reklama

Tragiczny wypadek. Kontrabanda w naczepie [AKTUALIZACJA]

Wiadomości, 28.04.2014 13:00, (red)
Ciąg dalszy sprawy tragicznego w skutkach wypadku drogowego. W jednym z tirów przewożono nielegalne papierosy za ponad 100 tys. zł.
Tragiczny wypadek. Kontrabanda w naczepie [AKTUALIZACJA]

W piątek (25.04) po godzinie 20 w miejscowości Półwieś, pomiędzy Spytkowicami a Brzeźnicą w powiecie wadowickim, na łuku drogi zderzyły się dwa samochody ciężarowe. W wypadku zginął jeden z kierowców. Ranny został rowerzysta, który w chwili wypadku przejeżdżał obok jednego z samochodów.

 

Działanie ratownicze prowadzili strażacy z kilku jednostek oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego.

 

Wiele wskazuje, że przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Po deszczu jezdnia była mokra. Na łuku drogi naczepa jednego z tirów "ześlizgnęła się" na przeciwny pas i uderzyła w kabinę nadjeżdżającej drugiej ciężarówki.

 

- Na łuku drogi w momencie kiedy mijały się dwa tiry, naczepę Renault Magnum zarzuciło na przeciwległy pas. W wyniku uderzenia naczepa uderzyła w szoferkę samochodu ciężarowego Iveco. W wyniku wypadku kierujący samochodem Iveco poniósł śmierć na miejscu – informuje rzecznik wadowickiej policji Elżbieta Goleniowska-Warchał.

Okazało się, że tirem Renault Magnum, który spowodował wypadek, przewożono 10 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Kontrabanda znajdowała się w naczepie tira. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi ponad 108 tys. złotych.

- Mężczyzna, który kierował samochodem usłyszał już zarzut z Kodeksu Karno Skarbowego. Na wniosek Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach Prokuratura Rejonowa zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Sprawą przewozu nielegalnych papierosów zajmują się wadowiccy policjanci wraz z Izbą Celną. Ustalają skąd pochodzą papierosy oraz gdzie miały trafić – informuje rzecznik policji.

 

AKTUALIZACJA: 2014-04-28

foto: 998wadowice.wordpress.com

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lukas, 26.04.2014 08:16

a dziś rano w zatorze jakaś pijana młodzież miała wypadek-1 osoba tam zginęła

stokrotka91, 26.04.2014 05:32

Błędne info. droga krajowa nr 44 jest nadal zablokowana po wczorajszym wypadku