloletnie rządy Nieomylnej EFKI herbu ( nijaki) i zawsze mającego racją Stanislava herbu (my was wszystkich znamy , policja będzie was tropić) . Przepowiednia głosi że gdy ten czas się dopełni wielki smook cała wod z tego Jeziora wypije. Na znak że stało się co głosiła GARSTKA .

dom_dobry, 20.11.2012 14:30

Komentarz usunięty przez autora.

bober88, 20.11.2012 13:44

Może od razu \"Jezioro Papieskie\"? Jak szaleć to szaleć :)