reklama

Trzy podobne pożary w jedną noc

, Wiadomości, 01.12.2016 08:00, (red)
Tylko tej nocy strażacy trzy razy wyjeżdżali gasić pożary w budynkach mieszkalnych.
Trzy podobne pożary w jedną noc

Sezon grzewczy w pełni, więc przybywa typowo "zimowych" pożarów. Na szczęście tym razem obyło się bez większych strat, nie ma też poszkodowanych.

 

W środę (30.11) o godz. 20:00 w związku z pożarem sadzy w kominie strażacy interweniowali w Lanckoronie,a przed północą z tego samego powodu - w Inwałdzie w budynku przy ul. Miłej. Już w czwartek po 3 nad ranem doszło z kolei do pożaru w kotłowni w budynku w Przytkowicach.

 

W okresie jesienno - zimowym tego typu pożary zdarzają się bardzo często. Jeśli uda się je szybko zauważyć, strażacy szybko opanują sytuację. Zdarzały się jednak sytuacje, że od niepozornego pożaru sadzy pękał komin i dochodziło do pożarów całego domu. Należy pamiętać o konieczności wizyty kominiarza, który powinien sprawdzić instalację kominową i wentylacyjną. 

 

Policja przypomina również, że w domowych kotłowniach i piecach nie wolno palić śmieci i różnego typu odpadów, ponieważ przyczynia się to do emisji gazów trujących i pyłów, co negatywnie wpływa nie tylko na środowisko ale też na zdrowie ludzi. Za spalanie śmieci grożą kary nawet do 500zł.

 

Bezwzględny zakaz palenia obejmuje plastikowe pojemniki, torby i butelki po napojach, odpady z gumy np. opony, tworzywa sztuczne, drewno pokryte lakierem, sztuczną skórę, opakowania po farbach, lakierach, rozpuszczalnikach.

 

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy