reklama

Trzecia kwesta podliczona. Mniej pieniędzy w puszkach

, Wiadomości, 06.11.2012 18:00, ks
Znane są już wyniki trzeciej kwesty na ratowanie cmentarnych zabytków w Wadowicach. Podobnie jak w Andrychowie, tu również zebrano mniej niż rok temu. Kryzys zajrzał chyba również do puszek.
Trzecia kwesta podliczona. Mniej pieniędzy w puszkach

W Wadowicach tradycja kwestowania jest stosunkowo krótka. W tym roku pieniądze do puszek na cmentarzu parafialnym można było wrzucić dopiero po raz trzeci. Akcję organizowalo Stowarzyszenia Absolwentow Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach.

 

Tegoroczna kwesta przeprowadzana była w 190 rocznicę założenia Cmentarza Parafialnego w Wadowicach.Dzięki ofiarności osób odwiedzających wadowicką nekropolię zebrano 7.425,12 zł, 50 pensów i 20 eurocentów, czyli ponad 4 tys. mniej niż rok temu.


Przez dwa dni na cmentarzu przy Parafii św. Piotra Apostoła w Wadowicach kwestowało aż 151 osób, w tym 60 absolwentów, nauczycieli i emerytów - członków SALO oraz 91 uczniów LO.

 

Zebrane w tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na renowację nagrobków prof. Tomasza Dziamy oraz prof. Alberta Gąsiorowskiego.

 

W sąsiednim Andrychowie podczas kwesty na cmentarzu zebrano 14,2 tys. zł. Też mniej niż rok temu.

 

foto: Starostwo Powiatowe Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jaskinek, 07.11.2012 16:49

Halo!!! Proszę o autentyczne zdjęcie(lub zdjęcie fotki z kwesty\"andrychowskiej\")!!!