reklama

Tragiczny wypadek w rejonie przejścia dla pieszych [FOTO]

Wiadomości, 04.02.2016 07:35, (red)
Po wypadku utrudnienia na drodze krajowej nr 52 pomiędzy Andrychowem a Kętami.
Tragiczny wypadek w rejonie przejścia dla pieszych [FOTO]

W czwartek (4.02) około 6:30 rano w Bulowicach, blisko granicy z Andrychowem, kierujący fiatem stilo potrącił pieszą. Kobieta nie żyje.

 

Na miejscu jest policja, która ustala dokładne przyczyny tej tragedii.

 

Jak wstępnie ustalili policjanci 44 – letni mieszkaniec Andrychowa, kierując samochodem marki Fiat potrącił przechodzącą przez ulicę w rejonie przejścia dla pieszych, 78 – letnią mieszkankę Bulowic. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator, którzy ustalą dokładne okoliczności tej tragedii.
- Jak wstępnie ustalili policjanci 44 – letni mieszkaniec Andrychowa, kierując samochodem marki Fiat potrącił przechodzącą przez ulicę w rejonie przejścia dla pieszych, 78 – letnią mieszkankę Bulowic. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci i prokurator, którzy ustalą dokładne okoliczności tej tragedii - informuje rzecznik oświęcimskiej policji Małgorzata Jurecka.

 

Przez dwie godziny droga była zablokowana, policjanci kierowali na objazdy przez Czaniec.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

abcabc, 05.02.2016 07:09

dobrze że to zacytowałeś

marek-wad, 05.02.2016 01:15

Podsumowując :PIS to fałsz i manipulacje A przy okazji- b.asystent byłej burmistrz Filipiak a obecnej poseł, autor tekstu w 2009 rok w Gazecie Krakowskiej .,kiedyś kandydował do Rady Powiatowej z listy PIS rzecz jasna

marek-wad, 05.02.2016 01:13

Ta tak to nie są żarty takie rzeczy działy się w Wadowicach w 2009 roku kiedy burmistrzem była Ewa Filipiak , obecna poseł PiS.Wadowice pod rządami EF wycofywały się z projektu BDI o czym informował na łamach gazety późniejszy asystent Ewy Fiklipiak Marcin Płaszczyca. Ten sam asystent teraz już na innych łamach popełnia teksty w których atakuje klinowskiego a nie Ewe Filipiak która ma na swoim koncie takie skandaliczne postępowanie.Dlaczego????????????????????????????????????? Czy to jest uczciwe???? a nade wszystko Prawe i Sprawiedliwe?????

marek-wad, 05.02.2016 01:09

Zapytaj lepiej czy widziała to obecna poseł PIS a była burmistrz Wadowic Ewa Filipiak.Jej asystent Marcin Płaszczyca popełnił w 2009 roku taki tekst::::::::::::: Wadowice blokują BDI, Kalwaria powoli mięknie To był czarny wtorek dla rządowego pomysłu budowy drogi szybkiego ruchu z Krakowa do Bielska -Białej. Wadowice - gmina, która przez ostatnie pięć lat forsowała budowę tej trasy i wytykała palcami inne samorządy, że opóźniają prace, sama weszła w buty blokującego i wycofuje się powoli ze swojego udziału w beskidzkiej trasie. Jak wyjaśnia w uzasadnieniu do uchwały burmistrz Ewa Filipiak, beskidzka droga w swoich pierwotnych założeniach miała rozwiązywać lokalne problemy komunikacyjne, ale nowa koncepcja BDI finansowana przez rząd jako 70-kilometrowego odcinka czteropasmowej trasy szybkiego ruchu o randze transeuropejskiej jej zdaniem znacząco odbiega od pierwotnych założeń. Radni bez głosu sprzeciwu podjęli uchwałę negatywną dotyczącą projektów budowy beskidzkiej drogi po południowej stronie miasta. Jednocześnie zaapelowali, by GDDKiA rysowała nadal plany BDI "na północ od Wadowic". Tak naprawdę za tym eufemizmem kryje się wskazanie na sąsiednią gminę - Tomice, która właśnie leży na północ od Wadowic. gazetakrakowska.pl/artykul/86426,wadowice-blokuja-bdi-kalwaria-powoli-mieknie,id,t.html

bolsen01, 05.02.2016 00:38

Czytasz to frajerze klinowski??!!!! Jak się ma tragedia tych dwóch rodzin i wielu podobnych do twoich zwierzątek które będą miały problemy z migracją jak powstanie BDI.

AntyPIS, 04.02.2016 23:40

Do biednej starszej Pani jedna jednostka straży a do kota na drzewie cała chmara bohaterów i supermanów. Czyżby widok trupa wywoływał u naszych wybawicieli nocne koszmary? Jeżeli tak to wypiszę skierowanie na badania okresowe.

mirko2006, 04.02.2016 21:04

Wystarczy zobaczyć gdzie jest czapka i części samochodu a gdzie znajduje się ciało i wszystko jasne. Kierowca zasuwał i to zdrowo skoro pani nie zdążyła zejść z przejścia. Tragedia.

rafi, 04.02.2016 20:52

Komentarz usunięty przez autora.

xpek, 04.02.2016 20:26

przecież to że do wypadku doszło w rejonie przejścia to mówi rzecznik policji nie potraficie czytać????????

ogi333, 04.02.2016 20:17

no niestety hieny okrążają nas takie newsowe co to zarobić na newsie trzeba ! a tragedia rodziny nieważna , kesz kesz

piotr02, 04.02.2016 19:15

Niestety. Osoba która zginęła, wyszła z ulicy Skotnica w Bulowicach. Więc pisanie,że w okolicach przejścia jest nie na miejscu. Była Mieszkanką ul.Skotnica i inaczej nie mogła wejść na ul. Krakowską w Bulowicach jak na przejście. Mniejsza prędkość fiata i do tragedii by nie doszło. Jeżdżę często i obserwuję, że na odcinku od granicy Andrychowa kierowcy jadą z niedozwoloną prędkością. Od granicy Andrychowa ( z Bulowicami ) jest teren zabudowany, a jadą po 100 km/h i więcej. Nie chcę być sędzią, ale wydaje mi się ,że kierowcy bardzo się spieszyło. Sam fakt gdzie przejście, a gdzie jego pojazd świadczy o tym - że prędkość z jaką się poruszał była ,,gruba" za duża. Gdyby jechał zgodnie z przepisami (a na pewno nie jechał ) do tragedii by nie doszło.

Wasaki3, 04.02.2016 17:56

Nie chcę bronić kierowcy, ale: 1. czytajcie ze zrozumieniem "...Fiat potrącił przechodzącą przez ulicę w rejonie przejścia dla pieszych..." czyli nie na przejściu. 2. Nie okłamujmy się. Starsza babcia w szarym płaszczu o 6:30 nie jest zbyt dobrze widoczna na drodze, o ile w ogóle ją zauważył. Tak że wszelkie hejty nie są do końca sprawiedliwe.

krytyk, 04.02.2016 16:22

Sami znawcy i jeżdżący przepisów się wypowiadaj widać hahahahhahahahahahahahahahahahhahaha aż się miło patrzy jak się spuszczacie nad hejtem

maria, 04.02.2016 12:37

oj krytyk widać że nie masz prawa jazdy a jak masz to powinieneś niemieć.powinieneś sie wstydzić za swą wypowiedź jeżdze często do Kęt i wiem co kierowcy wyprawiają na odcinku od koścoła w bulowicach do zamku bulowieckiego tragedia jak jedziesz zgodnie z przepisami to klupia po czole wyprzedzają na liniach ciąglych prawda jest taka mamy duzo do zrobienia z bandytami drogowymi. a co ta biedna kobieta tam robiła o tej godz. to cię [ciach!] obchodzi.

piotr02, 04.02.2016 12:21

Do krytyka. Tak jak już pisano do Ciebie- twój komentarz jest nie na miejscu. Każdy może być o każdej porze gdzie chce. i nie ważne która jest godzina. Według Ciebie tak samo można by zapytać co tam robił ten kierowca, że spowodował wypadek. A tak poza tym, byłem na miejscu i widziałem samochód po wypadku. Trudno się oprzeć stwierdzeniu, że kierowca jest niewinny. W rejonie tego przejścia jest teren zabudowany. Gdyby kierowca jechał tam z prędkością dozwoloną, nie doszłoby do tego wypadku. Na tej trasie w tym miejscu większość kierowców przekracza dozwoloną prędkość. Skutki tego widać na fotografiach.

specnarz, 04.02.2016 11:50

Szanowny "krytyku" Twój komentarz jest co najmniej nie na miejscu. Nie znasz dokładnej przyczyny wypadku i nie masz prawa obmawiać (pośmiertnie) pieszej. Już lepiej pomódl się za duszę zmarłej - tyle możesz zrobić. Jedno jest pewne w konfrontacji samochód-pieszy zawsze przegrywa ten drugi, niezależnie od tego kto zawini. Nośmy odblaski i noga z gazu - zwłaszcza przy przejściach dla pieszych.

ketaki1, 04.02.2016 11:48

do krytyka Widać, że kompletnie nie wiesz o czym mówisz, a dodatkowo Twój wpis jest głupi i nie na miejscu. Na fb znalazłem zdjęcie samochodu, którego kierowca spowodował ten wypadek. Ma rozbitą maskę i szybę od strony kierowcy, a to świadczy to o tym, że starsza pani była już dawno na przejściu kiedy uderzył w nią samochód. To jak daleko zatrzymał samochód za przejściem też o czymś świadczy. Jeżdżę od ponad 20 lat samochodem, różne rzeczy widziałem ale uważam, że gość powinien iść siedzieć za to co zrobił. Może inni zastanowili by się jadąc tym odcinkiem.

player, 04.02.2016 11:45

Nie trzeba nic wnioskować. Każde zdarzenie odbywające się na przejściu dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej jest z winy kierującego pojazdem, który ma obowiązek przepuszczenia pieszego, który znajduje się na pasach. Jeśli tego nie zrobi winien otrzymać mandat 10pkt karnych i 500 zł - a od tego roku bodajże zabierane jest prawo jazdy. To samo tyczy się wyprzedzania na przejściu dla pieszych.

pucybut, 04.02.2016 11:38

Nie wiemy, jak to dokładnie było i kto zawinił w tym wypadku. Przynajmniej z treści artykułu nie da się tego wywnioskować.

kalafior, 04.02.2016 11:37

Tutaj komentarze są zbędne.

player, 04.02.2016 11:13

Moment nieuwagi ? Raczej brak znajomości przepisów drogowych kierującego pojazdem jak i brak wyrozumiałości ludzkiej. Bardziej w cywilizowanych krajach kierujący pojazdem widząc pieszego na pasach, zatrzymuje się umożliwiając mu przejście. Nie mowię już nawet o dostosowaniu prędkości w obszarze zabudowanym, czego zapewne w tym wypadku również zabrakło. Drogi Panie Krytyku nie życzę Ci abyś w wieku 78 lat o ile tego dożyjesz, znalazł się w podobnej sytuacji. Więcej myślenia i lektury kodeksu drogowego, aniżeli dziecinady.

krytyk, 04.02.2016 09:59

Moment nieuwagi. Kolejny przykład ze na przejście się wchodzi jak auto hamuje a nie liczy że wchodząc na pasy i widząc auto w pełnej odległości ryzykuje się. 78 lat napewno nie mogła ocenić prędkości prawidłowo, co jest częste bo piesi i inni kierujący też nie patrzą na to prędkość auta któremu mają ustąpić pierwszeństwa tylko gdzie jest i ruszają. Może wyszła zza innych aut które akurat jechały widzi lukę i wchodzi a tam w drugiej strony bam, to jest klasyka pi prostu. I tak se myślę co robi o 6.30 rano 78 kobieta do kościoła to bym rozumiał